Sónar rozšiřuje programovou nabídku

Pořadatelé přidali další umělce do rozvrhu koncertů a parties v rámci 19. ročníku festivalu.

6.4. 2012 08:33:03 | informace | Kaisersoze

Daedelus

Mezi čtyřmi desítkami jmen je i 16 účastníků Red Bull Music Academy. Jedním z nejsilnějších magnetů sobotní noci budou jistě britští New Order, kapela, jež významně ovlivnila vývoj populární muziky chytrým mísením elektronické taneční hudby s popem a hity Blue Monday, Bizarre Love Triangle či True Faith.

Vloni zaujali Barcelonu natolik, že se vrací, a hned na hlavní pódium. Die Antwoord vezou show a materiál z nového alba Ten$ion. James Murphy, nepsaný resident Sónaru, vystoupí v disco/houseo setu, zazní raritní desky z jedinečné sbírky. Silný zážitek slibuje performance Američana Daedeluse se 24 zrcadly. Takové rarity umocňují výjimečnost Sónaru, nezřídka jsou podobná vystoupení premiérou, nebo exkluzivní záležitostí.

Podstatou festivalu je taneční muzika. Své pojetí house přivezou z Anglie The 2 Bears, aktuální elektroniku zahrají Totally Enormous Extinct Dinosaurus, gramofony a bassy jsou doménou Untold, dancefloor a americké beaty umí Pretty Lights, aktuální tech-house ovládá Madeon, mladá hvězda z Francie, remixy naživo umí kanadské trio Keys N Krates, Itálii bude reprezentovat DJ duo Discodromo a domácí, španělskou scénu hypnotik kraut-pop Pegasvs, hráči na ruční nástroje Lolo a Sosaku, kaleidoskopická IDM Lenticular Clouds, temný synth pop Stand Up Against Crime Heart, kreativní svoboda Esperit!, emoční hluk d.Forma, head-to-head session Sinjin Hawke a Zora Jones.

Denní Sónar ohromí ve všech směrech, počínaje místem konání (muzeum moderního umění MACBA v centru Barcelony), přes výstavní projekty, veletrh a přednášky až po nadupaný program plný jmen neobyčejných umělců. Kde jinde uvidíte například vystoupení Japonce Masaki Batoha nazvané Brain Pulse Music, v němž pracuje se zvuky mozku, nebo Brazilce Ricarda Donosa, vůdčí osobnost Bostonské experimentální scény a jeho ambient, noise, organic landscape music. Dobrou tradicí jsou návštěvy legendárních osobností, letos přijede Daniel Miller, zakladatel společnosti Mute (Depeche Mode, Nitzer Ebb, Laibach, Plastikman, Moby), zájem budí tajemný projekt Mostly Robot, společnosti Native Instruments.

Veškeré informace o Sónaru 2012, včetně předprodeje vstupenek, typů na ubytování, profilů umělců, line upů a další užitečná data najdete na sonar.es/en/2012.

PARTYINFO

Sónar 2012

14.06.2012 - 16.06.2012 , Barcelona
Live: The Roots, Hot Chip, New Order, Fatboy Slim, Richie Hawtin, Amon Tobin, Squarepusher, Deadmau5, Laurent Garnier, Lana Del Rey, Mouse on Mars, Die Antwoord, Daedelus, Nicolas Jaar
DJs: James Blake, Kode9 + Cooly G + Scratcha DVA, The 2 Bears, Madeon, Discodromo etc.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně