Ukrajinská jednička DJ Spartaque

Alespoň podle serveru topdj.ua (ukrajinský idj.cz) je právě Vitaliy Babiy, neboli DJ Spartaque, ukrajinský top DJ, který má hodně dobře našlápnuto mezi absolutní špičku.

1.3. 2012 15:48:53 | profily | Carl W

Zatímco jeho vrstevníci na ulici nakopávali míč, on seděl doma za počítačem a učil se pracovat s hudebními programy. Zlom nastal v roce 2005, kdy se mladý Vitaliy přihlásil do soutěže "Jeans DJ Parade". Dostal tak možnost zahrát si v Charkově před třicetitisícovým davem a celkově se umístil na druhém místě. Tento moment odstartoval jeho kariéru, dostal možnost stát se rezidentním DJem v jednom z nejznámějších undergroundových klubů právě v Charkově s názvem Maska. V roce 2007 si ho všiml label Virus Music a měl tak možnost zahrát si na slavném mezinárodním festivalu Global Gathering na Ukrajině. Jeho vystoupení mělo výborné ohlasy a DJ Spartaque se tak stěhuje do hlavního města Kyjeva a zároveň odjíždí na turné po celé Ukrajině.

V roce 2008 dosahuje v již zmiňované anketě na topdj.ua na 3. místo v kategorii "nejlepší ukrajinský DJ". Zato v kategorii "nejlepší track" dosáhl jeho "Zefir" na první místo. V roce 2009 ankety ovládl, když dosáhl na první místo mezi DJs, jeho radio show na KissFM byla zvolena za nejlepší a jeho dva tracky obsadily první a druhé místo. A takový úspěch měl samozřejmě maximální ohlasy. Začal spolupracovat s DJs jako Slava Flash nebo Egor Boss. Právě s posledně jmenovaným vytvořili projekt "Twenty Ten", který je známý díky úspěšným večírkům v kyjevském klubu Forsage.

V současné době se Spartaque přesunul z Ukrajiny a začal působit po celé Evropě. Zahrál si po boku DJs jako Tocadisco, Umek, Popof, Koen Groeneveld a mnoha dalších. Jeho tracky hrávají nejslavnější DJs po celém světě. Vydává je na takových labelech jako 1605 Music Thehapy či Italo Business. V následujících dnech ho čeká turné po Rusku nebo Mexiku a při svých cestách nevynechá ani Česko, když 16. března navštíví brněnskou Flédu na party O´seex: Save the originality! Už se těšíme...

Video: Spartaque @ Mayday, Saint-Petersburg

PARTYINFO

O´seex: Save the originality!

16.03.2012 Fléda, Brno
DJs: Spartaque, Hydrophonic, Sony Vega, Revis, Wally D, Quiks
2nd: EliO, Patricia, Patrik Prelovsky, Doky
Cena: 199 / 249
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně