Jak vypadat na podzim opravdu trendy?

Letos si dal podzim se svým příchodem skutečně na čas. V létě to vypadalo, že se o slovo přihlásí každou chvíli, po prázdninách se však ne a ne objevit.

17.10. 2011 13:07:43 | móda | Charlotte

Obchody se zaplnily podzimními a v některých případech i zimními kolekcemi oblečení, které ale nebylo proč nosit, když venku bylo slunečno a teploměr dosahoval k tropickým teplotám.

Nyní však nastal čas, kdy sluníčko ulehlo k odpočinku, ranní teploty klesají k bodu mrazu a opravdový podzim se projevil v plné své kráse.

Obvykle je pro lidi podzim obdobím, kdy se zkracují dny, venku prší, všichni jsou unavení a mají sklony k depresím. Já si ale myslím, že je nejvyšší čas odložit nevýrazné šedivé mundury, které se hojně objevují na ulicích, jakmile z nebe spadne pár kapek deště a vyměnit je za pět letošních trendů, které vám nyní představím.

Možná vám to bude připadat jako jeden z mnoha nudných comebacků, protože barevné kombinace jsou tu už roky, ale od chvíle, kdy návrháři představili novou a svěží barevnou kolekci na jaro 2011, se už nikdy nemusíme vracet do minulosti. Rozličné barvy jara jsou s námi i na podzim, jen lehké materiály vystřídaly teplejší varianty a nabádají nás k vrstvení. Svetr, kabát, pletené punčochy, šály nebo rukavice - to vše je na podzim dovoleno, pokud je to barevné a barvy se vzájemně doplňují.

Rafinovaných chic sukní zde už bylo také mnoho, letošní podzim velí midi délce. Sukně vypadá dobře téměr se vším - doporučuji zkombinovat s motorkářskou bundou nebo s dívčí halenkou .. samozřejmě barevnou. Midi sukně zkracuje nohy, takže nezapomeňte na podpatky a zapomeňte na kotníčkové polobotky nebo ponožky, pokud nemáte nohy jako Naomi Campbell.

Potisky jsou trendem číslo tři. Sass, Diane von Fustenberg nebo Steven Burrows nás naučili jednotlivé kusy oblečení s potisky správně kombinovat - zůstaňte věrní jedné základní barvě, menší potisky kombinujte s většími a vždy mějte jeden kousek oblečení bez potisku.

A poslední trend jsou kabátky. Jděte do kožešiny nebo si pořiďte kabát ve stylu 60. let ála Twiggy.

REKLAMAREKLAMA