Lamb - úspěšný návrat do Prahy...

Hned zkraje nového roku odehráli v Praze koncerty dvě kapely, jejichž alba jsou častým návštěvníkem v mém přehrávači a které bych opravdu rád slyšel na živo.

12.2. 2012 18:13:44 | reporty | Faly

Takto viděla koncert kapela [foto: Andy / Lamb]

U Cinematic Orchestra se mi to z různých důvodů nepodařilo a s Lamb to docela dlouho vypadalo podobně, nechtělo se mi samotnému. Naštěstí to tak nedopadlo, a tak jsem se mohl, i s doprovodem, mrazivého 4. února vydat do Prahy, kterou jsem delší čas nenavštívil.

V Praze zas taková kosa nebude...

Tím jsem se utěšoval v buse, když sem zvovu prohlížel svou žalostnou zimní výbavu, cestou doplněnou o rozbitý zip u bundy. Inu... byla. Alespoň v Holešovicích, takže zrychlený přesun na Žižkov kde jsme měli nocleh. Zahřátí čajem (bez rumu) a posíleni o dalšího člena jsme šli ochutnávat vynikající Koutskou dvanáctku, no a taky se najíst do restaurace U slovanské lípy. Po té už jsme nabrali směr Holešovice - KD Vltavská.

Blbý vtipy

Na místo jsme dorazili kolem deváté, třetím pokusem jsme trefili správné vstupní dveře a byli jsme uvnitř. Jako první jsme narazili na mega frontu u šaten a dozvěděli jsme se že Lamb už nějakou chvilku hrajou. Moje nálada klesla hluboko pod bod mrazu, směle mohla konkurovat té zimě venku. Naštěstí si z nás jedna kámoška vystřelila. Uff... Po tomhle vtípku už jsem se mohl jen usmát na nesmyslnou dvacetikorunovou zálohou kelímku, ani to, že se v sále nesmí kouřit, mě nemohlo rozhodit. Jen ty tupí lidi, kteří se pořád snažili někam procpat, nekoukajíc napravo, nalevo. A my že jsme vidláci?

I can fly...!

Kvůli pozdějšímu příchodu jsme nestihli muzikanty vystupující před Lamb, písničkáře Jaye Leightona a skupinu The Ramona Flowers. Holt jindy. Před půl desátou začínal plný (ale ne přeplněný) sál hučet a dovolávat se machesterského dua. Přání se jim vyplnilo o pár minut později, když sál zhasl a na pódiu se objevil Andy Barlow s Lou Rhodes - Lamb. K nim se připojil hostující basista Jon Thorne a bez nějakého přivítání zpustili úvodní skladbu z posledního alba 5 - Another Language. Přivítání a klasické řeči o tom, jak jsou rádi zpět v Praze, přišly až po té. Pak už nastal průlet energickou směsí trip hopu, drum and bassu a downtemp. Andy řádil jak pominutý, hecoval dav, pařil za syntetizátory, odbíhal k bicím, perkusím, ve finále zahodil paličky mezi lidi, takže někdo má pěknou vzpomínku. Lou svým melancholickým hlasem přiváděla publikum k transu. Nejvíc skladeb bylo logicky z alba, k němuž jeli turné, tedy 5. Kromě již zmíněné Another Language, zaznělo třeba She Walks, Butterfly effect. A když si Lou vzala basu, bylo jasné že dojde i na mou oblíbenou Build a Fire. Mráz po zádech proběhl při klasikách jako jsou Gabriel, nebo Gorecki. Došlo i na One, či Transfatty Acid. Na projekci probíhali klipy natočené k jednotlivým skladbám. Prostě krása! Po hodině kapela odešla, jen aby se za frenetického křiku a neutuchajícího potlesku vrátila a přidala výbornou What sound a oproti originálu hodně rozjetou Fly. Nakonec Andy požádal publikum o pózu pro fotku na facebook a to bylo bohužel vše.

Díky!

Co dodat k tomuhle parádnímu koncertu? Snad ani nic, i když si někteří stěžovali na zvuk, tak mě přišel v pohodě. Nápad s nekouřením jsem nakonec jako kuřák ocenil a jistě ho ocenila i Lou, respektive její hlasivky. Jen ta fronta na šatnu, nicméně to už je maličkost. Jsem rád že jsem se nakonec vydal, byla by škoda přijít o tuhle nádheru! Takže ještě jednou dík za doprovod!

Tip:

PARTYINFO

Lamb

04.02.2012 KC Vltavská, Praha
Live: Lamb, Jay Leighton, The Ramona Flowers
Cena: 690 - 850
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně