Qlimax 2011 byla párty především pro lidi

Musím se přiznat, že obří GelreDome jsem letos navštívil již popáté. Přesto mi při každé návštěvě...

2.12. 2011 07:46:00 | reporty | Langy

.. běhá příjemný mráz po zádech stejně tak, jako když jsem tento prostor navštívil poprvé.

Qlimax 2011 [foto: Langy / rave.cz]

Byl pátek večer a přípravy na sobotní cestu do 1010 km vzdáleného nizozemského Arnhemu byly v plném proudu. Trasu jsem nejel poprvé, takže sobotní výlet utekl opravdu rychle a cestu přes dlouhé Německo nám zpříjemňovaly příjemné teploty kolem deseti stupňů nad nulou a pěkné slunečné počasí. Do našeho cíle na Batavierenweg 25 jsme dorazili kolem půl osmé večer. Už z dálky poutaly naše oči svítivé nápisy GelreDome. Stadion patřící fotbalovému klubu Vitesse, byl otevřen již v roce 1998 a i v současné době stále patří k nejmodernějším stadionům v Nizozemsku. Zaparkovali jsme na našem tradičním místě na jihovýchodní straně za ním. Do oficiálního otevření zbývalo ještě devadesát minut, takže následoval menší zahřívací warm up :-).

Autobusy z celé Evropy začaly zaplňovat přilehlá parkoviště a nedočkaví partypeople začaly tvořit nemalé fronty u každého ze vstupů na stadion. O pár minut později jsme uvnitř a kocháme se obřím prostorem a opět zíráme. Stage, umístěna na užší straně haly, byla prozatím za bílou plachtou a nad každým barem červeně svítil velký znak a logo Qlimaxu. Desítky reprobeden byly zavěšené ve dvou řadách na stropě a mezi nimi tematické dekorace. Nechybělo po celou noc pohyblivé osvětlení nad taneční plochou. V zadní části plochy byl postaven stánek, který nabízel merchandising Q-Dance a Qlimaxu s opravdu širokým výběrem. První pokus o vystání fronty jsme ale vzdali a na místo se vrátili až kolem jedné hodiny ranní. Přemístili jsme se k automatu na žetony, abychom následně hned něco utratili na jednom z mnoha barů. Hala se poměrně rychle zaplňovala a úderem desáté hodiny letošní Qlimax svým tech-trancem odstartoval švédský techmaniak Stana.

Qlimax 2011 [foto: Langy / rave.cz]

Welcome to Qlimax

Zahájení letošního Qlimaxu se ujal na výbornou. Z kraje jeho hraní zazněla nesmrtelná klasika, tranceová melodie „Universal Nation“ od Push v mash upu s „Godd“ Marca V. Po něm následovala bomba „Dodger“ od Tempo Giusto. Stana nás pobavil a mě osobně příjemně překvapil. Palec nahoru! Dalším na řadě byl belgický Coone. Po pětiminutovém intru se zahalená stage odkryla a ukázala se ve své plné parádě. Přesto, že letošní stage nepůsobila tak monstrózním dojmem, jako v předchozích dvou letech, přesto se její kruhová konstrukce postarala o nevšední a gigantickou lasershow. Z tribun umístěných na protější straně se návštěvníkům naskytla neuvěřitelná podívaná! Dalším z DJs byl Headhunterz, takže bylo možné slyšet dost tracků z jeho produkce. Zazněly „From Within, The Power of The Mind, Hard With Style“. Potěšil nás s „On The Go“ z dílny Max Enforcera a Frontlinera. Tuhle pecku si zahráli i pozdější Noisecontrollers. Poprvé jsme měli možnost slyšet novou hymnu „Eternalize“ k chystanému HardBassu příští rok v únoru. Ta pochází právě z rukou mladého Headhuntera.

Okey Qlimax!

