ASOT 550 oslavil 11 let své existence

Je to tak, nejpopulárnější tranceová radioshow A State Of Trance se dočkala neuvěřitelného vydání s číslem 550.

6.4. 2012 11:10:37 | reporty | Langy

Každý týden tak její duchovní otec Amin van Buuren potěší uši miliónů fanoušků trance a progressive hudby po celém světě.

Po loňském ASOT turné se nizozemská pořádající společnost Alda Events rozhodla uspořádat oslavy  letošní  pětsetpadesátky ještě o něco větší. Celkem se během čtyř týdnů konalo šest velkých událostí v pěti zemích světa. S výstižným podnázvem „Invasion“ se tak oslavovalo nejdříve v Londýně, pak přišla na řadu Moskva, Kiev, americké Los Angeles a Miami.  Závěrečný a zároveň ten největší ze všech šesti eventů se konal v domácím Holandsku v komplexu hal Brabanthallen v Den Boschi. Na 30 000 lidí se sešlo na vyprodané a největší trance párty v historii ASOTu. Lákavými jmény nabitý line-up přilákal do Den Bosche poslední březnovou sobotu i skupinu českých fanoušků, kteří zažili jednu z nejlepších trance událostí vůbec.

Nejdříve vše omrknout

S naším partybusem jsme na místo dorazili něco po deváté hodině večer s menším zpožděním a to díky uzavírce na jedné z cest směrující právě do Den Bosche. Nedočkavě jsme všichni vyskákali z autobusu a díky chladnějšímu večernímu počasí se výprava postupně rozcházela rychle směrem do hal. Po našem vstupu jsme namířili rovnou k lockerboxům, nevynechali jsme stánek se suvenýry, nakoupili ve free record shopu, omrkli jsme ASOT live studio a posilnili se jedním z mnoha nabízených druhů občerstvení. První naší hudební zastávkou byla A State Of Green, kde právě z větší části plnou halu bavil svým setem talentovaný Orjan Nilsen. Jeho styl se mi vždycky líbil a baví mě stále víc. Hned nás tedy roztančil hity jako „Between The Rays, Viking“ a remixem „Blue Fear“ na závěr, paráda! Po něm převzal štafetu na zelené mladý Arty. Následoval přesun na A State Of Blue, po cestě jsme si poslechli část setu dvojice Stoneface & Terminal na Yellow, The Blizzard na Red a našli jsme si místo v přední části Blue, kde právě vystupovala, v loňském roce znovu oživená, dvojka Gabriel & Dresden. Jejich set byl plný progressive soundu, taneční bomba „The Killers - Mr Brightside (Marco V Treatment)“ do jejich vystoupení skvěle zapadla a se závěrem jejich hraní jsme zavzpomínali na dobu, kdy tanečním akcím vládla krásná skladba „As The Rush Comes“ nebo „No One On Earth (G&D Remix)“.

Blue vs. Green

45 minut po půlnoci byl už ale ten správný čas pro dvojnásobného headlinera letošního ASOTu (Armin se během večera předvedl ve dvou fantastických setech na stageích Blue a Green). Na úvod zvolil část skladby „Epic“ dvojice Sandro Silva & Quintino a v hale se rozpoutalo „modré“ peklo. Nemohl vynechat letošní anthem „Invasion“ od W&W, zazněla „Gaia - J'ai Envie De Toi“ a „Skyfire“ od Shogun. Dalším euforickým nářezem byla novinka „Belter“, na které se podílel společně právě s Orjanem. Závěr patřil parádní „Brute“, kdy se na stagei s Arminem objevil i následující Ferry Corsten a oba pánové to slušně rozjížděli. Arminův edit této jejich společné skladby je opravdu rozsekávající věcičkou. Ferryho set byl ve znamení jeho nového, před nedávnem vydaného, alba WKND. Poslechli jsme si skvělou „Check It Out“, dále „Don't Be Afraid, Live Forever“ a opět nabrali směr Green, aby nám neuniklo Arminovo druhé vystoupení. Stihli jsme ještě část setu Markuse Schulze a našli si své pevné místo na jedné ze dvou teras. Markus skvěle komunikoval s publikem a z hraní na asotu byl opravdu nadšený. Při „Khomha - Mind Gamer“ se bavil výtečně, bylo to na něm vidět. Ve 3:15 se za playery znovu postavil Armin, aby tentokrát zahrál úplně jiný set, než předtím na hlavní Blue. Jeho druhý „classics“ set byl přehlídkou opravdových trance pokladů. Na úvod „Push - Strange World“, pak následovala „Sail, 1998 (Gouryella Remix), Beautiful Things, Serenity“, dokonce i zařadil novější „An Angels Love“ Alexe M.O.R.P.H.A. (Je jasné, že toto bude jednou mezi trance classics patřit). Během classics setu nás ovládla euforie a maximální spokojenost. Za tímhle se prostě musí cestovat.

Až do konce

Dvojka W&W spustila hned ze startu svůj „Impact“, následoval Corstenův „Feel It“ a „Silence“ ve wéčkařském remixu. Přesto jsme byli nuceni vyhledat před závěrem párty alespoň na chvíli menší odpočinek. Růžová A State of Pink, která byla ve znamení něžnějšího pohlaví, se nám nějak vyhýbala a o vystoupení zpěvaček jako Betsie Larkin, Ana Criado, Emma HewittJaren a další jsme tedy přišli. Ale na druhou stranu, stihli jsme vše, co jsme stihnout chtěli. Na závěr jsme si poslechli Johna O´Callaghana a na Blue jsme zůstali až do úplného konce. Po organizační stránce vše probíhalo jak má, na akci byl tradiční žetonový systém, chill out zóny včetně prostoru, kde hostesky propagovaly druhý ročník trance festivalu Electronic Family, který proběhne 30. června v Amsterdamu a line-up je opravdu lákavý. ASOT 550 patřil opravdu k luxusním trance zážitkům a Alda Events letošní rok zahájila opravdovou trance invazí - v plné síle!

Podívej se na video z ASOT 550!

PARTYINFO

A State of Trance

31.03.2012 Brabanthallen, Den Bosch
DJs: Aly & Fila, Armin van Buuren, Cosmic Gate, Ferry Corsten, John O'Callaghan, Gabriel & Dresden, Jochen Miller Sied van Riel etc.
Cena: 49,50 - ? €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně