Grape festival - mladší bratříček Pohody?

Tohle možná napadne každého, kdo navštívil jejich festival či jeho web. Podobné vizuály, vytříbený vkus...

23.6. 2011 13:11:36 | informace | Pstruh

.. pro výběr účinkujících a přátelská atmosféra dělá z této události zajímavý srpnový event nedaleko českých hranic. A to se jedná o velice mladý festival.

Foto: Grapefest 2010 [www.grapefestival.sk]

Ne jinak tomu bylo i minulý rok. Bez komplikací se to ale neobešlo, festival se stěhoval z Pezinku, kde se měl konat mezi vinicemi (proto Grape) na letiště v Piešťanech, kde si však našel své pevné místo. Malinký zamrzela i absence Ectasy of saint Theresa, kteří se ale dopředu omluvili. Organizátoři však na první ročník nastavili laťku hodně vysoko. Největšími taháky určitě byli The Subways, Robots in disguise, Royksopp, Parvo Stelar band live a velké množství český a slovenských skupin, které vystoupili na 3 podiích v areálu pro zhruba 10 tisíc lidí.

Letos se uskuteční „teprve“ druhý ročník a festival vsází především na kvalitu a hudební multižánrovost, okoukané zahraniční kapely zde neuvidíte. O to více je zde lákadel a zvučných zahraničních jmen. Mezi největší patří určitě američtí Interpol, synthpopový Hurts, liverpoolští The Wombats, drum´n basoví The Qemists, irské elektro-jazzové formace Kormac´s Big Band, a u nás i za hranicemi velice známé hudební mnohonárodnostní uskupení N.O.H.A. K tomu připočítejme desítky slovenských a českých kapel, které na jednom místě jen tak neuvidíte a vyjde nám zajímavá kombinace ne malého, ani ne moc velkého festivalu s takřka rodinou atmosférou. S permanentkou za 29 € není o čem přemýšlet.

Linky:

PARTYINFO

Grape

12.08.2011 - 13.08.2011 Letiště Piešťany, Piešťany
Live: Interpol, Hurts, The Sounds, The Qemists, The Wombats, Marina & The Diamonds, N.O.H.A., Kormac´s Big Band, Para, Puding Pani Elvisovej, Hex, Vec + Zverina + Haf + Beyuz, Billy Barman, United Flavour, Midi Lidi, The Uniques, Diego, Vetroplach, B-Complex, Cartonnage, The Swan Bride, Kazety, Foolk vs Karaoke Tundra, Longital, DVA, The Autumnist, Sunflower Caravan, L Plus, NiceLand etc.
Cena: 23 - 29 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně