Monegros 2011 - párty s chutí pouštního písku a španělského slunce

Monegros je party ověřená svou sedmnáctiletou tradicí.

8.8. 2011 09:44:16 | reporty | Ivec

Jedná se o neobvyklý koncept jednodenního party maratonu s brutálně našlapaným line upem.

Co ještě Monegros dělá tak jedinečnou párty? Je to hlavně místo, kde se koná. Realizační team každý rok totiž promění nehostinný kus pouště v obrovské párty město, které z dálky připomíná startující kosmickou loď zahalenou do závoje písečného prachu.

Tam, kde slunci neutečete

Párty jsem si užil jako součást tripu do Barcelony a Tarragony. Po pátečním relaxu a nutném odpočinku jsem s částí crew vyrazil v sobotu odpoledne z Tarragony nejdříve vlakem do LLeidy a následně párty kyvadlem přímo do pouště asi 25km od města Fraga. Druhá část crew razila busem z Barcelony. Autobusy vypravovali přímo organizátoři Monegros ve velkém množství z různých častí Španělska. Při vstupu do busu jsem po zaplacení (cca 10 euro) dostal náramek, který sloužil i jako jízdenka zpět. Na párty je podle mě lepší využít autobus nejen kvůli absenci člena crew, který by byl schopný řídit, ale také že organizátoři ve spolupráci s policií vyčlenili v blízkosti festivalu speciální pruhy pouze pro autobusy. Tím jsme se vyhnuli dlouhému čekaní v kolonách při příjezdu na festival. Pokud se rozhodnete jet autem, určitě nebudete mít problém s parkováním, ale ráno si dejte pozor na kondici řidiče, policie v tomhle ohledu byla dost nekompromisní, nezapomeňte na dostatek tekutin a například velký slunečník popřípadě párty stan, pokus si budete chtít oddechnout před cestou zpět, na poušti totiž slunci neutečete.

Po rychlém a bezproblémovém vyřízení akreditací jsme vstoupili do gigantického párty města, kde se zhruba 40.000 lidí oddávalo rave radovánkám. Následovala výměna eur za „Monegrinos“, tedy oficiální platidlo na festivalu. Uložili jsme teplé oblečení do šatny (velmi důležité je vzít si i nějakou mikinu popřípadě bundu, protože noční teploty se pohybují kolem 10-15 a denní mezi 30-40) a pak jsme se setkali s další částí naší crew.

Celý areál tvořily dvě obrovské open air stage „Main open air“ a „Elrow“ a dvě stage v opravdu velkých stanech „San Miguel Tent“ a „Eristoff Tent“ a jedna menší „Redbull Academy“. Samozřejmostí bylo milion barů bez otravných front s dostatkem míst na sezení (ceny drinků byly příjemné a to 6 éček za ostřejší drink typu Redbull a vodka, 2 éčka za vodu a 3 éčka za nealko) a mimo jiné i jedna vychytávka, a to vodní tunel, který jsme ve žhavém odpoledni velmi ocenili. Vzhledem k tomu že festival byl ve stylu obřích pódií, brutálního lineupu a na vše pouhých 20 hodin, byl oproštěn od zbytečností, jako jsou různé atrakce, chill out a další nesmysly. Prostě čistý a nefalšovaný rave madness.

První kolečko po všech stanech a stages mi vyrazilo dech. A to jak velikostí všeho, tak i kvalitou zvuku a hlavně pořádným seznamem DJs, o kterých jsem věděl, že je nebudu mít šanci stihnout. Nakonec padlo rozhodnutí setrvat na hlavní stage a vychutnat si set od Luciana!

Video: Monegros party s chutí pouště..

Tento pán moc dobře věděl, co má s davem při západu slunce dělat, a tak servíroval „balear electro house“ a špikoval to oldschool peckami jako DM - Silence nebo Wonderful life. Celý dav tím uvedl do naprosté extáze. Na stejné stage následoval David Guetta. Zůstali jsme jen ze zvědavosti, jestli jeho set bude opravdu tak velký průser, jak jsme si všichni mysleli. Nicméně David se překonal a začátek připomínal seriozní setík a určitě si své publikum našel. Každopádně jsme neztráceli čas a mířili do Eristoff stanu, kde hráli Infected Mushroom. Tahle kapela byla jedním velkým zklamáním, místo řízného psy jsme obdrželi pouhý popík, takže po nemastných a neslaných dvaceti minutách následoval okamžitý přesun na ELROW, kde zrovna roztáčelo kola italské duo Crookers!

Noc

Tato partička předvedla neuvěřitelný a hlavně zábavný mix snad všech myslitelných songů a stylů. Jednou jsem zaslechl v mixu dokonce i lambadu! Po tomhle nášupu jsme na chvilku omrkli konec férového hipecu od Busta Rhymes a pak opět valili na hlavní stage, kde akorát začínal Boys Noize. Jeho setík měl slušivý a hlavně šlapavý elektro kabátek doplněný nekompromisní LED projekcí velikosti tenisového kurtu! Tento set nás bavil až do svého konce, takže jsme volně přešli na produkci Vitalica.

Video: Busta Rhymes @ Monegros 2011

Noc se přehoupla do ranních hodin a nelítostná poušť nám začala ukazovat své stinné stránky. Teplota klesla pod 10° a mimo dav se moc vydržet nedalo, takže následoval úprk do San Miguel stanu, kde Andy C právě protřepával těla přítomnému osazenstvu hutným dramcem. Po Andym nastoupili Dirtyphonics live a prakticky od začátku do nás začali sypat našlápnutý a neuvěřitelně propracovaný DnB, doplněný monstrózní videoprojekcí. V půlce setu nepochopitelně přepnuli na dupstep, což naše crew nedala a utekla zpět na hlavní stage. Tam právě začínal Paul Kalkbrenner. Celá crew se po rakouském UAF na jeho setík strašně moc těšila, takže útěk z teplého stanu do kotle hlavní stage byla prakticky nutnost. Paul rozjel opravdu luxusní set svých vlastních věcí, nicméně vzhledem k okolnostem - brzké ranní hodiny a strašné zimě - nás jeho set nedostal, jak si celá parta vysnila. Škoda že nehrál trošku dříve, nebo ve stanu, to by jeho set dostal úplně jinou dimenzi.

Po nutném a hojném občerstvení na baru jsme si ještě vychutnali rezidenta Monegros Richieho Hawtina a jeho masakr minimal, opět doplněný vyladěnou LED projekcí. V závěru setu nám už docházely síly, takže jsme se přesunuli na doslech ke stolečkům a u dvojitých redbullů s vodkou čekali na východ slunce.

Video: Richie Hawtin @ Monegros 2001

Jakmile vylezla žhavá koule, teplota na poušti se začala prudce zvedat a my nasáli důležitou energii na další dance maraton. Po krátkém ťapaní po všech pódiích jsme skončili na ELROW, kde rezidenti barcelonského ROW14 klubu předváděli svou pověstnou ranní show. To už slunce bylo dostatečně vysoko, takže všichni začali sundávat svršky a během pár minut se to kolem zase hemžilo slečnami v bikinách a páni znovu mohli předvádět své tetování. Kolem deváté hodiny začala crazy „ROWShow“, kdy do davu vběhli kejklíři na chůdách a ze svého kočáru rozhazovali různé hračky, brýle, klobouky atp. Pak následovala exploze děl s konfetami a rozhození nafukovacích nesmyslů od dětských kačenek, delfínů až po plavací kola. Dj’s hráli solidní techhouse, a tím rozproudili nezapomenutelnou fun párty při východu slunce.

Přežili jsme Monegros 2011

Na hlavní stage Steve Aoki v závěru setu předvedl, jak si umí užít atmosféru. Nejdřív pokropil první řadu fanoušků šampaňským a pak naložil čtyři roštěnky do gumového člunu a nechal je korzovat pořádně rozjetým kotlem.

Závěr festivalu patřil Carl Coxovi. Kája začal hrát v 11 dopoledne a po vypnutí ostatních podií měl publikum čítající 30 000 vytrvalců. V závěru jeho setu kolem jedné hodiny na obřích obrazovkách svítil nápis „We survive Monegros 2011“, myslím že VJs v té chvíli nebyli daleko od pravdy!

Během celého festivalu jsme se celkem dost vyhýbali Eristof stanu. Prakticky konstantě se z něj linul nehorázný schranz, hard techno, po východu slunce breakcore a tekk. V podání Pet duo live, Obi live, Frank Kvitta a další „prasáci“, doplnění o breakcorové a tekk systémy. Jestli ráno někde existovalo peklo, bylo právě tam!

Video: Micropoint Live @ Monegros 2011

Opravdu se nedalo stihnout úplně všechno, takže jsme jen procházeli kolem hvězd typu Dave Clark, Oscar Mulero, Chris Liebing, Tiga, Digweed, Dr. Lektroluv, Josh Wink, Loco Dice, Marco Carola, Killa production a další.

Monegros festival je nezapomenutelný party event, který se moc dobře nedá popsat slovy, protože tohle šílenství se musí prožít!

Video: Elrow Show @ Monegros 2011

PARTYINFO

Monegros Desert Festival 2011

23.07.2011 , Fraga
DJs: Andy C + Mc Gq, Boys Noize, Brodinski, Busta Rhymes, Camo + Krooked, Carl Cox, Crookers, Dave Clarke, David Guetta, Dirtyphonics (live), Domi Feat Mood + Mantisse, Dr Lektroluv, Marc Maya , Mario Biani, Oscar Aguilera, Toni Varga, Fatima Hajji, Fran The Breakstorm, Frivolous Gaiser (live), Frank Kvitta + Boris S (live), Hablando En Plata, Hellfish, John Digweed, Josh Wink, Keygen Kaotic, Killa Productions – Ben Sims + Paul Mac, Loco Dice, Luciano, M.A.N.D.Y, Mar-T, Marco Carola, Micropoint (live), Narkotek Sound System, Niskerone Noisia, Oscar Mulero + Reeko, Paco Osuna, Paul Kalkbrenner (live), Paul Ritch (live), Pet Duo (live), Raul Mezcolanza, Richie Hawtin, Sho Hai, Steve Aoki, Steve Lawler, Technasia, The Sickest Squad, Tiga, Tote King, Underdogz (live), Vitalic (live) etc.
Cena: 70 €
REKLAMAREKLAMA