Po něm nastoupil mazák Zany ve společném setu s The Pitcherem. MCho Ruffiana na hodinku vystřídal DV8. Svůj b2b začali Zanyho remixem „Lighters“ od „Bad meets Evil feat. Bruno Mars“. Příjemná melodie. Následující Zanyho „Vision“ společně s DV8tem si dali snad všichni. Jejich vystoupení bylo plné chytlavého hardstylu. „The Pitcher & Slim Shore - I'm Alive“ znělo v hale parádně. Bylo předem jasné, že hymnu letošního Decibelu pánové nevynechají, a tak jsme si „Sound Intense City“ vychutnali i na Qlimaxu. Mužský hlas vystřídal další vokál, tentokrát v podání zpěvačky Sarah McLachlan a hardstylová verze klasiky „Silence“. K závěru setu dali pecku „Zazafront - De Grote Dikke Basplaat“. Určitě jedno z nejlepších vystoupení večera.

Everybody Jump!

Následující dvojka Noisecontrollers zahrála celý set převážně jen z vlastní produkce. Není se čemu divit, pánové Arjan a Bas patří v současné době ke špičce hardstylové scény. Právě tato dvojka přijala pozvání na lednový X-Qlusive, kde bude celá sobotní noc 21. ledna patřit právě jim. Už první track od „Dutch Master - Million Miles Away“ v NC remixu dal jasně najevo, že čas na odpočinek zase nebude. Chytlavá „A Different Story“ od Noisecontrollers & Wildstylez to jen potvrdila. Zaslechli jsme hymnu letošního DefQonu - „Unite“ a melodickou „Gimme Love“. MC Ruffian hecoval už tak rozjetý dav a atmoška byla neskutečná. Lose My Mind“ od Brennana Hearta & Wildstylez si zpíval celý GelreDome. Takhle to má na párty vypadat!

Později nastoupil Ital Gerardo Roschini, alias Zatox , představitel raw hardstylu a autor aktuální hymny „No Way Back“. Tou svůj set následně odstartoval. Díky svým fanouškům, kteří pro něj hlasovali v anketě DJ Mag Top 100, se Zatox letos umístil na pěkné 47. pozici. Během hraní nás tak masíroval hity jako „To The Top (toto je fakt skvělý), Unborn, Vintage a Loops & Things.“ O další porci pořádných hard bassů se postaral následující Ran-D, projekt Gunz For Hire a na závěr legenda mezi legendami - The Prophet.

Hardcore To The Bone

Závěr Qlimaxu patřil vždy hardcoru. Přesto, že The Prophet není přímo hardcore DJ, přesto ho často hraje a v závěru tohoto fantastického večera se tak i stalo. Byl jsem i poměrně dost překvapen tím, že se jednalo asi o nejlepší set večera. The Prophet je pan DJ a jeho set gradoval od začátku až do úplného finále. Na začátek zvolil remix krásné „One Moment“ Toma Sigmonda a GelreDome tleskal, tisíce rukou nad hlavami neuvěřitelného kotle. Hardstylové bassy začaly pomalu, ale jistě, střídat hardcorové kopáky. Tempo se zrychlovalo a The Prophet nám sázel jednu hardcore pecku za druhou. „Bassdrum Bitch“ Noise Suppressora s Mad Dogem nebo „Hardcore To The Bone“ od Masters of Ceremony. Závěr byl ve znamení „Wake Up!“ od The Propheta & Brennana Hearta a samozřejmě v hardcore verzi. Pohled z tribun na úplně plnou plochu fotbalového stadionu ještě v sedm hodin ráno byl opravdu ohromující.

Qlimax 2011 [foto: Langy / rave.cz]

Letošní Qlimax nás opět po všech stránkách naprosto uspokojil. Organizace na špičkové úrovni a je vidět, že Q-Dance dělají párty hlavně pro lidi. Všichni DJs odehráli zábavné sety plné aktuální hard dance hudby. Hostesky u východů rozdávaly odcházejícím návštěvníkům barevné Qlimax noviny z právě proběhnutého večera. Vše se samozřejmě vysílalo živě a jako každý rok, chystá se DVD a Blu-ray záznam. Jsme rádi, že jsme i letos mohli být u toho. Q-Dance umí!

PARTYINFO

Qlimax 2011

21.11.2011 Gelredome, Arnhem
DJs: Stana, Coone, Headhunterz, Zany + The Pitcher + DV8, Noisecontrollers, Zatox, Ran-D, Gunz for hire, The Prophet, Ruffian
REKLAMAREKLAMA