19. ročník Sónaru slibuje unikátní program

Festival obohatí další zajímavá jména: do Barcelony míří další posila pozoruhodných muzikantů, aby ještě zdokonalila nabídku festivalu, který se tam koná pravidelně, vždy druhý červnový víkend, a to už 19 sezón.

29.4. 2012 18:27:58 | informace | Kaisersoze

V bohatém line upu přibyli Američan Flying Lotus, britské duo Simian Mobile Disco, Ruska Nina Kraviz i projekt firmy, která změnila způsoby presentace hudby na celé Zemi.

Sónar částečně definují světové premiéry, letos to bude Mostly Robot, projekt firmy Native Instruments. Kapela, kterou tvoří mimo jiných také Jamie Lidell a dvojnásobný mistr světa v mixování DJ Shiftee předvede koncert s nejnovějšími technologiemi umocněný kouzly iluzionistů z Pfadfinderei.

Steven Ellison alias Flying Lotus mísí jazz s psychedelií a abstraktní hip hop s elektronikou. Vlastní společnost Brainfeeder a na Warp už brzy vydá své páté album. Flying Lotus vystoupí v Barceloně hned dvakrát. Představí svůj label a v SonarDôme ukáže, co se naučil na Red Bull Music Academy v roce 2006.

Sónar uváde i sibiřskou krásku Ninu Kraviz. Proslavila se hraním v moskevském klubu Propaganda, produkuje pro Naif, Underground Quality a Rekids, tam letos vydala bezejmenné album s muzikou v rozpětí od ambientu přes house až po deep house.

Už podruhé se program Sónaru promítne do vysílání britského BBC Radio 1. Moderovat bude Annie Mac a v noci 15. června se uskuteční živý přenos Essential Mixu v podání anglického dua Simian Mobile Disco, které doplní francouzští Brodinski vs Gesaffelstein a ještě Angličané Jack Beats. Podrobnosti na www.bbc.co.uk/radio

V rámci podpory svébytné kultury představí Sónar spoustu španělských hudebníků, například elektroakustický projekt Arbol, El_Txef_A umí deep house, Cadiz skládá IDM, Microfeel scénickou elektroniku a Logical Nonsense ambient, chybět nebudou národní hrdinové DJ2DJ a Amable, či režisér rádia Ibiza Sónica Igor Marijuán a technař Eduardo de la Calle.

19. ročník festivalu současné hudby a nových médií Sónar začne v Barceloně 14. června a potrvá do soboty 16. června 2012. Podrobnosti, zajímavosti, kompletní line upy a další informace najdete na webu www.sonar.es.

Video: Nina Kraviz - Ghetto Kraviz

PARTYINFO

Sónar 2012

14.06.2012 - 16.06.2012 , Barcelona
Live: The Roots, Hot Chip, New Order, Fatboy Slim, Richie Hawtin, Amon Tobin, Squarepusher, Deadmau5, Laurent Garnier, Lana Del Rey, Mouse on Mars, Die Antwoord, Daedelus, Nicolas Jaar
DJs: James Blake, Kode9 + Cooly G + Scratcha DVA, The 2 Bears, Madeon, Discodromo etc.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně