Do varšavské likérky na festival

Varšava je nejen krásné město, ale dějí se tam i zajímavé věci. Již poosmé se zde uskuteční v termínu 14-15.10. úspěšný FreeFormFestival.

31.8. 2011 07:01:13 | informace | Pstruh

Foto: FreeFormFestival 2010

Ten se stal vysoce uznáván jako jeden z nejvíce originálních festivalů v Polsku, který představuje nové trendy ve světě hudby a umění. Line up je plný koncertů, živých vystoupení, DJ setů, audiovizuálních show, performací a showroomů mladých polských designéru. To vše v alternativní městské scenérii Koneser Factory ( old vodka destilery) ve Varšavě.

V minulosti zde vystoupila jména jako Goldfrapp, Robyn, Ladytron, Coldcut, The Orb, Telepopmusik, Hooverphonic, Herbaliser, DJ Krush, Whip, Autokratz, Karl Bartos (Kraftwerk), Koop, Birdy Nam Nam, Who Made Who, litlle Dragon, Jimi Tenor, Chicks On Speed​​, Client, Sonar Kollektiv Orchester, Mouse On Mars, Hexstatic, Parov Stelar a mnoho dalších. O tom, že se bude pokračovat v nastoleném trendu i tento rok není pochyb.

Místo s velkém „M“

Ano, tím určitě je i Koneser Factory - stará továrna na lihoviny z roku 1897, kde se vyráběl čistý alkohol, stejně jako několik druhů méně kvalitních lihovin a vína. Mnoho známých domácích a zahraničních značek včetně těch nejznámějších polských vodek Wyborowa, Luksusowa a Žubrówk. Závod je zajímavým příkladem průmyslové architektury z minulého století s mnoha budovami v gotickém stylu a přední brány připomínající malý hrad. Kulturní akce se zde konají pravidelně. Patří mezi ně koncerty, festivaly, divadelní hry, taneční workshopy, výstavy a konference. Místo se stalo centrem současného umění, proto i FreeFormFestival si zde našel své zázemí.

Mike Skinner naposled?

Uskupení jmen, která vykouzlí úsměv na nejedné tváři. V pátek festival roztančí nebo spíš rozhipuje Mike Skinner se svým projektu The Streets. Loučící se s hudební kariérou, tedy aspoň podle rozhovorů, které se vztahují k poslední desce Computers and Blues. Tou Skinner uzavírá svůj závazek na pět alb u vydavatelství Warner Music. Dalšími live vystoupeními na pátek budou Does It Offend You, Yeah? a Villa Nah. DJ sety předvedou francouzský mág Vitalic, královna electroclashu Miss Kittin a Aeroplane.

Sobota bude patřit především islanským Múm. Své debutové album The Boxer představí zpěvák a kytarista z Block Party Kele. Live, vystoupí i Red Snapper, Yuksek a Fenech-Soler. Třešničkou na dortu bude určitě francouzská ikona, producent, hvězda z Ed Banger records Mr. Oizo v DJ setu.

Vstupenky jsou k dispozici za příjemnou cenu, kdy permanentka vyjde na 35-45 eur, podle data koupě a jednodenní lístek na 24-33 eur. Atmosféra staré Varšavy, obsazení festivalu a cena lístků člověka přímo nabádá k tomu, aby si udělal výlet za hranice.

Linky:

PARTYINFO

FreeFormFestival

14.10.2011 - 15.10.2011 Soho Factory, Warszawa
Live: The Streets, Lamb, Múm, Does It Offend You, Yeah?, Villa Nah, Kele, Red Snapper, Yuksek, Fenech-Soler
DJs: Vitalic, Miss Kittin, Aeroplane, Mr. Oizo
Cena: 24 - 45 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně