Grape festival - nová slovenská jistota!

Festival, který si své místo vydobyl hned po prvním ročníku. Stal se nedílnou součástí česko-slovenského...

16.3. 2012 09:42:59 | informace | Pstruh

.. festivalového léta a pomalu se hlásí o slovo.

Grape 2011 [foto: martina mlcuchova / www.grapefestival.sk]

V době, kdy se u nás festivaly spíše rušily, měnily místo a pořadatele, vznikl na Slovensku tento projekt, za kterým nestál žádný silný sponzor, ale spíš touha vyplnit místo na trhu a přivézt nová jména. A jelikož se letos uskuteční již 3. ročník, můžeme jen konstatovat, že se to povedlo na výbornou.

Festival s kapacitou 10 tis. návštěvníku vsadil na kombinaci kytarovek a elektroniky, která se opravdu povedla. Zahraniční jména doplňují domácí a českého kapely, které do celého konceptu ještě více zapadají a vytváří tak dojem, že je zde vše, jak má být.

A zase na letiště

Ani letos tomu nebude jinak. V termínu 10-11. 8. se na letišti v Piešťaněch opět představí desítky kapel, hudebníků, ale i divadelníků. Prozatím největším lákadlem je Example. Ten zažívám v poslední době velký boom, vyprodává koncerty, vystupuje na těch největších festivalech a třetí album Playing In The Shadows má přímo hitový potenciál. V Praze se na jeho koncert nedostaly stovky lidí, tak se to můžou vynahradit třeba právě tady.  Italská dvojice The Bloody Beetroots sice letos nechat svůj live projekt Death crew 77 u ledu, ale i tak bude jich vystoupení dost šílené, aby Vás nenechalo ani chvíli chladnými. V maskách Venona představí elektro-punk jaký jste ještě nezažili. Třetím do elektronické party budou Modestep, což je parta mladíků z Londýna, která vznikla poměrně nedávno a hrají v současné době velice oblíbený dubstep.

Hruškovica!

Kytaroví The Subways si Slovensko a Grape festival oblíbili na tolik, že zde vystoupí již podruhé, a na Slovensku, již potřetí za poslední roky. Představí zde nové album Money And Celebrity. Doplní je britská kapela Wolf Gang, která patří mezi největší objevy roku 2011. To však není vše, několik zahraničních jmen ještě postupně přibude. Z tuzemských vystupujících můžeme zmínit Tata Bojs, Prago Union, Para, Skyline, Airfare, Lavagance, Billy Barman a mnoho dalších.

Po Bažant Pohodě je Grape asi jeden z nejzásadnějších slovenských festivalů, na který se stojí vypravit. Hruškovica, cigánská pečienka a přátelská atmosféra na Vás zde čekají na každém rohu.

Linky:

PARTYINFO

Grape

10.08.2012 - 11.08.2012 Letiště Piešťany, Piešťany
Live: Example, The Bloody Beetroots, Modestep, The Subways, Skyline, Tata Bojs, Prago Union, Para etc.
Cena: 25 - ? €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně