Sébastien Léger na Elektře neohromil ani nenadchl

První Elektra roku 2012 je za námi a přivezla nám další jméno...

22.2. 2012 10:36:45 | reporty | finch

.. vyhlášené francouzské elektronické školy. Po necelém roce od návštěvy jeho slavnějšího krajana Vitalica k nám dorazil také Sébastien Léger, kterého jsme již měli možnost v Brně slyšet, a to na halové party Citadela. Také tentokrát jeho oznámení rozvířilo vlnu emocí, zejména těch pozitivních, a tak pořadatelé i podle předprodejů očekávali další úspěšný díl.

Sébastien Léger [foto: Leoš]

Rozpačitý začátek

Na Flédu jsme dorazili zhruba 45 minut po začátku party a již v té době to v klubu slušně žilo. Po zhruba desetiminutovém čekání ve frontě na šatnu jsme konečně mohli plnými doušky nasát tu pravou party atmosféru. Vstupujeme do útrob klubu a kocháme se prvními pohledy na opět skvěle vyzdobenou hlavní stage, kterou trošku kazil přeci jen až moc velký počet světel. Pořadatelé Elektry mají v tomto ohledu nápadů na rozdávání a potvrdili, že se u nás jejich klubová noc v tomto ohledu řadí ke špičce. Do toho všeho nám velice příjemně a zároveň tanečně hrála pražská Djka Sonja, která nezapře zálibu v západním zvuku, a tak již v tuto hodinu jsme mohli spatřit bavící se partypeople s rukama nad hlavou. Kvůli zpoždění a čekání na šatnu jsme bohužel stihli jen asi posledních 5 tracků, než Sonju vystřídal DJ v poslední době prosazující se i na poli zahraničním. Martin Hloch ovšem nepokračoval v nastavených kolejích a začal nám servírovat snad to nejhorší a nejnudnější, na co můžeme v této době ve vodách tech housu narazit. Vydržím tři tracky a radši odcházím z doslechu reproduktorů na hlavní stagi, které byly i tentokrát dobře nastaveny, možná by ale propříště přeci jen neškodilo trošičku ubrat na basech.

Druhá stage opět boduje

Při mé poslední návštěvě Elektry jsem většinu času strávil na druhé stagi a nejinak tomu bylo i tentokrát. Ta byla opět svěřena do rukou neúnavného propagátora nekomerčních odnoží elektronické hudby, zejména pak deep housu, Click Joea. Ten se svým kolegou a kamarádem Kellysem obstarali za gramofony většinu noci, třetím do party pak byl click joeův nový objev, Tom Holic se svým live vystoupením.

2. stage [foto: Leoš]

Něco málo přes hodinu jsme tak měli možnost se naplno ponořit do tajů deep housu jeho vlastní produkce, obohacených o hrátky s vlastním hlasem a několika vsuvkami v podobě hraní na trubku, které skvěle doplňovaly již tak parádní atmosféru, která na tomto podiu panovala po celou noc. Tu navíc podtrhovalo celkové naaranžování, kdy pohodlné sedačky a barevnou lampičku pro DJ doplňoval již jen jeden nasvícený stroboskop a zvukový aparát L’Acoustic. Prostě dokonalá pohodová atmosféra, kterou je Click Joe schopen přenést snad na každé místo na tomto světě. Tom Holic končí a já odcházím na hlavní stage ověřit si, že více už mě tuto noc hudebně nic nenadchne.

Utahaná hlavní hvězda

Hlavní sál praská ve švech. Sébastien Léger začíná a volí pozvolnější začátek, který se ale později promění v náplň většiny setu. Jsme svědky monotónního techna či tech housu (nehodící se podle vašeho vkusu škrtněte), občas okořeněné nějakou veselejší skladbou, které spolu s několika nájezdy alespoň částečně napravují celkový utahaný dojem. Tomu navíc nepomohl pomalý mix, některé tracky hrály opravdu zbytečně dlouho.

Video: Sébastien Léger na Elektře

Party poté pokračovala už bez naší účasti v režii rezidenta Orbitha a line-up uzavíral slovenský matador Grining.

Co dodat závěrem? Snad jen příště odvážnější výběr zajímavějšího headlinera při zachování návštěvnosti, která panovala o tomto dílu. Barmani přesto zvládali své úkoly skvěle a náladu tak mohlo kazit pouze vedro v hlavním sále, které se ale při dodržení pitného režimu dalo překousnout. Ubrat by se mohlo na světlech, která sice nijak nesvítila do očí, ale člověk by si v klubu neměl připadat jak na ulici za bílého dne. Tak tedy na viděnou zase někdy na Elektře na Flédě, v těchto dnech čerstvě „ozdobenou“ novým zvukem na hlavní stagi.

Tip:

PARTYINFO

Elektra

17.02.2012 Fléda, Brno
DJs: Sébastien Léger, Orbith, Sonja, Grining, Martin Hloch
2nd: Tomas Holic (live), Click Joe, Kellys
Cena: 200 - 249 (předprodej) / 299
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně