Sean Tyas: Zvolil jsem si vlastní cestu a jsem šťastný

Založil vlastní label, otvírá se novým hudebním stylům a po roce zahraje na další Trancefusion...

20.2. 2012 17:20:02 | rozhovory | Lukáš Hájek

- Lukáš: Ahoj Seane, jsme rádi, že sis udělal čas na menší rozhovor! Před rokem jsi u nás v ČR vystoupil na první Trancefusion. Tvůj set byl hodnocen velice kladně a trance fanoušky byl přijat s nadšením. Pamatuješ si ještě na tu atmosféru, která byla v hale?

- Sean Tyas: Ahoj, pamatuju si to naprosto přesně, ta akce byla mega! Myslím si, že hrát pro český clubbery je naprosto skvělý a povznášející, podobný nadšení jako u vás člověk hned tak jinde nezažije!

Doslova kultovní se stala tvoje hláška v oficialním aftermovie z téhle Trancefusion: "Hi, I´m Armin Van Buuren". :-) Seš i v soukromém životě člověk s takovým osobitým smyslem pro humor?

Hahaha, myslím, že jo, na nic si nehraju. Myslím, že je fakt důležitý brát život takovej, jakej je a nebrat věci moc vážně, jinak by ses z toho zbláznil..

Trancefusion Magic after filmPojďme k hudbě: Koncem loňského roku jsi vydal na svém novém labelu svůj první vokálový singl v kariéře a to až po cca šesti letech v "branži". Mohl bys nám o této skladbě s názvem "Believe" prozradit něco bližšího? Proč vlastně tak dlouho trvalo, než ses rozhodl udělat song, který by obsahoval vokály?

Já jsem s vokálama vždycky strašně vybíravej. Během uplynulých let jsem měl už skoro hotových hned několik projektů s různýma vokalistama a obvykle to skončilo tak, že jsem ty projekty nakonec zrušil, protože jsem cítil, že to není to pravý ořechový. Se skladbou "Believe" cítím, že mi opravdu sedí. Vokály na ní patří americkému zpěvákovi Davidu Berkeleymu a cd singl obsahuje kromě mého original mixu ještě remix Richarda Duranda.

Poslechni si: Sean Tyas feat. David Berkeley - Believe


Zmínili jsme Tvůj nový label "Tytanium Recordings, který nese podobný název jako Tvá vlastní radioshow Tytanium Sessions. Co Tě vlastně vedlo k tomu založit svůj vlastní label a jaké s ním máš záměry?

Abych byl upřímnej, musím s labelem teď trochu zpomalit, protože se v současné chvíli soustředím na dokončení asi 12 tracků, které mám rozdělané, každopádně důvod, proč jsem se rozhodl pro vlastní label, je jednoduchý - chci být jednoduše schopen vydávat hudbu rychleji.

Ty sám jsi na scéně už nějakých 6 let, do povědomí lidí ses zapsal svým remixem na song Sandera van Doorna - "Punked" a pak velkým hitem "Lift". Kdyby ses měl ohlédnout za dobou, co působíš v téhle "branži", pozoruješ ve své hudbě nějaký vývoj, vliv apod.?

Jsem nesmírně šťastnej, že jsem si zvolil takovou cestu, jakou jsem si zvolil. Jak bych nemohl být šťastný :-)? Každopádně zpětně bych si přál, abych se otevřel některým dalším hudebním stylům o hodně dříve. V jiných zánrech je totiž taky hodně skvělý muziky!

Některé Tvé skladby jako např. "Seven Weeks" se nesou v pomalejším duchu a také zněly trošku odlišně oproti Tvé standardní produkci. Plánuješ do budoucna nějaký hudební experiment, je něco, co by sis chtěl v hudbě vyzkoušet třeba nového?

To brzo zjistíš :-)! Mám teď v hlavě hodně nových nápadů a zvuků, co bych chtěl vyzkoušet... Mějte oči na šťopkách!

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Trancefusion A Dream come true na www.rave.cz/shop.

Již brzy vystoupíš v Česku na doposud jedné z největších halových trancových akcí Trancefusion. Připravuješ se na takové eventy nějak speciálně? Na co se od Tebe mohou fanoušci těšit?

Ani ne, vždycky improvizuju na místě. Jenom doufám, že dokážu přenést lidem tu stejnou energii co loni a k tomu přidám pár hudebních bonbonků :-).

Podtitul této Trancefusion zní "A Dream Come True". Máš Ty osobně nějaký sen, u kterýho bys byl rád, aby se vyplnil?

Poslední dobou, konkrétně během pár posledních měsíců, zažila moje hlava takovej zvláštní druh vnitřního procitnutí, který se týká toho, jak pohlížím na ostatní styly hudby. Momentálně jsem unešen hudbou, o kterou bych býval mohl přijít, kdybych se díval stále jenom jedním směrem. Je to jako když máš před sebou velkej obraz, ale vidíš jen úzkou výseč. Takže sen mám jednoduše ten, aby měli všichni na světě svou mysl otevřenou pro nový věci, je to hodně osvobozující pocit!

PARTYINFO

Trancefusion A dream come true

14.04.2012 Průmyslový Palác, Praha
DJs: Dash Berlin, Aly & Fila, Andy Moor, Simon Patterson, Sean Tyas, Richard Durand, Arty, Super8 + Tab, Leon Bolier, Blank & Jones, Orjan Nilsen, Alex O´Rion, Arctic Moon, Ben Gold, Mark Eteson, Ruben de Ronde, Wezz Devall, Alexander Popov, Audrey Callagher (zpěv)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně