David Guetta v Brně. Jak zahrál nejpopulárnější DJ planety?

Bylo tedy vše na jedničku nebo se vyskytly i nějaké chybičky?

5.1. 2012 11:45:42 | reporty | Jakub Pospíšil

Tyto slečny byly ze 4/5 určitě spokojené :)!

Zhruba dva měsíce po letošním vyhlášení sledované ankety DJ Magu Top 100 DJs, tedy 100 nejpopulárnějších DJů planety, se její letošní vítěz - David Guetta - objevil v Brně. Do Brna přijel představit svoji poslední desku „Nothing but the Beat“, která obsahuje singly: Where Them Girls At, Sweat, Without You, Titanium a další. O support celé akce se postaral Tomáš Haverlík, Sarah Main, Michal Poliak, v neposlední řadě francouzský Arno Cost.

Místa bylo spoustu

Pořadatelé si pro uskutečnění akce vybrali pavilon P brněnského výstaviště, a jestliže se bavíme o Brně, tato volba byla jednoznačná - moc alternativních míst v Brně není. Přeměnit však tak velký prostor v něco, kde se každý bude cítit dobře, je ovšem úkol náročný. To se tentokrát podařilo ne úplně zcela. Samotné rozčlenění celého pavilonu se mi moc nelíbilo - rozhodně bych se pokusil oddělit více část pro šatny a catering od prostoru pro tancování. Zmiňuji-li catering, ani nevím o nějakém stánku, kde by se dalo koupit něco k zakousnutí. Využito bylo zhruba 70% celého pavilonu. I tak měl každý návštěvník osobního prostoru tolik, kolik potřeboval. Což jsem já osobně uvítal. Tento fakt však značně znepříjemňoval pocit umělohmotných lahví pod nohama, kterých v průběhu akce přibývalo a přibývalo - jejich úklid moc nefungoval.

Francouzský progressive

V době mého příchodu se zrovna začaly rozeznívat rytmy z rukou Arno Costa. Kdo tušil, o koho se jedná, věděl, že to bude progressive se vším všudy. Tento francouzský dj, ale hlavně i producent tracků jako Lise, Cyan, kultovní Magenta, aj., nám servíroval jednu pecku za druhou. Škoda jen, že v té době byl zvuk stále stažen na nějakých 60%, takže v zadních řadách to nebylo úplně ono. Tohoto dje jsem slyšel naživo poprvé a doufám, že ne naposledy. Samozřejmě nechyběl poslední track z Alessovy továrny a to Alesso - Raise Your Head, poté klasický On Off od Cirez D v mashupu s Destination Calabria. Šlapačka Blow Up od ruských Hard Rock Sofa nikdy nezklame, a když k tomu přihodíte zpěvačku Adele a všem známé Sweat Drems, asi nikoho to nenechá klidným. Poté ještě hit z poslední doby Coldplay - Every Teardrop Is A Waterfall (We Don't Belong In Pacha Club Remix), nakonec Depeche Mode - Personal Jesus (Eric Prydz Remix) a Arno mohl sklízet jen ovace.

Guetta jako vrchol večera?

Nad touto otázkou by se po ukončení Davidova vystoupení dalo zcela určitě polemizovat. Nutno však podotknout, že pro většinu návštěvníků to vrchol byl. Dále je také potřeba říci, ano dostali to, co zřejmě očekávali. Velká porce toho, co můžeme dnes a denně slýchávat ve většině radií. K mému překvapení to však nebylo pouze o těchto skladbách, pan Guetta se tyto skladby snažil prokládat něčím méně známým a řekněme říznějším. Začít skladbou Sweat byla jistota, ještě nezazněly všechny tóny a dav bouřil, poté přišlo starší Gettin´ Over a nic víc už ani snad hrát nemusel.

Dav se bavil od začátku do konce. K tomu napomohly i skladby z kapsy neméně známého Aviciiho, konkrétně Levels, či již naprosto všem známá Insomnia. Po koncertu v Praze, přesněji asistování Rihanně se v Brně objevil i Calvin Harris se svojí Awoogou. Nálada v té chvíli panovala víc než dobrá, jen velká škoda že tento fakt nepodtrhla propracovanější stage či světelný aparát, který byl hodně průměrný. Znalejší výborně pobavili Daft Punk a jejich Aerodinamic, abychom nevypadli z tempa, přišly vzpomínky Davida Guetty (David Guetta feat Kid Cudi - Memories). Závěr patřil šíleným The Black Eyed Peas - I got a feeling (David Guetta Remix). Slyšel jsem různé Guettovy sety, ale tento určitě patřil k těm lepším.

Kampak všichni?

Když David Guetta ukončil své účinkování, stala se věc pro mne zcela nevídaná. Zhruba polovina lidí se sbalila a odešla směr šatny, posléze domů. To jsem rozhodně nečekal! Bylo jasné, že tuto akci navštíví plno lidí, kteří nechodí často na party, ale i tak jsem se tomu divil.

Michal Poliak. Ten se mi ten večer také moc líbil, pro něj v trošku pomalejším tempu, ale i tak to mělo grády. Zbytek lidí, který zůstal, rozhodně nezůstal nadarmo. Skoro celý set (odešel jsem těsně před koncem) měl energii a šťávu. Ještě, aby ne, když zazněl Hardwellův - Encoded, případně famózní Deniz Koyu - Tung!. Nechyběl ani (tento večer již podruhé) Alesso - Raise Your Head.

A finální hodnocení? Pocity mám smíšené, hudebně povedená akce, rozhodně to, co se dalo čekat, nikdo nezůstal vyloženě v pozadí. Avšak druhá stránka věci byla celá stage, a jak jsem již zmiňoval rozčlenění celého prostoru. Z těchto věcí jsem byl zklamán, lidé si rozhodně zasloužili na party s nejpopulárnějším DJem planety malinko víc.

PARTYINFO

David Guetta

16.12.2011 BVV, Brno
DJs: David Guetta, Sarah Main, Arno Cost, Tomáš Haverlík, Michal Poliak
Cena: 795 - 2.850 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně