Sukničkář Spartaque: Sexy holky pozvu na vodku

Ukrajinský DJ, který si doma vydobyl pověst DJe...

12.3. 2012 08:24:29 | rozhovory | Carl W

.. s unikátním soundem. A proč je vlastně sukničkář?

- Carl W: Ahoj Vitalii, přicházíš z Ukrajiny, kde si myslím, že elektronická hudba zažila vrchol - souhlasíš?

- DJ Spartaque: Ano, myslím, že máš v podstatě pravdu. Na vzestupu byla rok až dva zpátky, ale teď je to jinak. Regiony mají velké ekonomické problémy a nemohou tak nabídnout velká jména. Bohužel zajímavé párty s evropskými umělci nyní můžeš dělat jenom v hlavním městě. I malý poplatek jako 500-700 € za hraní pro jednoho evropského minimal-techno DJe je někdy pro majitele klubů hodně. Dávají přednost komerci typu Davida Guetty. A to je tak 90-95% klubů. Úplně na druhé straně zase nyní stojí festivaly a open-airy. Lidé na Ukrajině milují tyto velké akce. Máme nádherné festivaly plné lidí jako třeba Kazantip, Global Gathering, Sensation, Godskitchen a další. Těch letních událostí je tady čím dál víc. Takže jsem v této věci optimistický - krize přejde a zase bude líp. A já mám to štěstí, že hraji už na mezinárodní úrovni, takže mám svůj program dost nabitý.

V roce 2005 jsi hrál před 30.000 davem na Jeans DJ-Parade v Charkově. Jaké to bylo zahrát si před tolika lidmi?

Je to opravdu neuvěřitelné hrát pro takový dav. O pár let později jsem hrál i pro 40.000 lidí na Náměstí nezávislosti v Kyjevě - úplném srdci Ukrajiny. Neuvěřitelný pocit! Je to opravdu těžké popsat. Lidi jsou šílení po každém tvém pohybu, po každém pohnutí faderu! A pokud jsi s těmi lidmi na stejné vlně, můžeš si s nimi dělat co chceš. Hraji proto na spoustě festivalů a jsem za to strašně rád. Jeden z těch nejlepších byl Sunburn Festival v Indii v malém státečku Goa. Největší festival v zemi. Pak třeba Mayday v Petrohradu - 16.000 lidí v hale. Paráda. Global Gathering na Ukrajině - 23.000 lidí, pak Kazantip... A hodně se mi líbily i mexické festivaly.

Jsem si jistý, že hodně svého volného času musíš trávit ve studiu, jaký software a hardware používáš pro svou produkci?

Času tam trávím opravdu hodně. Co se týče softwaru, tak jsem velkým fanouškem Logicu. A samozřejmě s ním používám velké množství pluginů. Taky bys u mě ve studiu našel nějaké ty hardwarové věcičky jako kompresory a externí ekvalizéry. Ale nemůžu říct, že by moje studio bylo nějak profesionální - je to spíše takový kabinet. Ve studiu bych chtěl v budoucnu trávit toho času více, ale nyní mi běží spousta projektů jako třeba má radioshow, mám taky dost práce s vlastním labelem, pořádáním akcí a teď se mi taky rozbíhá můj video podcast, takže toho času mám podstatně méně než tomu bylo několik let zpátky. A taky nyní častěji hraji.

Můžeš nám popsat, co nyní vlastně hraješ? Je to techno nebo tech-house? A který producent nesmí v tvých setech chybět?

Nemůžu říct, že bych hrál jeden hlavní žánr. Možná je to minimal-techno, ale nyní se v mých setech i produkci objevuje stále více housových beatů. Je to prostě něco mezi mezi technem, housem, progressivem a minimalem. Na Ukrajině se tomuto žánru říká "The sound of Spartaque". Co se týče těch producentů, tak 99% z těch, co hraji, znám osobně. S každým se přátelím, takže nechci říst jedno jméno a vytáhnout jej nad ostatní. Stačí se jenom podívat na tracklisty u mé radioshow.

Jak na Ukrajině, tak i v Česku je mnoho krásných dívek. Jak musí holka vypadat, abys ji pozval na panáka nebo drink? A jaký by to byl?

Haha, dobrá otázka. První teda musím zmínit něco o svém příjmení. To zní "Babii", což na Ukrajině znamená sukničkář. To myslím vážně. Takže jak si jistě dovedeš představit - jsem největší fanoušek ženské krásy! Češky i Ukrajinky jsou nádherné, protože patří mezi slovanské národy a každý na celém světě ví, že tady jsou ženy prostě nejkrásnější. 60-70% světových modelek jsou právě ženy z Východní Evropy - Češky, Ukrajinky, Rusky, Bělorusky, Polky, Slovenky atp. Na drink bych pozval každou, která je pěkná, to je jasný. A musí být taky chytrá a samozřejmě sexy. A abych ji ukázal naši kulturu, tak bych ji koupil panáka vodky.

Nikdy jsi nebyl v České republice, co o naší zemi víš? A znáš nějaké české DJs?

Bohužel jsem o českých DJs moc neslyšel. Ale obecně vím, že Česko je úžasná a krásná země. Můj dědeček tady žil rok nebo dva řekl mi hodně krásných věcí o přátelských lidech, mírnějším klimatu a samozřejmě o nádherných městech s výjimečnou architekturou. Hranice Česka jsem už sice několikrát překročil, ale vždy kvůli spoji jen na letišti. A nyní konečně budu mít možnost se sem opravdu podívat.

Tak co tedy máme od Spartaqua očekávat? Máš něco pro své fanoušky v České republice?

Tak chci říct, že se opravdu těším, až tady roztočím první mix. Slyšel jsem hodně o výbušných party-people a doufám tedy, že vás všechny potkám. Z mé strany vám slibuji, že udělám vše pro to, aby Fléda spadla.

Video: Spartaque @ Mayday, Saint-Petersburg

PARTYINFO

O´seex: Save the originality!

16.03.2012 Fléda, Brno
DJs: Spartaque, Hydrophonic, Sony Vega, Revis, Wally D, Quiks
2nd: EliO, Patricia, Patrik Prelovsky, Doky
Cena: 199 / 249
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně