Laurent Garnier uvedl pražské publikum do stavu naprosté blaženosti

Je tomu zhruba dva a půl roku, co naposledy navštívil Prahu...

4.10. 2011 10:05:03 | reporty | finch

.. Tehdy všechny více než nadchnul svou kombinací živého vystoupení v Akropoli a následným několikahodinovým DJ setem v Roxy.

Live Both Session [foto: Gawyss]

Čas plynul a tato ikona světové hudební scény si nejen pro své fanoušky připravila další z řady jeho výjimečných projektů. Ten přijel ve čtvrtek 22. září roku 2011 představit i českému publiku do pražského Lucerna Music Baru.

Tuto akci už předem právě kvůli prostoru zavrhla spousta mých známých. Ti odvážnější nebo po nevšedním hudebním zážitku opravdu prahnoucí přimhouřili oko a stejně jako já se do Lucerny vypravili, aby nakonec seznali, že obavy byly oprávněné. Prostor to rozhodně špatný není, ale pro tyto příležitosti by si jednoznačně zasloužil lepší zvukové vybavení. Což o to, basy ještě basovaly, ale ostatní složky hudebního spektra zaostávaly a v průběhu noci jsem si tak několikrát posteskl, proč se tohle vystoupení neodehrálo v Akropoli, která údajně svými (hlavně zvukovými) kvalitami Lucernu daleko předčí (nemohu osobně posoudit, Akropoli jsem ještě neměl tu čest navštívit).

Přejděme ale od jediného mínusu k tomu podstatnému. Tři minuty před oficiálním začátkem jsme od šaten zaslechli první velice chytlavé beaty, a když se vzápětí ozval velký aplaus, bylo jasné, že velkolepé představení právě započalo. Spěcháme do hlavního sálu, kde po většinu noci decentnější nasvícení dokonale dotváří celkovou atmosféru. Mistr stojí na svém obvyklém místě a hned od začátku pumpuje do lidí energické melodické techno. V průběhu noci se v pravidelných intervalech přidávají další dva členové projektu se svými mašinkami a nástroji, aby tento diktát obohatili o jejich hudební umění a cítění. Po čtyřech hodinách pak dostáváme jako dárek dalších dvacet minut, po kterých všichni opouští prostory Lucerny v naprosté blaženosti.

A jelikož obraz a hlavně zvuk vydají za tisíc slov, pohodlně se usaďte, dámy a pánové, protože Laurent Garnier presents Live Booth Session (Laurent Garnier, Benjamin Rippert, Scan X)...

Video: Laurent Garnier presents LBS @ Lucerna, part 1

Video: Laurent Garnier presents LBS @ Lucerna, part 2

Video: Laurent Garnier presents LBS @ Lucerna, part 3

Video: Laurent Garnier presents LBS @ Lucerna, part 4

PARTYINFO

Live Both Session

22.09.2011 Lucerna-Music-Bar, Praha
DJs: Laurent Garnier + Scan X + Benjamin Ripper (live)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně