Energy 2012: house má teď zelenou!

O tom, že houseová scéna je právě teď na svém vrcholu, není pochyb. Pořadatelé tomuto směru dávají v současné době velkou zelenou.

11.3. 2012 10:54:17 | reporty | Langy

ID&T loni uvedla nový koncept, kterým hodlá směrovat svou obří halovku Energy. Zkrácením původního názvu a změnou stylu se prezentoval i letošní druhý ročník. Oproti loňsku, kde trance měl ještě částečné zastoupení a svůj prostor na jedné ze stageí, rok 2012 nabízel už pouze aktuální house, a to na všech třech scénách. I nadále ale pro nás zůstává celý line-up dostatečně atraktivní, abychom do nizozemského Utrechtu vyrazili i letos a nepřišli tak o hvězdnou sestavu houseových DJs na jednom místě.

Po příjemném přivítání jsme se nikde nezdržovali a rovnou se vydali na obchůzku areálu. Prostor výstaviště Jaarbeurs není pro nás žádnou neznámou a postavení stage nám naprosto vyhovovalo. Oproti loňsku byly některé prostory umístěny trochu odlišněji. Např. místo k odpočinku bylo tentokrát přesunuto přímo do zadní části Play maistage za VIP tribuny, kde bylo pro návštěvníky přichystáno opravdu vychytané občerstvení v podobě luxusně balených porcí čerstvě krájeného ovoce všemožných druhů. Kousek dál byla na výběr i pizza. Bary nabízely dostatečný sortiment různých nápojů, slabší nabídka byla letos pouze u stánku s merchandisingem. Jediná věc, která nás letos malinko zklamala. Tím hlavním ale byla hudba, za kterou jsme cestovali pár stovek kilometrů. Tak jak tedy bylo?

Vizuálně lepší ročník

Na Play jsme dorazili v době, kdy za mixpultem svůj progressive-house hrál pro nás nepříliš známý Deniz Koyu. Na start ale velice příjemný set. Po něm nastoupil Fedde le Grand a zůstat na Play se ukázalo jako dobrá volba. Fedde publiku rozdal sadu svých hitů v podobě „Metrum“ nebo vynikající „Autosave“. Došlo i na Feddeho remix „Paradise“ od Coldplay či „Praise You“ Fatboye Slima. Projekce a stage na nás ze začátku působila malinko chladným dojmem, který se ale o pár desítek minut změnil v opak. Vizuální stránka akce byla za poslední roky nakonec asi nejlepší, kterou jsme na Energy zažili. Opravdu velkoplošnou projekci po celé zadní části haly doplňovaly světelné efekty z led trubic zavěšených po celém prostoru obří haly. Skvělý zvuk ze zavěšených reprobeden jako vždy perfektní a hudební zážitky doplňovaly dvě desítky laserů, které se několikrát během noci postaraly o opravdu fantastickou podívanou. Ale zpátky k hudbě. S koncem Feddeho setu jsme z prvních řad sledovali, jak se na své vystoupení připravoval následující Eric Prydz. Potkalo nás těžké rozhodování, zda zůstaneme na jeho vystoupení, nebo zda se bleskově přesuneme na Connect stage na domácího Marca V. Nakonec vyhrál Marco, který na letošním ročníku zahrál výborný a zároveň trochu tvrdší set, než jsme od něj čekali. Atmosféra, kterou vytvářeli partypeople na Connect byla naprosto skvělá, žádné děti, ale mladé vyzrálé publikum a výjimkou nebyli ani starší klubeři. Do svého vystoupení zařadil své remixy „222“ od HJM nebo vlastní podání klasiky „Advanced“ Marcela Woodse. Na Connectu jsme ale zůstali pouze jednu vynikající hodinku, abychom se včas vrátili na hlavní scénu na letošního headlinera - Tiësta!

C´Mon

Po příchodu na main právě Eric luxusně zakončoval svůj set svým fantastickým remixem „Personal Jesus“ od Depeche Mode a na úplný závěr si střihl melodickou „Mirage The People“ projektu Pryda vs. Empire of The Sun. Pecka! Skvěle tak připravil publikum pro nástup Tijse.

Ten předvedl kvalitní set a vše odstartoval vypalovačkou „C´Mon“ . Následující minuty byly ve znamení pohodovějších věcí a pak to začalo. Dostali jsme přesně to, co jsme dostat chtěli. „Lethal Industry“ v remixu Sebastiena Bruce, „Can´t Stop Me“ od Afrojack, parádní „Sandro Silva, Quintino & Example - Epic The Way You Kiss Me (Hardwell vs. La Rique & Lovado Mash up)“ . To správné šílenství nastalo až v závěru setu, kdy se Tijs ujal mikrofonu, komunikoval a spustil kombinaci „Maximal Crazy“ a „Zero 76“. Opravdu maximální zážitek! Na Play jsme i nadále zakotvili, Tiësto předal prostor Hardwellovi, který se uvedl novinkou „Kontiki“. Hardwellův set byl plný jeho typického ,revealed, zvuku, a tak nemohla chybět „Cobra“ - aktuální anthem, dále „Encoded“ nebo „Love Comes Again“ v reworku. K silným okamžikům patřil určitě i MashUp „Steve Angello & Faithless - Knas Insomnia“.

Stihnout ale vše, co jsme stihnout chtěli, se nedalo. Uniklo nám tak vystoupení Francouze Joachima Garrauda nebo djské dvojky Dimitri Vegas & Like Mike. Ke konci setu Sandera van Doorna jsme se po protancované noci odebrali směrem k autu a vyrazili směr domů. I přes to, že letošní ročník nebyl plně vyprodán, z Energy jsme opět odjížděli maximálně spokojení. K tomu určitě napomohla špičková organizace, nikde se netvořily žádné fronty a v line-upu si každý našel ty své oblíbence. ID&T umí! Tak zase příští rok v Utrechtu!

PARTYINFO

Energy 2012 The Network

03.03.2012 Jaarbeurs, Utrecht
DJs: Tiësto, Fedde le Grand, Eric Prydz, Joachim Garraud, TV Rock, Nicky Romero, Marco V, Dimitri Vegas, Like Mike, Sander van Doorn
Cena: 55 - ? €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně