V pátek začnou Ostravské dny 2011

Ostravské dny jsou třítýdenním institutem, zakončeným sedmidenním festivalem orchestrální evropské a americké hudby.

23.8. 2011 06:03:04 | informace | mikeware

V následujících dnech probíhá první část hudebně zaměřeného třítýdenního institutu Ostravské dny 2011. Druhou částí Ostravských dnů 2011 je sedmidenní festival se zaměřením na orchestrální skladby nového a experimentálního pojetí hudby. To jsou ve zkratce Ostravské dny 2011, které se konají od 26. srpna do 3. září (Institut byl zahájen již 15. srpna).

Za celým programem stojí Ostravské centrum nové hudby. Na rozdíl od jiných podobných programů jsou Ostravské dny zaměřeny na práci se symfonickým orchestrem a na skladby pro velké soubory, včetně sborových děl. Mimořádným aspektem je propojení evropského a amerického repertoáru. Letošní ročník přináší do Ostravy řadu respektovaných souborů a sólistů a staví vedle sebe díla zavedených skladatelů a i těch, kteří jsou na počátku své kariéry.

Video: Ostrava Days 2007

Festival zahájí v pátek 26. srpna multimediální performance venkovní instalace Gordona Monahana a vystoupení dalších zahraničních hostů v dole Michal. V sobotu festival pokračuje mini maratonem elektronické hudby v Galerii výtvarného umění a v neděli bude festival odstartován zahajovacím koncertem pod taktovkou Janáčkovy filharmonie Ostrava v Domě kultury města Ostrava. Festival se dále rozprostře během sedmi dní do klubu Parník, antikvariátu Fiducia, kostela sv. Václava, na Janáčkovou konzervatoř Ostrava a pondělním vystoupením do Bratislavy.

Rezidentními orchestry je 95členná Janáčkova filharmonie Ostrava a 35členný mezinárodní komorní orchestr Ostravská banda. Dále se představí soubory jako Jack Quartet (New York), elektroakustické kvarteto ZWERM, S.E.M. Ensemble (New York) a spousta dalších, které naleznete v programu na oficiálních stránkách festivalu.

Video: Gordon Monahan - Speaker Swinging

Ostravské dny 2011 nejsou jenom o festivalu, ale i o Instituci, což je mezinárodní pracovní prostředí, kde skupina 30 studentů pracuje s významnými osobnostmi současné hudby.

Vstup na tuto akci je ve výši 100 Kč na jeden koncert, permanentka platná po dobu celého konání festivalu za 400 Kč. Vstupenky jsou k dispozici na pobočkách Ostravského informačního centra. Možná je i rezervace skrz e-mail.

  • Více informací o vystupujících a o festivalu samotném naleznete na oficiálních stránkách: www.newmusicostrava.cz
PARTYINFO

Ostravské dny 2011

26.08.2011 - 03.09.2011 , Ostrava
DJs: Janáčkova filharmonie Ostrava, Ostravská banda, Canticum Ostrava, Jurij Galatenko, Zwerm, Quasars Ensemble, JACK Quartet, O.B.SQ (mezinárodní) ONCE Trio, Nea Vasile & Taraful de la Marsa, Johannes Kalitzke, Petr Kotík, Ondřej Vrabec, Charles Ames, Carola Bauckholt, Bernhard Lang, Gordon Monahan, Phill Niblock, Larry Polansky, Rolf Riehm, Kurt Schwerstik, Martin Smolka, Peter Graham, John Tilbury, Katalin Károlyi, Salome Kammer, Ondřej Live: Vrabec, Karel Dohnal, Rhodri Davies, Daan Vandewalle, Joseph Kubera, Conrad Harris, Hana Kotková, Arne Deforce, John Eckhardt, Daniel Ploeger, Thomas Buckner, Fabrizio Rosso, Jiří Král, Karel Šín, Alexandr Vovk
Cena: 100 / 400
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně