Jeden kousek, mnoho modelů - The Versalette

Co si my ženy - ale i muži - přejeme? Vypadat vždy módní a šik. A hlavně pokaždé zazářit v něčem novém.

24.1. 2012 11:48:46 | móda | Butterffly

Jak toho ale docílit, když v naší peněžence nenajdeme požadované obnosy na další a další kousky oblečení? Pořiďme si prostě jeden kousek, ze kterého uděláme několik modelů.

Není to tak dlouho, kdy světem proletělo video, které natočily dvě Rusky s nápadem, jak využít košile svého přítele, expřítele, kamaráda či tatínka. Jednoduchým obmotáním a zauzlováním z košile vytvoříte šaty, halenku nebo třeba sukni.

Videí na internetu, jak z ednoho kousku uděláte mnoho modelů, je spousta, ale našli jsme jedno, které bylo pro tento účel vyrobeno. Jmenuje se The Versalette - minimalismus a rozmanitost v jednom. Z tohoto jednoho kousku vytvoříte 15 modelů. Fantazii se meze nekladou, takže třeba objevíte další způsoby, jak si tento kousek uvázat nebo zauzlovat. Vyjít si tak můžete v šatech, košili, sukni nebo halence různých tvarů. Dále The Versalette můžete složit do tašky, šátku nebo plážové přikrývky hlavy. Na pulty se tento kousek dostane začátkem roku 2012 a můžeme si jen přát, aby se dostal i k nám do Čech.

„Víme, že méně je někdy více. Věříme, že každý nákup nějak ovlivňuje náš svět. Věříme, že změny začínají malými věcmi.“ To je výrok dvou návrhářek Kristin Glenn a Shannon Whitehead, které vytvořily The Versalette. Při svých cestách jen s batůžkem na zádech si uvědomovaly, co člověk skutečně potřebuje. Přemýšlely nad opravdovými potřebami. A tak vznikl nápad, že vymyslí něco, co by zmenšilo produkci něčeho, čeho se dá omezit - oblečení. Do výroby se daly s ediným cílem - vymyslet elegantní minimalistickou řadu oblečení pro ženy cestovatelky s názvem {r}evolution apparel. Jeden z důvodů této představy je samozřejmě multifunkčnost oblečení, ale také se návrhářky snaží chránit životní prostředí a snížit tak používání pesticidů a různých chemikálií. Vyrábějí tedy jen z přírodních materiálů.

Po The Versalette dvojice pracuje na 10 kouscích oblečení, ze kterých vytvoříte 100 různých modelů. „To je náš cíl. Chceme vytvořit ideální skříň ženy, jako jsme my. Ženy, která si chce svůj život zjednodušit, nezanechat tak velikou stopu na zemi a samozřejmě být v tom, co dělá, dobrá.“

 

Na nošení košil a šatů je ještě přece jen brzo, takže si níže můžete prohlédnout videa, jak naložit se svetrem nebo jakým způsobem si uvázat šátek nebo šálu.

Snad jsme vám dali pár dobrých tipů, jak ( i když nemáte nic nového) ze sebe udělat módní hvězdu a vaše peněženka to ani nepozná. Také tímto počinem ušetříte spotřebu a skladování odpadu, tím pádem zase trošku odlehčíte přírodě.

Zdroje:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně