Electronic Love: Baths & Plea - Proposition 8

Čím tentokrát začít? Jmenuje se Will Weisenfeld, je mu něco přes 20, dělá skvělou hudbu a je gay...

25.5. 2011 09:36:54 | recenze | Jan „ian“ Hromek

Na jeho sexuální orientaci neupozorňuje ani tak jeho vzhled sympatického nerda, introvertního outsidera s velkými brýlemi a rozježenými licousy a kostkovanou košilí, ani neobratně expresivní taneček či roztoužený falset. On se tím nakonec nijak netají, jakému pohlaví je jeho píseň z alba Cerulean určena:

boy, you are every color...“.

A aby posluchač dlouho netápal, jak to Will aka Baths s chlapci má, dodám i zbytek:

love, this is a dark world
and i've lost focus
please tell me you need me

Video: The Baths - Plea

Takže tu máme milostné vyznání mezi dvěma kluky, což není asi úplně běžná věc, na druhou stranu ani nijak extra zvláštní, aby bylo třeba na Plea jen kvůli tomu upozorňovat samostatným článkem.

Plea je především naprosto půvabná záležitost, plná krásných lyrických obratů, jednoznačnosti a otevřenosti, jejíž dar mají snad jen zamilovaní. Plea je i geniálně melodický malý hudební zázrak, který zvukově odráží Willovu zálibu nejen v elektronické, ale i v klasické a akustické hudbě.

Ani to by ale možná nestačilo, proč se o, byť výjimečně povedené,skladbě zmínit.

„love, you know i've given up
cause we're still not valid„

Její poslední slova totiž připomínají fakt, že Will Weisenfeld žije přímo v centru dění boje za zrovnoprávnění svazků jedinců stejného pohlaví - Kalifornii, kde platí Proposition 8, nechvalně proslulý dodatek ústavy, který povoluje manželství jen v tradičně chápané podobě a kolem kterého bylo v době kalifornského referenda na toto téma hodně zlé krve. I proto je Plea kromě svých hudebních kvalit i drobným, ale sympatickým příspěvkem v tomto boji, ukázkou nemalé občanské i lidské odvahy.

REKLAMAREKLAMA