Svátek hard dance music DefQon.1 2011 šlapal jako hodinky

V nizozemském Biddinghuizenu proběhl v sobotu už desátý ročník...

29.6. 2011 12:09:18 | reporty | Langy

.. monstrózního hard dance music festivalu DefQon.1.

DefQon.1 2011 [foto: langy]

Letos to bylo poprvé, co se festival musel ze svého tradičního místa konání v Almere přesunout do pár kilometrů vzdálené oblasti Evenemententerrein. Nic není tak proměnlivé jako počasí, které se na letošním DefQonu nad festivalem ukázalo. Předpovědi počasí nelhaly, a tak naše početná skupina českých nadšenců byla na tuto situaci náležitě připravena.

Stage s králem včele

Se zpožděním jsme kolem jedné hodiny dopolední dorazili do cíle naší zajímavé celonoční cesty. Ačkoliv se nad Biddinghuizenem zrovna proháněl ten největší déšť z celého dne, i tak jsme vyskákali s velkou radostí z autobusu a nic už nebránilo celodenní zábavě. Namířili jsme rovnou ke vchodům a po vstupu do obrovského areálu jsme začali plánovat co, kdy a kde. Festival nabízel na dvanáct stageí plus velice prostorný a pohodlný chill out. Stánky s merchandisingem byly tentokrát celkem tři. Nechyběla vybudová stanice rádia Q-Dance, odkud se vysílal přímý přenos. Lockerboxy byly samozřejmostí. Jídla a pití bylo na festivale dostatek, v nabídkách všech možných stánků nechybělo ovoce, zelenina, chlebíčky, zákusky, pizza, hamburgery, hranolky ad.

Zajímavostí bylo také to, že letos pořádající Q-Dance festival rozšířila o tzv. pre-party, která začala už v pátek večer. Po sobotním festivale následovala after party. Pro celovíkendové návštěvníky byl tedy vybudován speciální kemp s dalším programem.

První naše kroky směřovaly na Orange stage , kde právě hrála hardtranceová dvojice Wragg & Log:One. Jejich set nás tak zaujal, že jsme si tuto dvojku poslechli až do konce a počkali tak na Marcela Woodse, který hned ze startu zabodoval parádní klasikou „Cherry Blossom“ . Pak následovalo zhlédnutí hardcorové Black open air o rozloze 5500 metrů čtverečních. Zde partypeople masíroval svou porcí hardcoru Ital Amnesys a jeho set doplňoval MC Axys. My ale pokračovali dále až na hlavní Red, která byla od vstupu na festival ta nejvzdálenější. Cestou jsme procházeli kolem Silver a Brown stageí. Přišli jsme právě ve chvíli, kdy se na hlavní scéně o rozloze 18.500 metrů čtverečních, s obřím králem v čele, společně předháněli Headhunterz a Wildstylez. Stihnout na Defqonu vše, co by člověk chtěl, je nad lidské síly, a tak nám nezbývalo než dělat kompromisy a poslechnout si vždy jen část setu. A vyplatilo se.

Konec v 11 večer

Z červené jsme utíkali zpátky na černou. Cestou jsme se ale zdrželi na Brown, Purple, Blue, Grey a na Black jsme dorazili až na vystoupení The Viper. Poprvé jsme zaslechli letošní hymnu „Unite“ od headlinerů Noisecontrollers v hardcorovém „Tha Playah remixu“. Po chvíli následovala pecka „Nosferatu & The Viper - Hate on Yourself“ a radost nám udělala melodická klasika od „Critical Mass - Burning Love“ v remixu The Vipera. Tak jako na hlavní scéně, tak i na Blacku a všech ostatních scénách panovala fantastická atmosféra. The Vipera vystřídal Negative A a my se pomalu zase přesunuli na Red, abychom byli svědky závěrečného finále s ohňostrojem za doprovodu setu dvojice Bas Oskam a Arjan Terpstra, headlinerů Noisecontrollers. Ti se uvedli vlastním singlem „Gimme Love“ , pak DJská hardstyle dvojka pokračovala svou produkcí a následovaly další povedené tracky „Revolution is Here , Summer in The City (hymna loňského Decibelu) a Big Bang“. Během „Unite (DefQon.1 2011 Anthem)“ se spustil ohňostroj a s úderem jedenácté hodiny večerní byl desátý ročník u konce.

Pořádající tým Q-Dance pro své fanoušky udělal po organizační stránce maximum, festivalu není co vytknout. Vše šlapalo jak hodinky. Odcházeli jsme maximálně spokojení, snad jen to počasí bude příští rok lepší.

PARTYINFO

DefQon.1

25.06.2011 , Biddinghuizen
DJs: Noisecontrollers, Technoboy, Headhunterz + Wildstylez, Zatox, Digital Age Showcase (live), The Prophet, B-Front, Kutski, Boiweapon + Toneshifterz, Stana, Luna + Crypsis, Robert Natus, Marco Remus, Outblast + Angerfist, The Viper, Neophyte, Luna
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně