iDJ doporučuje: Kaul Termit

Tváří iDJ.cz se na sklonku letošního roku stal mladý producent z Děčína, který si říká Kaul Termit.

14.12. 2011 15:15:12 | rozhovory | PePe

Právě díky talentům, jako je on, jde domácí produkce stále kupředu. A pokud se splní jeho sen, bude mít Česko na světové taneční scéně o jednoho reprezentanta víc.

- PePe: Ahoj Kaule, jak dlouho už jsi nic nesložil? A znáš takovéto nutkání, kterénepoleví, dokud něco nesložíš?

- Kaul Termit: Ahoj PePe, skládám každou chvíli, není den, kdy bych nezapnul DAW a nezkoušel v něm nové a nové triky. Ano a určitě jsou dny, kdy chci dokončit projekt. Většinou se k tomu ale obrátím zády a začínám znova. V posledním čase se věnuji nejčastěji valivému technu a cítím, že se stále zlepšuji. Však poznejte sami :-).

Co se ti v dnešním hudebním světě nejvíce líbí? A co tě naopak dokáže dohnat k pláči?

V dnešním hudebním světě se mi libí kreativita některých producentů, ale i tak už to není co bejvávalo. K pláči mě snad dožene jen pan Guetta, který snad ani nemá co dělat v žebříčcích Top100 DJs.

Kde vidíš sám sebe za pět let? Máš k tomu už naplánovanou cestu?

No to nemohu předpovědět, ale rozhodně si chci zahrát na některých zahraničních akcích. Takže se budu dál věnovat i djingu, ale spíše live-actu.

Jaké jsou tvézkušenosti s hraním v klubech či jinde na veřejnosti?

Zatím mám bohužel jen malé zkušenosti s hraním na veřejnosti, jelikož bydlím v severních Čechách, kde jsou doslova samédiskotéky. Naproti tomu zdejší kluby dosud nevyhledávají nové dobréDJe a producenty.

Co bys udělal pro to, aby Česko obstálo na poli elektronické hudby před svým okolím? A co by měli udělat ostatní?

Já ani nevím, dneska ta mládež poslouchá samý hip hop a pop... Není to ono, ale chtělo by to rozhodně udělat třeba v Praze nějakou free akci, na který by se podíleli i známí DJové. Pozvat hvězdy. V Německu a všude po světě jsou takové akce pořád.

Zkus popsat, co vkládáš do své produkce? Mají v ní lidi hledat nějaké poselství?

Hudbu dělám ze srdce... Jsou samozřejmě dny, kdy není žádná inspirace, i když horoskop zrovna říká něco jinýho :-). Každopádně si všechny zvuky programuji sám, loopy skoro nevyužívám, jen zřídka. A poselství? Poslouchejte a nehledejte v tom žádné fígle :-).

A na závěr, kde si tě mohou vychutnat současní či budoucí fanoušci?

Prozatím jen na labelu Naked Records a na serverech jako iDJ.cz nebo SoundCloud. Liveact chystám do budoucna :-). Díky za rozhovor a všem přeji příjemný den.

Linky:

Poslechni si Kaulovy tracky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně