Martini: Snad bude pro JZD 13ka šťastné číslo

Valašský party matador, který dokazuje, že taneční scéna v těchto končinách není úplně mrtvá. Ba právě naopak, žije si svůj vlastní život již 13 let :-).

16.1. 2012 09:14:28 | rozhovory | Pstruh

- Pstruh: Můžeš se na začátku představit, pro ty co tě neznají a zatím neměli tu čest?

- Martini: Jsem normální týpek po „třicítce“ a přicházím k vám z Valašska. Stojím za malou agenturou JZD promotion, která se zabývá produkcí a organizací kulturních akcí, koncertů, hlavně však tanečních parties. Působíme převážně v našem (valašském) regionu, ale pohybujeme se v podstatě po celém území jižní a severní Moravy, občas i na Slovensku. Mimo jiné se zabýváme taky bookingem našich DJs, kterých je v současné době 15. Mrkněte na naše nové webovky. Občas také pouštím písničky a snažím se je míchat do sebe, to vše pod pseudonymem DJ Martini :-).

Prý jsi přel lety začínal s vynily a teknem. Po té si se dostal až k Traktoru a místy komerčnějšímu tech housem, jak by si tuto cestu popsal?

Popsal bych to jako běh na dlouhé trati :-). Od svých pubertálních let mne bavilo hrát a vystupovat před lidmi a bavit je muzikou. Hrál jsem na kytaru v několika regionálních kapelách, od rocku, metalu až po punk a HC. Na konci devadesátek mě ale totálně pohltila taneční muzika. S tím i souviselo být její součástí, pak už se vše s naší agenturou rozjíždělo, jak mělo a vše bylo lehčí. K samotnému hraní mě to stáhlo někdy kolem roku 2002. Nejdřív jsem experimentoval s počítačem a různýma mašinkama, ale stále to nebylo ono. Pak jsem přičichl k DJingu, něco odkoukal od ostatních DJs a začala tvrdá škola prvních mixů. Poté se začalo konečně dařit, koupil jsem gramce a bylo to doma. Nejprve pod pseudonymem Mafoks, kdy jsem hrál výhradně tekno z vynilů. Později už jako Martini, kdy přišlo nejprve na klidnější house music, všech možných odnoží, k čemuž se později přidalo i trochu funky techna, to už jsem pomalu přecházel na CD playery. V dnešní době používám konzoli od Native Instrument Traktor kontrol S4 ve spojení s Macbookem. BPM dnešních dní určitě nepřesáhne 130 a dá se zaškatulkovat jak jsi ho nazval Ty, tedy komerčnější tech-house :-).

Máš nějaký aktuální set ?

Jelikož času není nazbyt, stíhám něco namíchat jednou za rok a to vždy k narozkám JZD, je tomu tak i tento rok, kdy je týden venku DJ Martini - Birthday promo mix - 13 years of JZD promotion.

Za zmínku stojí I tvůj profil na idj.cz/martini, vždy když tam nahlédnu, vidím, že patříš mezi neúnavné promotéry a DJs, máš kupu hraní a akcí, které pořádáš. Jde to všechno stíhat a kombinovat s normálním životem?

Definuj mi v dnešní době „normální život“ :-)? Vše jde když se chce, ale není to jednoduché, navíc, když tohle všechno bereš jako koníček, který trvá 13 let a tvé hlavní živobytí je v náročné práci, kterou dotuješ tuhle veškerou činnost. Poslední roky však nejsou už tak černé jako v dobách minulých. Rád, ale ve volném čase relaxuji a dobíjím baterky, buďto sportem, kinem nebo jen tak nicneděláním :-).

Jak vůbec funguje taneční scéna na Valašsku, místní party, klubeři chodí?

Osobně myslím, že party už nikdy nebudou, co bývaly. Je tu úplně jiná doba, než jsme prožívali my. A nejenom u nás, ale myslím, že v celé ČR. V našich končinách máme stále hrstku fanoušků, kteří nás drží nad vodou a chodí na naše party, bavím se teď konkrétně o house či technu. Celkově je náš kraj zaměřený spíše na dnb, hip hop a kapely na to místní slyší. Dalším problémem jsou místní diskotéky, které jsou hojně navštěvovány i „clubbery“, kterým je tak trochu jedno, co se tam hraje. Jde hlavně o to potkat co nejvíce známých, dát si panáka a nad ránem je to už jedno na parketě, co zrovna hraje :-).

Jak se na Valašsko tváří zahraniční DJs, které si tam pozveš?

Čoveče většina z nich ani pořádně neví kde jede hrát :-). Měli jsme jen evropské DJs (vyjmu Takkaki Itoha) a ti už v minulosti v Česku hráli a měli jen kladné ohlasy. Tak ono je to tak, že někoho naložíš ve Vídni na letišti, sedne do auta, unavený z letadla, za dvě hoďky se ocitá na hotelu, kde pospí, pak přijde na party, pokecá s lidmi, odehraje set, chvíli se zdrží a zase kolečko, hotel, letiště a domů. Vzpomínám na jubilejní 10 narozky, kdy jsme poprosili Marka Nastice, uprostřed jeho setu, ať na chvíli úplně vypne, zhasnuly světla a nastala tma a ticho, do toho na pódiu dort z deseti zapálenýma svíčkami, tak trošku se na nás koukal... No, ale pak pochopil, že máme teda výročí :-). Na jedenácte byl silný okamžik při zahájení setu hlavní hvězdy toho večera Oscar Mulera, kdy bylo jeho intro trošku delší a dav bezmála 500 lidí doslova šílel :-).

Aktuální Top 5

DJ Wady, Tavo - A San Lazaro feat. Yolanda Rayo
Stefano Noferini - Fucking House Musik
Koen Groeneveld - Plastic Dreams
Ant Brooks - Starlight
Sadowick - Matrix


Poslední 4 roky tvá agentura slaví narozeniny ve větším stylu, než bylo dříve obvyklé, co tě k tomu vůbec vedlo?

Chtěl jsem lidem nabídnout jednou za rok větší party, na které jezdí do větších měst. Tento rok jsme vsadili na osvědčená domácí a slovenské star DJ, jak již podtitul 13. narozeK JZD promotion napovídá - „Return of Legends“. Takže za Česko určitě legendy pravém slova smyslu Tráva s Loutkou ve společném setu a za SK barvy určitě nepřehlédnutelní techno matadoři Toky z Bossem, lajnap doplněný 8 dalšími kvalitními DJs. Vše umocněno kvalitním ozvučením bratří Cimbalů - AC Akustika a vizuální podporou pražské Vjky Tha Sun. To vše bratru za stovku na bráně :-).

I když už techno není zrovna „in“, tak narozeniny JZD každoročně navštíví stovky lidí, čím si to vysvětluješ?

Děláš něco 13 let, dá se říct jedním směrem, na začátku je to boom, máš kolem sebe nějakou základnu fans, která za tebou stojí a chodí na tvé párty. Jsou to většinou menší klubovky. Jak tak roky plynou, starší odpadají a přidávají se mladší, takhle se to vše nabaluje a když to vše znásobíš a jednou za rok uděláš něco většího tak tihle všichni přijdou a mají jistotu, že tam potkají Ty své známé a zažijí tu pravou narozeninovou kalbu, o styl hudby v tomhle případě ani tak nejde :-).

Je ještě někdo, koho by sis rád na narozeninovou oslavu JZD promotion pozval, ale víš, že se to nikdy nesplní?

V minulosti by to byly jména jako např. Moby, Carl Cox, Umek... Dneska by to byly určitě jiné, ale o tom snad nemá cenu ani psát, vždyť za sebou nemáme žádného silného sponzora, bez kterého by to v dnešní době prostě nešlo.

Poslední otázku je výhled do budoucna, proslýchá se, že možná budou tyto narozeniny poslední, co ty na to?

13tka je pro někoho nešťastné číslo, pro mne snad v tomto případě bude číslo šťastné, co se návštěvnosti týče. V tomto formátu je tato party určitě poslední z větších. Nemám už sil pokračovat v něčem, o co už není zájem. Jak už jsem vysvětloval situaci u nás v předešlých otázkách. Mám nějaký koncept, ale to je ještě běh na dlouhou trať a moc bych nechtěl prozrazovat.

Linky:

PARTYINFO

13 Years of JZD promotion: Return of Legends

17.02.2012 KD Klobučan, Valašské Klobouky
DJs: Tráva, Loutka, Toky, Boss, Lucasch, Kita, Pako DJs (PapiOIL + Kotlyk), Martini, Rusty Fox, X-Basse, Siki, Ian Fuzz
Cena: 100 (do 22 hod.) / 130
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně