Jon Rundell: někde má ještě fyzické CD smysl

Šéf labelu Intec v sobotu zahraje v brněnském Mersey. Rozhovor...

4.4. 2012 09:31:03 | rozhovory | Katka

Jon Rundell: někde má ještě fyzické CD smysl

.. se točí hodně právě kolem labelu, který založil Carl Cox už v roce 1999.

Ahoj Jone, 6. dubna se chystáš do Česka, vystoupíš zde spolu s Luccou na Intec party. S Luccou jste se v Česku za dj pultem setkali v roce 2009 na festivalu Creamfields. Vzpomínáš si na ten gig? Jak sis ho užil?

Jasně, dobře si vzpomínám, bylo to super. To jsem byl poprvé v ČR. Je dobré vidět, jak to šlape jinde.

Kdy a kde ses vlastně s Luccou setkal poprvé a jak na tebe zapůsobila?

Když jedno léto hrála v klubu Space, byl to skvělý set. Už předtím, než jsme se setkali, jsem hrál řadu jejích desek. 

Lucca hraje nyní po mateřské, dokázal by sis představit hrát s tím, že Tě doma čeká potomstvo? :)

Momentálně ne tak docela, ale kdo ví do budoucna.

Jsi manažerem labelu Intec. Ten si dal mezi roky 2006 – 2010 pauzu. Čím to bylo způsobeno?

Nechtěli jsme mít tak úplně pauzu, protože nás baví podporovat umělce tímto způsobem, ale museli jsme, bylo nutné vyřešit obchodní záležitosti. Na druhou stranu jsem se díky tomu mohl ponořit víc do produkce a hraní. 

Label byl vzkříšen jako Intec Digital. Jak se vše všechno vyvíjí?

Běží to zcela odlišně, držíme vše maximálně jednoduché, věci lze řešit prakticky odkudkoli a není potřeba mít kancelář na 5 dní v týdnu jako dříve. Loňský rok byl pro nás úspěšný, protože jsme se dostali zpět do povědomí lidí, že uvádíme na scénu nové umělce.

Intec Digital - znamená digital striktně to, že releasy vychází již jen v digitální podobě a nedočkáme se nějakého vinylu či CD packu z vašeho labelu?

Zatím jsme vydali na CD Carlovo album. Název labelu byl přiléhavý k tomu, co se dělo okolo nás, a také k tomu, jak jsou lidé zvyklí získávat hudbu. Je to ale i hříčka – ID jako identita. 

Má podle Tebe smysl ještě vůbec vydávat fyzické nosiče hudby v dnešním digitálním světě?

To záleží na umělci, o kterého jde. Řekl bych, že ve většině případů ne, ale pak je tu někdo jako Carl, kde to pořád ještě smysl má.

Jaké releasy na Intecu v nejbližší době vyjdou? Máš mezi nimi nějaký žhavý tip?

Zrovna vychází EP od Just Be se dvěma tracky. Dále pak Yousef, který naváže na releasy z loňského roku, Tomy DeClerque, Guti a noví umělci Ferhat Albayrak, Chris Count a Dorro. A pak taky jeden od Rundella:)

Vedení labelu jistě vyžaduje hodně času. Jak velký tým se o label stará, čím se zabýváš Ty a co řeší kolegové?

Záleží, jak dobře využiješ čas, který tomu věnuješ. Abych byl upřímný, nejvíc zabere administrativa, samotný proces vydání tracku je poměrně jednoduchý, Elliot udělá grafiku, máme firmu na mastering, máme promo firmu, která obesílá DJs, pak se nasadí na weby a jde to ven… Pak už je jen na nás zpropagovat to prostřednictvím našich sítí. Jsem rád, že mám k ruce Elliota, Stevea a Alexe ze Safehouse, jsou velmi schopní.

Na čem aktuálně pracuješ Ty jakožto producent/remixér?

Mám spoustu nápadů, některé v mém obvyklém stylu, další trochu deepovější, ale stále s mým rukopisem. Během pár dní má vyjít remix pro Rainera Weichholda na Kling Klong a potom se chci soustředit jen na vlastní skladby.

Jaká vystoupení – kromě toho v Brně – Tě teď čekají?

Tak zrovna jsem se vrátil z Ultra Festivalu v Miami, to bylo šílené! Pak je tu party v Londýně s Carlem den před akcí v Brně a 9.4. Shine v Belfastu. Potom mám hraní v Bělehradě, Glasgow, na Ibize, v Bournemouthu, Brightonu a Stockholmu mimo jiné.

Na závěr prosím tvou aktuální top 5

Top hitů je příliš mnoho, do své topky všech dob bych zahrnul skladby Moby – Go, Laurent Garnier – Crispy Bacon a Green Velvet – La La Land. Mezi mé nejoblíbenější momentálně patří Pirupa – Party Non Stop (Desolat) a Just Be - Jack Yo Body (Intec)!

Díky za rozhovor, na viděnou v Brně!

PARTYINFO

Intec Party

06.04.2012 Mersey, Brno
DJs: Jon Rundell, Lucca, Javas, EliO
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně