La Pretiosa od Leonarda da Vinciho

Slavného umělce Leonarda da Vinciho známe především jako autora obrazu Mona Lisy, ale nedávno byl představen i jako návrhář módního doplňku - kabelky.

15.2. 2012 14:28:37 | móda | Butterffly

Na konci 70. let 20. století italský kunsthistorik Carlo Pedretti našel Leonardovu poničenou skicu dámské kabelky, kterou umělec nakreslil v roce 1497. Tuto skicu se poté podařilo kurátorům Agresimu Sabatovi a Aleesandru Vezzosimu z muzea Meseo Ideale rekonstruovat. Potom se spojili s italským módním domem Gherardini, který spolu s designérkou Carly Braccialini, kabelku vyhotovili. Hotovému dílu dali jméno La Pretiosa (celý název poté La Pretiosa di Leonardo), což v překladu znamená Vzácnost. Vystavena poté byla na třídenní výstavě v polovině ledna tohoto roku v umělecké škole Accademia delle Arti del Disegno v Itálii.

Na tuto ručně vyráběnou kabelku byla použita telecí kůže. Leonardo da Vinci exceloval i v technickém umění, které na kabelce můžeme spatřit v důmyslném zapínání. Prodej 99 kusů této kabelky začne v březnu a kvůli její vzácnosti to bude asi veliká a hlavně drahá mela.

Ve videu níže si můžete prohlédnout postup výroby kabelky La Pretiosa di Leonardo.

Linky:

REKLAMAREKLAMA