Dustin Zahn: Nabízím na techno jiný pohled

Jedním z umělců, co dostanou šanci na brněnské party PlusMinus bude i Američan Dustin Zahn, kterého proslavil hit Stranger to stability...

27.2. 2012 09:09:09 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Dustine, s produkcí si začal už v roce 1998, jak se Tvůj styl a pracovní metody za tu dobu změnily?

- Dustin Zahn: Co se týče techna, tak to bylo spíš takové upřesnění, než změny. Abych byl upřímný, tak myšlenky i koncepty jsou stalé stejné, ale provedení je lepší. Exploze minimalu znamenala to, že do tracku musíš dostat jen to nejdůležitější, to na čem záleží. To byl pro mě asi největší pokrok.

Nedá mi to a musím se zeptat - jak se tvůj život změnil po tom, co vyšlo Stranger to stability? Co ti proběhlo hlavou, když jsi slyšel remix Lena Fakiho?

Upřímně se zase tolik nezměnil. Ten release mě nijak nepoškodil, ale ani nezvýšil mé renomé. V té době už mé tracky vycházely na labelech jako Drumcode, Truesoul nebo CLR, na turné jsem jezdil už od roku 2001, takže už jsem určitou reputaci měl. Ten track mě dostal do podvědomí lidí, co techno v té době tolik nesledovali, což pro mě byl vlastně benefit. Ale Len Faki z toho profitoval víc jako já, a protože je to v podstatě jeho track a zaslouží si to. Když jsem jeho remix poprvé slyšel, tak jsem si říkal, že je výborně udělaný, ale zároveň dost laciný. Normálně takový věci nehraju, ale cením si toho jako producent.

Poslechni si: Dustin Zahn - Stranger to stability (Len Faki rmx)


Jak to to jde s tvou kariérou, co od Tebe můžeme čekat v budoucnu?

Jde to všechno úžasně dobře. Čeká mě několik skvělých vystoupení. Poslední rok byl pro mě úplně nejtěžší, takže jsem neměl moc čas dělat novou hudbu, ale zrovna teď mířím do studia.

Jsi hlava Enemy Records. Co vše pro label děláš? Kolik lidí je zapojeno ve tvé společnosti?

Dělám si všechno kromě grafiky, na to jsem najal jednoho kreténa z Austrálie. Právě teď dělám všechno sám, ale hodně rychle mi to roste, takže se to může taky změnit. Ale hlavně to dělám sám, protože když si to udělám svou cestou a prostě se to nepovede, tak za to můžu vinit jenom sebe.

Pocházíš přímo ze středozápadu USA, Minnesoty. Abych byl upřímný, neznám odtud žádného DJe nebo producenta. Jaká je tam techno scéna?

Je to tak trochu úžasné. Scéna je sice menší a plná špatných párty, ale ty dobrý jsou nejlepší v celé zemi. Není tak zaměřená na nové trendy a velká jména, ale spíš na ducha techna. Minneapolis má ohromnou historii techno producentů, z minulosti ESP Woody McBride, Paul Birken, DJ Slip, Tim Taylor, Freddy Fresh, Chris Sattinger a mnoho dalších. Dnes jsem tu já, DVS1 a Silent Servant, ale ten se nyní přestěhoval zpět do Los Angeles.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na PlusMinus na www.rave.cz/shop.

Co od tvého setu může dav očekávat?

Snažím se u obrovského halového techna odstranit tu lacinost a předvídatelnost. Chci něco epického, ale taky hlubokého až hypnotického. Nesnažím se vynalézat něco znova, prostě jen na to nabízím jiný pohled.

Mohl bys nám nakonec dát nějaké tipy na talentované producenty?

Jeroen Search, Brendon Moeller, Scuba, Secluded, Truncate, Drumcell, Raiz, Kyle Geiger, DJ Qu, Jus Ed, Peter Van Hoesen, Ed Davenport, Ray Kajioka, Levon Vincent, Rrose a spousty dalších.

PARTYINFO

PlusMinus

20.04.2012 Bobycentrum, Brno
DJs: Stefano Noferini, Laserkraft 3D (live), Dustin Zahn (live PA), Beltek, Joey Beltram, Angy Kore, Da Fresh (live), Marika Rossa, Orbith, Jerry, Hydrophonic
2nd: B-Complex, Philip T.B.C., No Money, Bifidus Aktif, Spool
Cena: 399 - 2.499 (all in VIP gold)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně