The Bloody Beetroots: hudební nářez z Itálie

Občas mi přijde, že lidi u nás při srovnání se zahraničními akcemi paří na „půl plynu“.

22.9. 2011 12:27:26 | reporty | Pstruh

Dodal jsem si odvahu a rozhodl se to jít zjistit na pražský koncert The Bloody Beetroots.

Na kapelu, která se naší zemi prozatím vyhýbala, i když koncert na Rock for people byl v jednání, ale nevyšel kvůli nedostatku času mezi vystoupeními na dalších festivalech. O to vícjsem se těšil. Se svojí live show The Bloody Beetroots Death Crew 77 projeli posledních letech skoro celý svět, tak se vyskytly otázky, zda i u nás přijdou lidi a zda bude Lucerna-music-bar ta správná volba? Na obě odpovídám už na začátku „ano“.

Byla to vůbec první má akce v tomto klubu a byl jsem plný velkých očekávání, která se v průběhu večera naplnila. Pokud bych měl charakterizovat hudbu TBB, kterou prezentují na koncertech a albu Romborama, nazval bych to asi jako nářez nebo masakr, ostatní to nazývají jako indie-electro; žádné vlažné postávání a kývání hlavou při poslechu nečekejte. Kamarád to charakterizoval možná nejlépe, pro něj to byli prostě „elektroničtí Slipknot“. A určitě měl pravdu! Mě u jednoho songu v hlavě zněli Rage Against The Machine, zajímavé.

Lucerna poprvé

Při příchodu k Lucerna-music-baru nás uvítali mládežníci posedávající na schodech okolo; jelikož bylo po desáté, vydali jsme se prozkoumat prostor. Osobně jsem čekal větší místo, ale v průběhu večera se ukázalo, že to byla správná volba. První, co mě zaskočilo, bylo podium obklopené lidmi, dalo by se říct, že si zde člověk může na svého oblíbeného interpreta sáhnou, druhá věc byly sloupy, které při naplnění asi malinko zavazejí ve výhledu. To ale nebyl případ této akce, která určitě nebyla vyprodána, a ve finále se na stolcích okolo sloupů i tančilo. Zaujali jsme místo u jednoho ze sloupů, kde byl opravdu krásný výhled, a očekávali BBDC77 (The Bloody Beetroots Death Crew 77). Na place to solidně rozjížděl DJ Dave, který hrál především pro lidi, a ti vypadali hodně nažhaveně. Bar se pomalu vyprazdňoval, to bylo znamení, že se koncert blíží, všichni už se cpali na plac, klub byl v tu chvíli plný za ¾, koncert mohl začít.

Čtvrtý do party a bez masky…

Ten, kdo čekal jiné intro, byl vedle, Domino je ta správné věc na začátek a ani v Lucerně tomu nebylo jinak, hned po něm pokračoval Warp 1.9, při kterém mě atmosféra totálně rozbila, nejvýstižnější je asi přirovnání „ kdo neskáče, není Čech“, všichni skákali jako o život, ruce nahoře, někteří lezli i na podiu, ale ochranku je vždy odnesla dolů, pár skoků do lidí, no druhý song, a člověk už byl slušné zpocený.

Video: Bloody Beetroots hrají New Noise

Slovy „Are you fucking ready? nás uvítal čtvrtý muž bez masky na podiu, hodně lidí si říkalo, kdo to asi je, pak Bloody Beetroots spustili New Noise od Refused, kterému předcházelo skvělé intro od bubeníka a bylo to jasné: dorazil i Dennis Lyxzén z Refused! Při jeho přítomnosti atmosféra ještě více gradovala, i když jsem nečekal, že je to vůbec možné. Dodalo to vystoupení ty správné grády a to nemluvím jen o New Noise, která je oblíbená u hodně lidí. V jedné chvíli mi pár věcí malinko splývalo, ale to bylo asi díky celkové dehydrataci. Všeho všudy koncert trval přes hodinu a slyšet bylo i Cornelius, Warp 1977, Theonolius a další skvělé songy.

Video: The Bloody Beetroots hrají Warp

Celkový dojem z koncertu byl více než výborný. BBDC77 patří mezi kapely, které to umí opravdu rozjet a na živo jsou hodně originální. Co víc si přát, snad jen více takových koncertů, více interpretu, které jsme u nás neměli možnosti slyšet, a více lidí, co to umí docenit. Nakonec jsme místo afterparty vyždímaly trička a šli domů.

PARTYINFO

Bloody Beetroots

08.09.2011 Lucerna-Music-Bar, Praha
Live: The Bloody Beetroots Death Crew 77
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně