Spiriakos: Remixoval jsem Tigu a Zombie Nation

The Advent si nedávno vybral českého producenta Spiriakose...

2.3. 2012 11:47:40 | rozhovory | Nois

.. jako parťáka při remixování skladby Work, za kterou stojí Tiga a Zombie Nation (alias projekt ZZT). Tento remix vyšel 21. února na labelu Turbo Recordings, a proto bylo příhodné zeptat se Spiriakose i Adventa na jejich bezprostřední dojmy.

- Nois: Ahoj Patriku, jak začala tvoje (resp. vaše i se Steenem) spolupráce s techno legendou The Adventem?

- Spiriakos: Ahoj, vše začalo v prosinci roku 2010, kdy zde Cisco (pozn. The Advent) vystoupil na jednom vánočním dílu Pig Festu, kde jsme se poprvé setkali a seznámili. Posléze jsem dokončil skladbu s názvem "02" a poslal mu ji. Zanedlouho se mi dostalo odpovědi, že se mu skladba líbí a chce jí vydat pod hlavičkou jeho labelu Kombinaton Research.

Proč myslíš, že si Cisco vybral právě tebe k remixování Tigova tracku?

To je spíš otázka na Cisca... samozřejmě jsem se ho na to ptal a odpověděl mi přímo toto: I just want the best new techno, and Ricardo (pozn. Industrialyzer) & you so far for me..

Jaký máš vztah k produkci Tigy a Zombie Nation všeobecně a co ti prvního proběhlo hlavou, když ses dozvěděl, že máš tu možnost remixovat jejich track?

Upřímně jejich produkci ani tak neznám, nesleduji jejich skladby ani co se kolem nich děje... je to trošičku jiná sféra elektronické hudby, než vyhledávám. Vím jen, že už mají dlouhodobý projekt, který si říká "ZZT". Když mě Cisco oslovil, že se mnou chce udělat remix pro jeho kamaráda, tak jsem si myslel, jestli to není nějaký jeho "žertík", ale poté mi to celé došlo a měl jsem samozřejmě radost :-).

Jsi spokojený s celkovým výsledkem vaší spolupráce a jak bys procentuálně vyjádřil množství práce, které jsi na remixu odvedl?

Tak jelikož ten samý remix dělal i s jeho dlouhodobým partnerem "Industrialyzerem" a Tiga si vybral náš remix a ještě k tomu na A1 stranu "12 palce", tak si myslím, že můžu být maximálně spokojen. To rovnou navazuje i na tvoji druhou otázku, jelikož ze 70% je to moje práce:-). Takže maximální spokojenost!

Máš nějaké další nabídky na remixování tracků od známých producentů?

Zatím žádné nabídky nemám a ani bych nato neměl moc čas, protože se momentálně soustředím na produkci svého sólového alba právě pro Kombination Research...

Co je tvým producentským snem? Pro koho bys rád udělal remix?

Upřímně - sen se mi už splnil a to nejednou :-). Ale to bych se zase opakoval :-).

Naplňuje tě remixování nebo preferuješ vlastní produkci? Jaké jsou největší obtíže, se kterými se potýkáš, když máš remixovat nějaký track?

Tento remix mě dost motivoval a vyhecoval mě k lepšímu výkonu a zároveň mi naskytl nový pohled na hudbu, ale spíše preferuji práci na svých vlastních skladbách. Nejhorší je, a to se mnou bude souhlasit spousty Českých producentů, když dostaneš remix pack, kde je pár zvuků a ani jeden se ti nelibí - to se pak špatně pracuje i na remixu jako takovém....

A co na to The Advent?

„Tigu znám již od roku 1996 - to jsme spolu hráli v klubu Sonar v kanadském Montrealu, kde byl rezidentním DJem a o produkci ještě nic nevěděl. Poté ale, jak všichni víme, zažil velký boom, a proto jsem byl rád, že mi nedávno nabídl remix pro jeho projekt ZZT. Navíc mi dal naprostou volnost a těšil se, že přijdu s novými nápady. Proto jsem se rozhodl spolupracovat se Spiriakosem - podle mě je to totiž jeden z nejlepších, ne li nejlepší český techno producent. Myslím, že naše snažení se opravdu povedlo, a proto byl tento remix vydán jako první. Druhý remix, na kterém dělám s Industrialyzerem, vyjde až v průběhu tohoto roku.“


REKLAMAREKLAMA