Podzim patří Blance Matragi

Už jsme vás informovali o tom, že se návrhářka Blanka Matragi chystá otevřít své design studio v Obecním domě. Stane se tak tomu ku příležitosti oslav 30. výročí tvorby návrhářky.

22.9. 2011 06:54:34 | móda | Butterffly

Teď vám podáváme přesnější informace o konajících se akcích v rámci těchto oslav.

„Jedu dál“ - tak se jmenuje druhá kniha o životě Blanky Matragi. Kniha vyjde 22. 9. a už teď si ji můžete předobjednat ve vybraných knihkupectvích či e-shopech. Autogramiáda proběhne 29. 9. od 17.00 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.

Na fotografiích můžeme vidět obálku knihy „Jedu dál“ a ukázku z ní.

5.10. uspořádá Blanka Matragi módní přehlídku, která se bude konat v Obecním domě a to od 17 a od 20 hod proběhne ta samá přehlídka jen v galastylu. Přehlídky se uskuteční ve Smetanově síni. Vstupenky si můžete zakoupit v cenové relaci od 700 kč do 4.600 kč na internetovém portálu Ticketpro a také ve Via Perfecta. Budete moci zhlédnout kolekci šatů, které jsou inspirovány grafikou, hudbou a architekturou. Dále uvidíte novou kolekci oblečení od „fitness až po operu“, jak se k ní vyjádřila sama návrhářka. Tuto kolekci si poté budete moci zakoupit i v jejím nově otevřeném obchůdku.

Od 6.10. se také můžete zajít podívat na retrospektivní výstavu s názvem Timeless. Budeme moci vidět různé exponáty od zhruba 80. let do současnosti. Výstava se koná též v Obecním domě v bývalých kulečníkových sálech a můžete ji navštívit každý den od 10 do 19 hod. Lístky zakoupíte přímo na místě. Výstava potrvá rok a sama návrhářka se vyjádřila, že výstavu bude různě obměňovat, protože zatím vystavené exponáty zabírají asi jen třetinu celého jejího archivu. Jako velkou zajímavost a lahůdku nám Blanka Matragi připravila vystavení nejdražších svatebních šatů, které kdy ušila.

7.10. se můžete zúčastnit otevření nového obchodu Blanky Matragi se sportovně-chik kolekcí v ulici U Prašné brány.

Během oslav bude také v Obecním domě otevřen Módní ateliér Matragi design s. r. o., ve kterém by návrhářka chtěla dát prostor i mladším návrhářům a designérům nejen v oděvní tvorbě.

REKLAMAREKLAMA