Nature One 2011: Základna v dešti

Letošní počasí zatím spolehlivě kazí prakticky každý velký letní festival. Nejinak tomu bylo i v případě vždy dobře zorganizovaného německého Nature One.

12.8. 2011 10:44:11 | reporty | Paya

Hudební výkony naštěstí chladno a vlhko více než vynahradily, a tak i letošní výlet na základnu stál za to.

Foto: Nature One 2011

Vzhledem k náhlé změně posádky a vzhledem k panujícímu počasí nad střední Evropou se nakonec náš pobyt na bývalé západoněmecké raketové základně Pydna opět redukoval na jeden den, resp. několikahodinový výsadek především na Mainstage. Samozřejmě je nutné zdůraznit, že Nature One je nesmírně rozmanitý festival, který nabízí velké množství nejrůznějších odstínů elektronické taneční hudby, od hardtechna přes house po hardcore. Prim na této akci však hraje trance, který dominuje hlavní scéně v těch nejlepších časech, takže naše volba byla jasná - zvlášť, když po shlédnutí promoklých strání padl náš nápad šplhat se na vrchol okolních hangárů, na kterých stály některé další zajímavé klubové stage. Do areálu jsme vkročili kolem půl jedenácté večer, zdrželo nás příšerné počasí i zácpy na německých dálnicích - přišli jsme tak o zamýšlený poslech Dave202 nebo projektu Aly & Fila a na hlavní stage jsme se propracovali až koncem setu domácího oblíbence Moguaie.

Trance hraje prim

Nastoupivší Fritz Kalkbrenner nás příliš nenadchnul, věnovali jsme proto čas obhlídce okolí a procházce centrální části bývalého vojenského areálu. Návštěvníkům bylo k dispozici celkem 19 klubových scén + 4 obří stage, přičemž oproti minulým letům si prohodily svá místa remember Classic Terminal a techno Century Circus, což jsme kvitovali s povděkem. Mezi kluby ani tentokrát nechyběl Butan, Tresor, Tunnel, USB nebo Vogue, velký stan vybalila party Thunderdome i party Energy a na fanoušky příslušných stylů cílila trancová HeavensGate nebo Hardcore Gladiators a podobná scéna Dirty Workz. V úplném centru nechyběla Drink & Food vesnička, přítomen byl široký merchandising, heliport i bungee jumping. Letošní motto znělo „Go Wild - Freak Out“. Celkem 17. ročník Nature One počítal s kromě 35 hektary festivalové plochy i s více než 100 hektary kempu, line-up tvořilo přes 300 vystoupení 25 národů. Hlavní scénu ozdobilo 14 laserů a o vše dbalo přes 2 tisíce zaměstnanců.Z menších scén nás zaujal sound Simona Phinixxe na Vogue Club, Ruthless a Psyko Punkz na Dirty Workz a zastavili jsme se i na Dr. Motteho na Tresoru. Trancový stan ovládaný mafií Alex M.O.R.P.H., Woody van Eyden a Aly & Fila jsme vzhledem k blátu neabsolvovali. Naši pozornost poutala především Mainstage, na které ve 23:40 převzal žezlo Ferry Corsten. A že to byl nástup! Holandský miláček publika začal svou peckou Feel It a pokračoval rovněž svou produkcí Check It Out. Chvíli poté se ozvala důvěrně známá melodie Madagascar, pár minut na to ještě známější Out Of The Blue. Výrazně zabodoval skvělý Arty Rock’n’Rolla Remix na slavný singl Ferry Corsten - Punk. Dnes to hraje opravdu kde kdo. Ferry však pokračoval ve velkém stylu: baladou Coldplay - The Scientist, pak svou společnou produkcí s Arminem van Buurenem zvanou Minack a „Dr. House trackem“ od Massive Attack - Teardrop. Dav aplaudoval bombě Ferry Corsten - Beautiful a finálnímu Made Of Love.

Van Dyk testoval nový materiál

Ferrymu se vystoupení opravdu vydařilo, následovala sekvence několika hymen Nature One a veliký ohňostroj. Pak už se do díla pustil Paul van Dyk. Jeho set byl protkaný novou produkcí, kterou PvD testuje pro své nové album Evolution. Podle našeho názoru dav na připravované tracky (například Rock This) reagoval velmi pozitivně. Mezi highlighty Paulova hraní obecně patřily remixy na The Hurts - Sunday nebo Daniel Nitt - Falling. V sadě nechyběla ani hitovka Hello, klasika Dogzilla - Without You a závěrečná „hitparáda“ v čele s Time Of Our Lives a Home. Paulie sršel úsměvy, rozdával skvělou náladu a neustále komunikoval s publikem - je opravdu zajímavé, jak v posledních letech změnil svou kdysi nepřetržitě kamennou tvář. Čím ovšem celému hledišti vyrazil dech, to bylo vzdání holdu zesnulé německé legendě Tillmannu Uhrmacherovi - uprostřed svého setu zařadil jeho největší hit On The Run a doprovodil jej Tillmannovou fotografií na svém DJském pultu.

Epic moments z rukou mistra překazil následující neuvěřitelně nudný Anthony Rother (nepřestane nás udivovat, proč právě on je u našich západních sousedů vlastně tak oblíbený). Vzniklou mezeru na hlavní scéně jsme využili k návštěvě devadesátkového setu z rukou slavné legendy, kterou je Mark ‘Oh. A zamáčkli jsme slzu, to byla opravdu jízda. Legendární DJ hypnotizoval dav klasikami jako Adrima - Can’t Stop Raving, Technohead - I Wanna Be A Hippy nebo svou finálovou produkcí Because I Love You. Tisíce přítomných mu nadšeně přizvukovaly a nechaly se dostat především Markovou hitovkou Never Stop That Feeling. Ječeli snad všichni, ruce nad hlavou. Rozhodli jsme se, že právě tento song se stane heslem naší letošní návštěvy Nature One, protože právě o tom to je - Never Stop That Feeling! Nutno ocenit, že organizátoři vyzdobili Classic Terminal obřími fotografiemi Tillmanna Uhrmachera na památku úmrtí této ikony, která právě na této scéně měla původně také zahrát.

Návrat do reality, maestro Markus Schulz

Nestihli jsme úvod, natolik jsme se nemohli odtrhnout z remember scény (už předtím nás na ní lákal Markus Gardeweg), takže jsme minuli Marcel Woods - Advanced a The Chemical Brothers - Hey Boy, Hey Girl, avšak na povedenou pecku Sander van Doorn - Koko jsme už byli IN. Ocenili jsme Markův vlastní mash-up Mr. Pit vs. Fatboy Slim - Avion Skank a naopak bychom si odpustili notně ohraný Lethal Industry, nicméně nevadí - Schulzův set měl energii, Markus se s tím nemazal a pálil do plných. Finále obstaral track Armin van Buuren - Full Focus a my už byli na odchodu. Vzhledem k hrozbě počasí jsme se svou návštěvou ještě hezky trefili, po propršeném sobotním odpoledni jsme v noci zaznamenali jen tři mírné přeháňky, které byly zvládnutelné, takže nakonec jsme si party mohli dobře užít. Pořádající agentuře i-Motion patří tradiční dík, rádi se na magické místo nedaleko městečka Kastellaun příští rok vrátíme. Never Stop That Feeling!

PARTYINFO

Nature One 2011

05.08.2011 - 07.08.2011 Raketenbasis Pydna, Kastellaun
DJs: Future Breeze (live), Lexy & K-Paul (live), Adam Beyer, The Advent, Alex M.O.R.P.H. vs. Woody van Eyden, Aly & Fila, Arty, Dave202, Dave Clarke, Felix Kroecher, Ferry Corsten, Frank Kvitta, Jam El Mar (live), Kai Tracid, Mark ‘Oh, Markus Schulz, Mason (live), Moguai, Monika Kruse, Paul van Dyk, Rush, Sander van Doorn, Sven Väth, Taucher, Tom Novy, W&W, ATB, Umek, Angerfist, Dr. Motte, Torsten Kanzler, Unexist, Coone, Psyko Punkz, Chain Reaction, Negative A, Ante Perry, DJ Dean, Ron van den Beuken, Arty, Felix Kroecher, Tom Novy, Stormtrooper, Mystery, Tillmann Uhrmacher, CJ Stone, Kasparov, ASYS, Jay Frog, RAM, Neil Moore, Dr. Rude, Arkus P. (live), Frank Sonic (live) etc.
Cena: 64 / 74 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně