iDJ doporučuje: Jean Hllavinho

Červencovou tváří serveru iDJ.cz je DJ s nezaměnitelným jménem i stylem. Ač je nováčkem na taneční scéně, přiznává patnáctiletou zkušenost s mixováním.

13.7. 2011 15:52:11 | rozhovory | PePe

Zaujal nás mimo jiné pěkným a propracovaným profilem.

Linky:

www.idj.cz/hllavinho

- PePe: Ahoj Hllavinho, kolikátý je toto Tvůj rozhovor pro média?

- Jean Hllavinho: Ahoj, No, jsem v jednom kole. Zrovna před chvíli jsem dodělal interview pro Mixmag :). Ale teď vážně: pokud nepočítám školní časopis na střední škole tak je tohle tuším moje premiéra.

A kolik takových rozhovorů bude muset být, aby sis řekl, „Tak dost! Teď už jsem slavný a už žádný další neposkytnu!“

Haha. Tvoje otázky mě začínají bavit. No podívej se, pokud se budou rozhovory týkat hudby, tak se to asi nestane nikdy. O muzice dokážu básnit a referovat celé hodiny, takže s tím problém absolutně nemám a je úplně jedno, zda budu někdy slavný nebo ne…

Tvá biografie na iDJ.cz i Tvé sety prorazují, že máš vytříbený vkus. Kde a kdy proběhl impuls, který Tě inspiroval k tomu, abys ho prezentoval nahlas?

Impuls tu byl od doby, co jsem začal vnímat hudbu. Už na základní škole jsem mixoval na dvojkazeťáku od Vietnamců z burzy za osm stovek. Takže přes 15 let určitě. Vždy jsem toužil zjistit, jaké je to koukat na celý ten kolotoč z druhé strany, ale vždy to byl spíš sen než cíl. Chybí mi to odhodlání jít si za tím, co chci, takže možná proto jsem první nabídky k hraní začal dostávat až v posledních měsících. Nikdy bych nelezl promotérům kvůli hraní do prdele. To si raději po práci nabiju sklo a zahraju si sám doma pro svý vlastní uspokojení. Baví mě to totiž!

Setů jsi nahrál opravdu hodně. Chceš v nich něco sdělit? Podle čeho vybíráš a řadíš tracky do mixů?

Moje strategie je dát 1 - 2 lehčí tracky na začátek a zbytek setu hrát věci, ze kterých citím energii, moře energie! Pro tu lidi chodí do klubu o víkendu po těžkým týdnu v práci! Miluju, když mě DJ svým energickým hraním nenechá odejít z parketu ani pro pivo. Právě energie je pro mě nejdůležitější, jak za pultem, tak v kotli. Druhá věc je vybírat do svých setů vždy aktuální skladby s co nejvíc podobným soundem. Samozřejmě, jen s tím, co mám rád. Doporučuju vám proto ke stáhnutí svůj poslední set, který najdete první v seznamu setů na mém iDJ profilu. 

Tvůj styl někteří označují jako „rychlý tech-house“, kam se nejraději řadíš Ty sám a kteří autoři patří do Tvé Top5?

V podstatě je to pravda. Sám bych své hraní zařadil do škatulek s nápisem Techno a Tech-house a mám rád když to odsejpá od začátku do konce bez vydechnutí, takže leckdy i to jemně naspeedované bpm je taky pravda. Pokud jde o Top5, tak to ti nepovím. Mým velkým vzorem je Umek. Pro mě je to ikona celé elektronické scény! Miluju jeho “1605 sound”, kterým nakazil mě i zbytek světa. Jinak se řídím podle toho, co slyším a co se mi líbí, bez ohledu na to kdo to vydal. Z tuzemských DJs je mým vzorem jednoznačně Lucca, už jen proto, že je z Brna - Bohunic (no dobře, je ze Staráku, ale to je fuk) a táhne ji to k Balkánu stejně jako mě. Za mixpultem a možná i v celé české hudební branži zatím nikdo nedokázal udělat naší zemi ve světě lepší jméno než právě Lucca. Ani Káju Gotta nepouštěli celýmu světu na MTV a to má plný sklepy slavíků!

Jak se z pozice DJe díváš na věčné téma taneční hudba a drogy? Jde Ti to líp, když se nějak upravíš?

Tuny drog k parties patří stejně jako litry kořalky k diskotékám. Vše je to o lidech. Mentalita obou skupin se dost liší, ale když se to vezme kolem a kolem, vyjde to nakonec nastejno. Alkohol je stejné zlo jako drogy. Jediný rozdíl je v zákonu, který nesmyslně upřednostňuje alkohol. Kdo chce pít, ať pije a kdo chce fetit, tak ať si fetí, no. Jde o to, na čem se nejlíp pobavíš. Já osobně drogy beru, mám je daleko radši než alkohol a nestydím se za to. Nedokázal bych si užít večer s flaškou vodky ani z poloviny tak dobře jako s koláčema a pytlem trávy v kapse.

Je podle Tebe v dnešní době důležité, aby si DJ „vozil vlastní lidi“ na akce, kde hraje?

Důležité? Asi jak pro koho. Nikdy nevíš, kam přijedeš a co tě tam může čekat, takže pokud má DJ specifické požadavky například ohledně techniky, tak je to myslím nezbytné. Pro mě osobně je velice důležité mít s sebou k hraní minimálně jednu osobu, kterou znám, na kterou se můžu spolehnout, která mi stojí neustále za zadkem a je kdykoliv po ruce. Sám jet někam hrát je pro mě naprosto nemyslitelné.

Které místo v zahraničí tě nejvíce láká, aby sis tam zahrál a proč?

Já jsem skromný člověk. Mně by zatím bohatě stačila natřískaná Fléda s Umekem a s časem po něm. To je můj aktuální sen anebo možná cíl?

Díky za Tvůj čas a odpovědi!

Já Děkuji :)

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně