Axis Records slaví dvacáté výročí

Kultovní label jej oslaví v berlínském Tresoru šestihodinovým představením zakladatele Jeffa Millse.

23.3. 2012 07:53:41 | informace | Carl W

Když uslyšíte termín "počátky techna", tak se Vám vybaví Detroit, Berlín, Tresor, Axis, Jeff Mills a pár dalších umělců. A je to právě 20 let, co Jeff Mills založil v Chicagu Axis Records s heslem: "Theories and subjects of substances is the elementary element that fuels the minds within our Axis." To se psal rok 1992 a techno se, jako alternativa, mělo úplně vymanout z podřízenosti komerci.

Od té doby uběhlo právě dvacet let a nyní si málokdo z novodobých clubberů vzpomene, kdo to byl třeba The Wizard. Je to člověk, co dostal titul "Rytíř umění a literatury" od francouzského ministra kultury, co spojil elektronickou hudbu s filharmonií. A taky člověk, co má na svědomí jeden z nejhranějších techno tracků vůbec - The Bells - který vyšel právě na Axis Records. Aliasů měl Jeff více, např. H-Bomb, Millsart, Servo Unique nebo True Faith, ale The Wizard je jeden z nejstarších, pod kterým byste Jeffa našli už v osmdesátých letech.

23. dubna tak právě Jeff Mills nahlédne v berlínském Tresoru do historie labelu v šestihodinovém setu. Na Tresor Klubnacht vystoupí také třeba detroitský matador Blake Baxter nebo Skot Vince Watson.

Video: Jeff Mills @ Apokalypsa The Bells 2010

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně