Alex TB & Buchecha: Dohromady hrajeme tvrději!

Dvojici mladých hardtechno DJů a producentů jsme vyzpovídali...

5.10. 2011 07:44:22 | rozhovory | Nois

.. v dnešním rozhovoru. Vzhledem k jejich různorodým aktivitám bylo na co se ptát, a proto se dozvíte vše o jejich společném i sólovém hraní, o produkci i o tom, co na nás v listopadu chystají.

- Nois: Zdravím vás pánové, jaký byl váš poslední společný DJ set?

Zdravíme všechny! Naposledy jsme spolu hráli začátkem července v klubu Florida 135, který patří mezi jedny z nejlepších klubů ve Španělsku. Byl to skvělý zážitek a cítili jsme od lidí skvělou odezvu, proto si troufáme říct, že to bylo jedno z našich nejlepších hraní.

Co považujete za výhody a nevýhody při hraní ve dvou lidech?

Výhodou bezesporu je, že můžeme dosáhnout zcela nového zvukového pojetí a celkové dynamičnosti a to především proto, že se navzájem velmi dobře známe. Hrajeme spolu už roky a navzájem víme, co ten druhý udělá, takže se v našich setech můžete těšit na opravdové speciality!

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Apokalypsu na www.rave.cz/shop.

Nevýhodou pak je, že hraní ze 4 gramofonů (CD playerů) vyžaduje mnohem více soustředění a práce, proto jsme strávili spoustu času ve studiu a snažili se co nejvíce trénovat a zlepšovat se. Největší nevýhodou pak je, když odehrajete set a chce se vám hrát ještě víc a dál, hehe.

Máte ve svých setech nějaký systém podle kterého hrajete?

V dnešní době už nejdeme podle žádného systému. Nejdříve se samozřejmě domluvíme na tom, co budeme hrát ze startu, ale poté tomu necháváme volný průběh a snažíme se reagovat na publikum a samozřejmě také respektujeme jeden druhého.

Líbí se nám hrát tímto stylem, protože set se tak vyvíjí přirozeně přímo na místě a stává se neopakovatelným.

Kdo z vás mívá na starosti hlavní DJ pult? (pozn. při hraní ze dvou mixpultů bývá jeden hlavní a druhý k němu bývá připojený a hraje tzv. „druhé housle“)

V tomto ohledu nepoužíváme fixní systém a každé hraní se střídáme. Pokud má člověk na starosti hlavní mixpult, tak do určité míry ovládá i mixák toho druhého, který je pak trochu omezený. Proto se střídáme a snažíme se, aby to bylo vyrovnané.

Co je tvrdší - vaše společné nebo sólové sety?

Jednoznačně ty společné!

Toto je otázka, kterou pokládám mnoha DJům z Brazílie: Proč je pro vás Evropa tak zajímává z pohledu DJe a proč se všem většina brazilských DJů stahuje?

Máš pravdu, je nás hodně. Je to proto, že v Brazílii je taneční scéna poměrně malá, pokud se bavíme o hardtechno. Naopak v Evropě je mnoho klubů, festivalů a příležitostí, jak být stále v kontaktu s hudbou.

Mnoho hardtechno DJů si občas zabrousí do světa pomalejšího techna, například pod různými pseudonymy apod. Jak to máte vy?

Buchecha: Je sice pravda, že hrávám i normální techno, ale z profesního hlediska se snažím na akcích hrávat jen hardtechno, což mě uspokojuje více. Co se týká produkce, tak nemám v plánu nijak zpomalovat, ale v mé hlavě se začínají střádat myšlenky a nápady, z kterých by mohlo časem vzejít nějaké „soft techno“. Osobně mám rád mnoho hudebních žánrů a snažím se z nich čerpat inspiraci, což mi pomáhá při skládání nových skladeb.

Alex TB: Já také hrávám normální techno a to pod pseudonymem Microbrain. Pod tímto jménem hraji a produkuji techno a tech house, ve kterých se snažím ukázat své nápady, které by nešly do hardtechno zakomponovat. Pokud se chcete dozvědět víc, koukněte na: soundcloud.com/microbrain

Jaké je pro vás léto 2011?

Alex TB: Správně by asi měla otázka znít: „Jaké bylo vaše léto?“, protože jsem ještě pořád v Brazílii a máme tu právě zimu, heh. Každopádně léto jsem si užil, protože jsem zažil plno skvělých festivalů a poznal jsem mnoho nových zemí a lidí.

Buchecha: Pro mě je léto parádní! Snažím se využít svůj volný čas na maximum, pořádně relaxovat, poznávat nová místa, trávit nějaký čas s kamarády a samozřejmě užívat si skvělá hraní. Musím si léto pořádně užít dříve než přijde pravá evropská zima, na kterou nejsem jen tak zvyklý.

Oba jste velmi pilní v oblasti produkce. Prozraďte nám co aktuálně chystáte…

Společně pracujeme na několika deskách a zároveň chystáme live act! Také se staráme o label Technopride Records.

Buchecha: Za sebe bych rád zmínil, že plánuji vydat desky na labelech jako jsou Cannibal Society, Technopride, Domestic Violence, Kube Records, Jackstar, Audiocode a další. Pracuji také na svém digitálním labelu Kube Records. Nedávno jsem navázal spolupráci s DJem, producentem a muzikantem, který si říká Mario Malke, s kterým nyní trénujeme společné DJ sety doplněné o bicí! Již brzy se chystáme vyrazit s našim projektem ven ze studia a představit lidem svou hudební vizi.

Zároveň také pracuji na projektu Fuel Techno PT, pomocí kterého se snažím zviditelnit a rozšířit techno scénu v Portugalsku. Rád bych, aby se zde konaly lepší akce a aby sem jezdily světový DJové. Pokud se chcete dozvědět více, koukněte na www.fueltechnopt.com.

Jak byste jste popsali jeden druhého v jedné větě?

Buchecha o Alexovi: „Dostane co chce.“

Alex o Buchechovi: „Profesionalismus.“

Kdo přišel s nápadem společného hraní?

Byl to v podstatě nápad pořadatelského týmu španělského festivalu Montagood, kteří nás chtěli jako DJské duo. Nikdy předtím jsme spolu nehráli, takže jsme začali trénovat a samotné hraní bylo úžasné, především díky bouřlivé odezvě publika. Tato událost se stala důležitým bodem v naší kariéře a dala nám šanci ukázat se celému světu.

Jak vidíte budoucnost vašeho projektu?

Určitě se budeme dále vyvíjet. Máme spousty nápadů ale je před námi ještě mnoho práce. Brzy se určitě dozvíte víc!

Co můžeme na Apokalypse očekávat jakmile se objevíte na pódiu?

Chystáme se do vás napumpovat pořádnou dávku efektů, dobré hudby, remixů a samozřejmě spoustu energie. Oba si Apokalypsu představujeme jako skvělou party a věříme, že tomu tak bude. Milujeme české publikum a je nám ctí zahrát si na stejném pódiu se jmény, které patří mezi techno legendy.

Video: AlexTB & Buchecha @ Florida 135 2011

PARTYINFO

Apokalypsa All Star Game

25.12.2011 BVV, Brno
DJs: Mauro Picotto, Gayle San + Sven Wittekind, Rush, Buchecha + Alex TB, Ivee (live), Killa Productions (Ben Sims + Paul Mac), Joseph Capriati, Nastia Beauty, Lucca, Upgrade, Misa Salacova
VIP: Pavel Bidlo, Loutka, Cubik, Javas, Sandro, Elio etc.
Cena: 399 - ? (předprodej) / 699 / 799 (předprodej VIP) / 999 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně