Midi Lidi úspěšně provedli na Flédě Operaci Kindigo

Hned tři kapely se sešly na odloženém koncertu, který se konal v rámci tourování k albu OK.

16.12. 2011 14:55:37 | reporty | Jan „ian“ Hromek

A s nimi taky rébus, jak všechny tři koncertní sety nějak poskládat do jednoho večera, aby ten rozumně začal a skončil. Už teď můžu říct, že se nepodařilo, finální tóny dohrály dlouho po půlnoci.

Midi Lidi na "Kindigo!" tour [foto: VJ Texa]

Eastie Boyz

A že ani já jsem netrefil začátek a došel v okamžiku, kdy frontman Voodooyoudo zmátl lidi tím, že ohlásil (před)poslední písničku. Takže ti si vzápětí vytleskali přídavek, který vlastně přídavkem nebyl. A než bys řekl švec a na plném baru pivo objednal, jsou tu další hosti - Puding Pani Elvisovej.

Proti předchozím výrazně víc „vyhrátí“, naprosto suverénní, s takovou tou slovenskou lehkostí a samozřejmým sex appealem a východňársky divokým šarmem odehráli koncert, který se nemohl nelíbit jen úplným škarohlídům. Opět se ukázalo, jak okouzlující je jejich bezstarostnost a absence všech mindráků. Tedy to, co dostáváme u slovenským kapel tak nějak automaticky a co těm našim chybí. Své publikum a vůbec celý klub uvedli do varu směskou hitů jako Michael Jackson (věnovaná ale tentokrát jinému hudebnímu „Majklovi“), Hopa hopa, Eastie Boyz apod. Pro mě jednoznačně vítěz noci, který sebral show i hlavním hvězdám; asi je budu muset sledovat víc.

Koncert se záhadou

Pamatuji časy, kdy se Midi Lidi na pódiu unifikovali bílými kombinézami, dnes už sjednoceni genderově a od odchodu Markéty Lisé je to pro mě jejich první koncert. Podle očekávání přehrávali nejvíc poslední „desku“ (Ráno), ale sáhli i do těch předchozích: 24-48 hodin (ta se objevila vlastně už na prastarém legendárním demu), coververze (tedy už i zazpívaná Petrem Markem) od Chumbawamby El Fusilado, zazněly věci temnější (skvělá Noc) a hlavně i ty veselejší (Po startu).

Méně mě baví Markovo komediantství (každou věc uvádí i k půlnoci žoviálním „dobrý večer“), víc jeho epileptické tance a hlavně okamžiky, kdy si z obou svých hlavních rolí si vybere tu muzikantskou a celá kapela soustředěně hraje, postupně „odloží“ laptopy a chytí se třeba i kytar a skladby protahuje do nekonečných a orgastických závěrů. Osobně nemůžu říct, že mi koncert jako celek sedl, ale objektivně musím říct, že jsem byl v klubu jeden z mála, ne li jediný. A ještě jedna záhada na konec. Když Midi Lidi zahráli kus „kotlíkářského“ kousku Na kameni kámen, smáli se nedvědovic Brontosaurům nebo publiku, které začalo aplaudovat?

PARTYINFO

Midi Lidi

13.12.2011 Fléda, Brno
Live: Midi Lidi, Puding Pani Elvisovej, Voodooyoudo
Cena: 160 (předprodej) / 200
REKLAMAREKLAMA