London Elektricity: Elektřina z Londýna rozzářila Flédu

Ten den se psal pátek třináctého. Pro někoho datum nešťastné...

19.5. 2011 13:05:00 | reporty | finch

... pro příznivce zlámaných beatů ten den však radostné. Konal se totiž další díl pravidelné drumandbassové noci Break4Beats a po více než dvou letech na Flédu zavítala jedna z vůdčích postav těch jemnějších odnoží drumandbassu, spoluzakladatel labelu Hospital, který v této oblasti udává trend, Tony Colman aka London Elektricity.

Foto: London Elektricity na Flédě [www.rave.cz/hrrnec]

I já jsem tento den nedočkavě vyhlížel. Byť nejsem zarytý příznivec liquid funku, Tony mě při poslední návštěvě Flédy nadchnul nejen svým hraním, ale také přístupem k němu a celkově svým chováním včetně komunikace s publikem.

Hlavní sál hlásí plno

Na Flédu jsme dorazili kolem půl jedenácté a oproti původnímu lineupu, Mystique ze stáje Redrum právě vystřídal zástupce olomoucké scény, Shedeho. Ten si sebou přivezl MC Trchiho, který poté doprovázel i Mystiqua a nutno podotknout, že to byl rozhodně jeden z těch lepších MC výkonů, které lze z úst českých MCs vyposlechnout. Svižný drumandbass se rozléhal do už v tuto dobu slušně zaplněného sálu, což dávalo zapomenout na poslední, co se týče návštěvnosti, nepříliš povedené díly. Hodinka uběhla jako voda a na řadu přichází Philip T.B.C. Kdo by ho neznal, mistr scratchů a různých triků. Začíná hiphopovějšími rytmy, při kterých může započít jeho show. Pro hraní používá technologii Serato, díky které může naplno rozvinout jeho technické umění spolu s duší „hudebního chameleona“ :-). Tento večer ale dává lidem to, co chtějí, a odměnou mu je plný parket tančících lidí.

Přehlídka Hospital records

Po půlhodině se vzdaluji na vedlejší stage. Těch pár lidé zde spíše postává a klábosí, já sečkávám u baru na občerstvení. Do toho nám krásné deepové beaty servíruje matador české drumandbassové scény, člen ostravské dvoika.troika crew, Junkett. Tohle se mi moc líbí a tak zůstávám déle, než jsem plánoval. Jedna hodina po půlnoci se ovšem blíží a tak se vracím zpět do hlavního sálu, kde je celkem problém najít vhodné místo. Konečně přichází ta chvíle a začíná představení London Elektricity. Tony si bere do ruky mikrofon, za potlesku obecenstva vyprovodí svého předchůdce a uvede sám sebe. Nadšení v sále značně vzroste, ruce letí nahoru a začínají znít první tóny. Je to úvodní skladba z nedávno vydaného alba Yikes!, Elektricity keep me warm, která začíná něžnějším vokálem, aby se vzápětí přehoupla do svižnějšího beatu, tedy stručná charakteristika stylu, který nám bude po následující dvě hodiny servírován. Tony do nich vměstnal ty největší pecky jeho vydavatelství. Slyšeli jsme High Contrastův remix Prydzova Pjana, System od Nu:Tone (feat. Natalie Williams), B-Complexův megahit Beautiful Lies a mnoho dalších. Na řadu také přišel white-label nestárnoucí melodie z filmu Americká krása v remixu od Matrixe a Futurebounda.

Video: London Elektricity @ Break4Beats

Jak už jsem zmínil v úvodu, vystoupení London Elektricity je vždy napěchované energií a hlavně upřímností, s jakou je celý set podáván. Ta přímo čiší z osoby Tonyho Colmana a nejinak tomu bylo i tentokrát. Když k tomu připočteme skvělou komunikaci s publikem, evidentní užívání si hraní a jako bonus celý set odehrán čistě z vinylu, dostaneme celek, který by Tonymu mohl závidět leckterý kolega.

Prodloužený závěr

Hodina a půl vyčleněného času se blíží ke konci, ale Tonymu se končit evidentně nechce. Hraní si tak ke spokojenosti všech prodloužil o 30 minut, v jejichž závěru si s ním celý klub mohl zanotovat zremixované Ready or not od Fugees. Poté už převzal otěže party rezident Sayko a udělal radost těm, kteří vyznávají i tvrdší drumandbass.

Tento díl Break4Beats se bezpochyby povedl z pohledu všech zúčastněných. Výzdoba stage i videprojekce byly na standardní úrovni, stejně jako čekací doby na barech, úměrné počtu návštěvníků. Náladu mi kazila snad jen tradiční oslepující světla.

Jsem rád, že si lidé cestu do klubu našli, což může být příslib do budoucna jak pro pořadatele, tak pro partypeople a doufejme, že se s touto tradiční brněnskou dnb klubovkou budeme setkávat i v další sezóně. Já osobně jsem moc zvědav, co si na nás pánové z Level B připraví. Držme jim proto palce, aby vyšlo vše, co mají v plánu.

PARTYINFO

Break4Beats

13.05.2011 Fléda, Brno
DJs: London Elektricity, Philip T.B.C., Sayko, Shede + MC Trchi, Mystique, Holder
2nd: Junkett, Yak, Marcco, The Thing (Kotlyk + Parabot)
Cena: 200 (předprodej) / 250
REKLAMAREKLAMA