Sónar baví uměním a sjednocuje rozmanitost

Barcelonu čeká 19. ročník unikátní akce! Největší svého druhu v Evropě a zároveň jeden...

13.3. 2012 09:53:03 | informace | Kaisersoze

.. z nejzajímavějších festivalů na světě letos pokračuje dalším ročníkem.

Sónar [foto: sonar.es]

Tradici výjimečného podniku založili nadšenci sdružení v agentuře Advanced music v roce 1994. Od té doby je Sónar pojmem v kalendáři kulturních události katalánské metropole, kam se vrací vždy třetí červnový víkend a s ním zpravidla zhruba 80.000 příznivců elektronické hudby.

Sónar je souhrnem koncertů, parties, workshopů, výstav, veletrhů, besed, filmových představení a školení. Pokaždé jej hostí neobvyklé prostředí. Efektně plní muzea, koncertní sály, logistické parky, sakrální objekty i otevřený prostor. V Barceloně už neodmyslitelně patří do muzea MACBA a areálu Fira Gran Via.

Program sestavuje team ctitelů kvalitní muziky, který se časem vyprofiloval ve sdružení zkušených znalců s vytříbeným vkusem a uměním rozpoznat talenty v nejrůznějších žánrech elektronické hudby, aby je pak v line upu chytře promíchali s úspěšnějšími a slavnějšími umělci.

Realizační team Sónaru dokáže jedinečným způsobem vyvážit zábavu s uměním. Citlivě vybírá jak experimentátory, tak projekty, které svou tvorbou významně ovlivnily vývoj hudby. Na jednom pódiu se tak často střídá minulost, která položila určité základy se současností, která na nich směle staví.

Tři dny a dvě noci 19. ročníku Sónaru budou, jak je zvykem, žánrové rozevláté. V Barceloně vystoupí Lana Del Rey, Fat Boy Slim, Laurent Garnier, Richie Hawtin, James Blake, Modeselektor, Deadmou5, Friendly Fires, Amon Tobin, Squarepusher, Mouse on Mars, Nicolas Jaar a další.

V denním programu opět nechybí jména, která dosud nejsou v povědomí posluchačů. Fakt, že prošli přísným výběrovým procesem dramaturgů Sónaru svědčí o tom, že o nich ještě uslyšíme. Denní část začíná ve čtvrtek, pátek a sobotu ve 12:00, končí po deváté večer. V pátek a sobotu navazuje noční Sónar, vždy od 22:00 do rána.

Léty prověřený koncept aplikovali organizátoři také v dalších zemích. Od roku 2002 vyvážejí festival do Londýna, New Yorku, Buenos Aires, Soulu, Chicaga a Tokya. Souběžně s koncerty v Barceloně se vloni konala „odlehčená“ verze Sónaru v Galicii, konkrétně v přístavním městě La Coruna.

Letos se pořadatelé zaměstnali hned čtyřmi festivaly. Začali už 2. března v jihoafrickém Kapském městě, pokračovat budou 21. a 22. dubna v Tokyu, odtud se přesunou do brazilského Sao Paola, kde se zdrží od 11. do 12. května a vrcholem bude Barcelona ve dnech 14. až 16. června.

Linky:

PARTYINFO

Sónar 2012

14.06.2012 - 16.06.2012 , Barcelona
Live: The Roots, Hot Chip, New Order, Fatboy Slim, Richie Hawtin, Amon Tobin, Squarepusher, Deadmau5, Laurent Garnier, Lana Del Rey, Mouse on Mars, Die Antwoord, Daedelus, Nicolas Jaar
DJs: James Blake, Kode9 + Cooly G + Scratcha DVA, The 2 Bears, Madeon, Discodromo etc.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně