Soundcloud - nyní i mobilně

Server Soundcloud přichází se skvělou novinkou - mobilními aplikacemi. Stačí mít jednu věc, vlastně dvě - smartphone či tablet a přístup k datům.

27.1. 2012 16:48:37 | technologie | wil-m

Soundcloud - nyní i mobilně

Smartphone je věc, která v současné době hýbe světem, tablety si své místo pomalu, ale jistě nacházejí také. Je celkem jedno, jestli se Vám to líbí nebo ne, je to fakt a jen málokterá společnost, která působí čistě na internetu jej může ignorovat. Ať je to Facebook, Twitter nebo kdokoliv jiný, bez mobilní aplikace již existovat téměř nemohou. Jak moc zdařilé jsou už ale není předmětem tohoto článku.

My se teď zaměřme na Soundcloud.com. Představovat jej zde je snad až zbytečné, ale pro jistotu: tento server nabízí prostor pro nahrávání hudby na jejich web, vložení jejich přehrávače na zvolenou stránku, možnosti vkládání komentářů na zvolený čas skladby a další. A to vše zdarma, prosím. Vzhledem k tomu, že chtějí či musejí jít s dobou, přinesli aplikace pro mobilní trh, jmenovitě pro tyto systémy: Android a iOS (iPhone a iPad), Windows Phone (prozatím?) chybí.

Po shlédnutí prezentačního videa jsem se rozhodl aplikaci ozkoušet a musím říct, že působí velice sympaticky. Jednoduchá, přehledná, umožňuje nahrávání přímo z telefonu na web a samozřejmě poslech hudby a její komentování. Co jsem prozatím neobjevil, je možnost jednoduše najít své sledované interprety a tak si je snadno prolistovat a poslechnout. Možná jsem tuto funkci jen nenašel, ale pokud tam není, snad brzy přibude, byla by škoda jí tam nemít. S čím se samozřejmě musí počítat, tak s datovým přenosem, který nemusí být malý a tak jeden set může vycucat Vaše měsíční FUP, což rozhodně příjemné není. Primárně tedy (minimálně u nás) je tato aplikace použitelná spíše na wifi připojeních (nastavení sítě je jednoduše přístupné z menu). Soundcloudu se podařilo dostat ven profesionálně udělanou mobilní aplikaci, která si pozornost rozhodně zaslouží. Už instalujete? :)

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně