Na PlusMinus máme Boby pronajaté kompletně, každá chyba tedy bude naše!

Sebevědomě tvrdí jeden z trojce pořadatelů velké party, která má...

13.4. 2012 07:56:23 | rozhovory | Jan „ian“ Hromek

.. ambice řádně provětrat poměry :-).

- ian: Ahoj, u rozhovorů se často neví, ale tentokrát to bude určitě výjimka, takže bez okolků: proč PlusMinus. Tento název evokuje mnohá vysvětlení, která ale nebyla tak úplně naplněna :-).

- DJ Hydrophonic: Za vznikem tohoto názvu stojí Jerry alias Radek Gehringer. Myšlenka této akce je už z dob, kdy byl Radek v pořadatelském týmu Apokalypsy. Plus chápejte jako přínos nových neotřelých jmen, které se skoro všichni bojí pozvat ze strachu z neúspěchu. Mínus jako negativum pro ty, co jezdí tak rádi v zajetých kolejích typu DJ Rush, třeba :-).

Kdo je kromě Tebe ještě v pořadatelském teamu?

Pořadatelský tým tvoří dále Richard Hartmann a Radek Gehringer.

Jaká byla právě u Jerryho cesta od konkurenční akce k +/-. Nemyslíš, že bude lidi mást, přeci jen on byl apokalyptická ikona.

Ano, může to mást, ale jak jsem řekl, chceme to dělat jinak. Bylo na čase přejít k něčemu odvážnějšímu a přesto světovému. Z tohoto důvodu bych ani neoznačoval Apokalypsu za konkurenční. Proč zvát neustále osvědčená jména, která už ani hudbu netvoří. Není důvod bookovat někoho z TOP 100 DJ Magu, když téměř všichni mají v setech např. Stefana Noferiniho, Angy Koreho nebo Belteka.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na PlusMinus na www.rave.cz/shop.

Velkým lákadlem bude pro mnoho lidí určitě návrat tanečních akcí do Bobycentra. Naposledy tam byla před rokem ne zrovna povedená Anitia. O budoucnosti areálu se napsalo leccos. Jak to tam aktuálně vypadá?

Bobycentrum stále renovuje jisté části a dle mnoho lidí se pořád jedná o velmi nadčasový prostor pro akce tohoto typu. Není důležité, jak to vypadá teď, ale jak to bude vypadat 20.4.2012. Pro oživení prostoru jsme najali jednoho z nejlepších designerů Martina Tocháčka, ozvučení bude dělat společnost, která má ty nejlepší reference v ČR a vlastní nejsilnější sound K1 (koncerty Madonny nebo Red Hot Chili Peppers), světelný park bude také bohatý. Čisté toalety, pohodlné boxy a spousta dalších vychytávek jsou v Boby centru samozřejmostí.

Když jsme zmínili Anitiu, problémem „Boby“ byly nejasně rozdělené pravomoci pronajímatel - nájemce. Jak to bude tentokrát třeba s bary, ochrankou, šatnami...

Máme prostor pronajatý kompletně, čili každá chyba bude zcela naše. Tohoto jsme si vědomi, a tak usilovně pracujeme na každém detailu, na vhodném výběru lidí a spolupracujících společností. Všichni máme poměrně velké zkušenosti z předešlých akcí, především Radek, který stál donedávna za Apokalypsou jako jediný od jejího vzniku. Ochranku bude zajišťovat společnost Čechymen, jsou osvědčení, anarchismus nehrozí nikde.

V dubnu už je docela teplo, bude otevřená nějaká zahrádka?

V Bobycentru jsou momentálně zpřísněné bezpečnostní směrnice, které neumožní využití bočních vchodů. Z tohoto důvodu ani nebude možné zahrádku provozovat. Kompenzací bude prémiově VIP balkón s možností konzumace alkoholických i nealkoholických nápojů po celou dobu akce zdarma nebo after-party v La-Grottě.

Co se bude čepovat na barech za pivo? Na plakátech se objevuje Heineken, ale třeba do soutěže jste fanouškům dali soudky Starobrna.

Náš partner Heineken se dlouho rozhodoval :-). Jsme národ pivařů a je tedy na čase jít s pravdou ven. Bude se čepovat jak Starobrno 11, tak Heineken. 0,5l točeného Starobrna bude za 35 Kč. Myslím, že je to oproti konkurenčním akcím cena příjemná.

K hudbě: Česko je trochu začarovaný kruh. Lidi si stěžují, že se jména DJs opakují, na druhou stranu, když pořadatel zkouší prošlapat nové cesty, často prodělá i příslovečné kalhoty. Vy se evidentně nebojíte. Kde berete tipy na neoposlouchané DJe?

My nejsme jen pořadatelé, My jsme party-people, DJs, fanoušci a tak trochu blázni. Upřímně, párty bude prověrkou českého a slovenského publika, která nás stála nemálo úsilí a peněz. Lepší vysvětlení podat nemohu :-).

Kdo má hlavní slovo, ty nebo Jerry :-)?

Hlavní slovo nemá nikdo. Jsme tým lidí na jedné vlně, kteří se vždycky nějak dohodnou. Každý z týmu má nějaké zkušenosti a historii, takže by byla škoda stavět rozhodování na názoru jedince.

Marika Rossa je z Ukrajiny. V poslední době se to v Brně DJs z této země jen hemží. Proč zrovna Ukrajina, proč zrovna Marika?

Když jsem bookoval DJe Spartaque, tak mi ji nabídl místní booking. Na line-up párty O´seex se už z finančních důvodů nevlezla a proto, že je to opravdový úlet, následující příležitost připadla rovnou na Boby centrum. Slovo „hemží“ je zbytečně nadsazené, jsou tam prostě dva techno tahouni, což je Vitalii a Marika.

Marika určitě zaujme už jen svým vzhledem, máte představu, jaký je ten její aktuální DJ look?

Pokud vím, tak ráda šokuje kluby i halové akce po celém světě. Netroufám si tedy říct, v jakém převleku vystoupí. Možná to bude barevná punkerka, možná japonská Manga. Každopádně je to našláplá perlička na závěr akce.

Má nějaké speciální požadavky na šatnu?

Nevím o ničem, šatna pro účinkující bude standardní jako vždy.

K Laserkraft 3D. To je taky novinka, nebývá časté, aby na parties hrály podobné projekty. Aby je DJs mezi sebe „pustili“. Jak bude jejich koncert vypadat. Z čeho budou hrát?

To, že nevystupují podobné projekty, je pouze lenost promotérů. Nezdá se to, ale je poměrně náročné takové vystoupení nachystat. Z technického rideru se mi zamotala hlava. Není to, jako když přijede David Guetta, kterému stačí i jeden cd-player :-).

A ještě jednou k tomu soutěžnímu soudku Starobrna. Co bys s ním jako potenciální výherce dělal ty?

Asi bych si ho nechal na nějakou grilovačku, na párty si poslední dobou ujíždím spíš na whiskey :-).

PARTYINFO

PlusMinus

20.04.2012 Bobycentrum, Brno
DJs: Stefano Noferini, Laserkraft 3D (live), Dustin Zahn (live PA), Beltek, Joey Beltram, Angy Kore, Da Fresh (live), Marika Rossa, Orbith, Jerry, Hydrophonic
2nd: B-Complex, Philip T.B.C., No Money, Bifidus Aktif, Spool
Cena: 399 - 2.499 (all in VIP gold)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně