Film o konci LCD Soundsystem

Mám jednu otázku: Když zakládáte kapelu, představujete si, jaké to bude, až bude končit?

18.1. 2012 06:10:57 | film & video | wil-m

Film o konci LCD Soundsystem

Takovou otázku uslyšíte v traileru dokumentárního filmu Shut up and play the hits. Ten mapuje události, které bezprostředně souvisí s posledním velkolepým koncertem, který kapela LCD Soundsystem uspořádala 2. dubna 2011. Sami tuto událost nazvali svým vlastním pohřbem a s podtitulem „pokud to má být pohřeb, ať je to ten nejlepší pohřeb jaký kdy byl“.

Madison Square Garden, kde se tenhle funus konal, byla v předprodeji (9000 vstupenek) údajně vyprodána během neuvěřitelných patnácti vteřin a to i za ne zrovna nízkou cenu 1500$. Jiné zprávy však hovoří o postupném prodeji s cenami od 100$. Na diváky čekala bezmála čtyřhodinová(!) energická show, kde se rozloučili s kapelou, která ukončila svou existenci po třech velice úspěšných albech a na vrcholu své popularity. Kapela fungovala bez mála celou dekádu a sklízela mnoho úspěchů, jejich píseň Get innocuous figurovala v oficiálním traileru na hru GTA IV. Nejen o tom, jaké bylo rozhodování o konci, koncertě a den poté, hovoří frontman, skladatel, zakladatel a „rozkladatel“ James Murphy.

Přikládáme velice zdařilý oficiální trailer filmu a amatérské video již zmíněné skladby Get innocuous přímo z koncertu, abyste sami viděli, jaka skvělá show to byla. O datu vydání se v tuto chvíli nepíše ani na serveru imdb.com, ale pokud to chápu dobře, Shut up and play the hits se bude promítat během Sundance Festivalu 2012.

Odkazy:

;

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně