Taneční jaro v Ostravě

Na co se můžeme připravit ve Fabricu a v dalších ostravských klubech během následujících dvou měsíců?

14.3. 2012 06:51:19 | life style | mikeware

Vypadá to, že zima je definitivně za námi a s novým teplým obdobím přichází i nové programy klubů. V Ostravě to vypadá na pár dalších výletů do země nezemě hlavního proudu jako při hlavním vlakovém dopravním spoji Ostrava - Praha. Nicméně spousta mezistanic nabízí lomené i rovné beaty a to nejen ve Fabricu.

Co nabízí Fabric

Fabric představil novinku týkající se vstupného. Vybrané akce pouze za 100 kč,- v předprodeji. Vcelku příjemná změna. Vyzkoušet si jí mohli lidé o prvním březnovém víkendu na akci Acapulco s navrátivší Luccou. Další novinkou, tentokrát v programu klubu, je akce The One zaměřená především na tech a progressive house. Na The One se představí Manuel de la Mare, který se zde v Česku objeví poprvé. Hned další novinkou viditelnou v party listu je party Thriller, kdy se vrátí do Ostravy protagonista akcí Dirty Dancing „nesmrtelný“ DJ Peet. Nový koncept houseových akcí, to má být party Thriller. Opět se sníženým vstupným. Měsíc březen uzavře vystoupení kapely Charlie Straight se svým novým albem a stálice na poli lomených beatů Slim Slam Drum s novozélandskými Concord Dawn.

Video: Concord Dawn - Don't Tell Me

Duben odstartuje rezidentní noc Martina Grednera Evolution jakožto oficiální Trancefusion warm up, na kterém vystoupí, podruhé ve Fabricu, Leon Bolier a Arctic Moon. Pokud bude trend s nízkým vstupným pokračovat i na této noci, nebál bych se říct, že lze očekávat zajímavý večírek. Na konec měsíce jsou naplánovány oslavy klubu. Roger Shah live s Ashley Wallbridgeovou, Frank Kvita za hard techno na druhé scéně, Electronmike, David Christopher, Bon Finix a jiní, to jsou 12. Narozeniny klubu Fabric.

Okolní kluby

Ostrava není jen o Fabricu, a proto když se podívám na programy jiných klubů, tak bych začal s Klidem. Březen odstartoval s akcí MD Session s MD Phonem a Van Vegou. Program klubu dále nabízí Úklid 16. března s DJi Simirem a Ianem Blondem. Akce Lazy Tempo o týden později a breakbeatový Groove Injection. Další dvě akce nabízí DJ Piri. 17. března. Enjoy The music v Orbisu s jeho maličkostí a Tomem Carbolem. O týden později The Etalon party v Bogotě s Timo Timonenem, Tomem Carbolem, Dixxonem a s DJem z converty.cz Test-Rem.

Největším hudebním zážitkem v březnu bude ovšem Turbine v ostravském Marleyi. Dvě scény, techno a d’n’b. Nízké vstupné, velká mixovaná projekce a spousta DJských ostravských stálic doplněná matadorem a „kmotrem“ Ianem Blondem.

Duben toho zatím moc nepřináší v okolí Ostravy. Výjimkou je ovšem party Lexikon, která bude 20. dubna v klubu Bogota slavit své první výročí. Čtvrtý díl této techno akce přivítá německého Jasona Littla a proto se stává prozatím jedinou volbou tohoto měsíce, alespoň pro mě.

Video: Lexikon Lessen 4 trailer with Jason Little

V Ostravě se pořádá spousta hudební akcí a to jsme jen u elektronické hudby. Být ovšem v neuvěřitelném přehledu, to chce více než jen pár hodin u internetu. Proto mohu doporučit webové stránky z řad promotérů, jako jsou www.piri.cz, www.converty.cz, www.wkc.cz . Opět ovšem mohu poukázat na absenci hudebních akcí v partylistech hudebních serverů, ale to není ani tak problém jejich jako spíše promotérů. Proto na závěr a ironicky - ať žijí sociální sítě.

PARTYINFO

12th Anniversary of Fabric

27.04.2012 Fabric, Ostrava
DJs: Roger Shah (live) + Ashley Wallbridge, Frank Kvitta, Electronmike, DavidChristoph, Martin Gredner, Brian, Bon Finix, Danny Bright
Cena: 290 - 450
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně