Cristian Vogel nachystal své 14. album: The Inertials

Už přes dvacet let se pohybuje na scéně experimentálního techna a na svém kontě má již 13 alb.

13.4. 2012 06:40:34 | nové desky | Carl W

¨

To čtrnácté se bude jmenovat The Inertials. Ale pojďme popořádku. Cristian Vogel se narodil v Chile před téměř čtyřiceti lety. Nedlouho na to se přesunul do Anglie, kde na University of Sussex začal studoval co jiného, než hudbu. Hodně ho tehdy zaujalo techno a tak v roce 1994 vydává dvě EP na labelu Magnetic North Records, který vlastní Dave Clarke. Následují rok přišla spolupráce se jmény jako Neil Landstrumm nebo Dave Tarrida a dostává se tak k berlínskému labelu Tresor, na kterém mu následně vyjde šest alb.

Ovšem Cristian se nevěnuje pouze elektronické hudbě, po setkání se švýcarským choreografem Gillesem Jobinem se věnuje také kompozici hudby pro divadelní a baletní představení.

Pojdmě ale k novému albu The Inertials. To bude Cristianův první release na berlníském labelu Shitkatapult (který mimochodem vede Sascha Ring alias Apparat), což znamená, že nás pravděpodobně čeká více experimentální techno, než na které jsme od něj z let devadesátých zvyklí. Sám album popisuje jako paletu zmítavých "industrial" rytmů, které se občas dotknou rovných techno beatů.

Album vyjde digitálně i na CD u Shitkatapult Records 8. června.

Tracklist

:

1. Enter the Tub
2. Seed Dogs
3. Lucky Connor
4. Snakes in the Grass
5. Todays Standard Form
6. Deepwater
7. Dreams of Apolonia (Trying for Your Love)
8. Bootstraps
9. Spectral Transgression
10. Moved by Waves

Video: Cristian Vogel o albu The Inertials

 

Odkazy:

www.no-future.com/vogel_microsite
www.shitkatapult.com

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně