Black 2011 - Show must Black on!

Neznalý party-člověk by možná i řekl, černota navždy zmizela z našeho tanečního světa. Nezmizela, jen migrovala.

29.4. 2011 11:08:43 | reporty | Langy

Od roku 2009 se dřívější Sensation Black, dnes po separaci konceptu Senzace známá jako Black, koná v belgickém Hasseltu. Zde se v největší hale v zemi, multifunkční Ethias aréně, každý rok rozezní hardstylové bassy i hardcorové kopáky, aby si na své přišli jak příznivci tvrdé taneční hudby, tak módy. Vstup na Black je totiž tradičně povolen jen těm, kteří dorazí v celočerném partykroji!

Foto: Black 2011 [www.rave.cz/langy]

Potřetí!

Ani letos jsme na této naší srdcovce nemohli chybět, a tak jsme v doprovodu zhruba tří desítek stejných nadšenců, jako jsme my, vyrazili směr Belgie. Kolem osmé hodiny večerní jsme se ocitli ještě za paprsků světla vedle komplexu Grenslandhallen. Před Ethias arénou se sjížděly partybusy z celé Evropy. Tradičně byla z parkovišť mimo nizozemštiny slyšet také němčina a francouzština. Jelikož to byla letos už naše třetí návštěva tohoto belgického vydání, není tedy divu, že nám město Hasselt přirostlo malinko k srdci. Nemohli jsme tedy vynechat krátkou, ale za to velice zábavnou, procházku směrem k centru. Po ochutnávce belgického piva jsme ale rychle otočili směr a vydali se zpět směrem k aréně. A jak už to bývá na západě zvykem, následovalo omrknutí merchandisingu a za tónů setu nizozemského Fenixe jsme si uložili věci do vychytaných lockerboxů a hurá na plac. Po příchodu do haly jsme se ale sami sebe ptali: „Kde je ta úžasná rotující stage, která bývá uprostřed?“ Jeden z našich nejoblíbenějších prvků černé i bílé senzace byl letos pryč. Belgická pobočka společnosti ID&T se letos namísto osvědčené klasiky, jenž zaujala na několika ročnících všech možných mutací černé i bílé Sensation po celé Evropě, rozhodla pro klasickou stage na kraji haly. Stage byla nazvaná Wall of Sound a na obrazovkách za ní se objevovaly obří reproduktory. Než jsme se ale pořádně rozkoukali, Holanďana Fenixe už střídal domácí Coone. Dřívější jumpstyle hvězda, která již před časem přesedlala také na rychlejší hardstyle. Pravá party tak začala s příchodem pravé legendy tvrdé taneční hudby - The Propheta. Kultovní early hardcore DJ, který přesedlal na hardstyle vlnu v samých počátcích žánru, odstartoval svůj set letní peckou z vlastní produkce „Proppy & Heady - Summer Of Hardstyle". Od prvních reverse bassů bylo jasné, že tohle je pan DJ. Jeho set gradoval, gradoval, až přišel výbuch v podobě hymny „The Prophet - Pitch Black“.

Reloaded vs Raw

Následující Brennan Heart se představil v live actu, ve kterém zahrál všechny svoje možné nu-style hardstyle hitovky, včetně „Rockstar DJ“. Nemohl vynechat ani svou hymnu posledního Qlimaxu „Alternate Reality". Následující blok Scantraxx labelu otevřely největší hvězdy nu-style hardstylu Headhunterz a jeho kolega Wildstylez. Další dvojice Frontliner & Ran-D přinesla to nejlepší z raw hardstylu, nejtvrdšího substylu této odnože taneční hudby. Po prvotních peckách jako „Frontliner - Pull Tuduu Over (DJ Tool)“ a „Ran-D & B-Front - Rebirth (Rebirth Festival 2011 Anthem)“ přišla melodická klasika „Frontliner - Discorecord“. Při závěrečné bombě „Ran-D - Feel My Fire“ všechny uzemnil svým „sit down“, aby pak DJská raw hardstyle dvojka spustila breakdown s vokálem „Feel My Fire“! Husí kůže na zádech :). Následující Noisecontrollers nevynechali ani svůj hit „Gimme Love" a tímto melodičtějším trackem nás opravdu potěšili. Po nich přišlo na řadu to pravé italské šílenství. Dvojice Technoboy vs. Tuneboy alias TNT se představilli v předposledním hardstyle setu večera. Po nich s rychlejším hardstylem nastoupila dvojice Tatanka vs. Zatox. A že to bylo něco!

Hardcore Heroes

Po tom, co zazněly poslední tóny hardstylu, bylo na čase zrychlit a přesedlat na hardcorové finále. Speciální vystoupení hardcore hvězd z labelů Neophyte Records a Enzyme Records pak ukázalo opravdové klání velikánů. Začínající Kasparov vs. Endymion zahráli předvídatelnou porci mainstream hardcoru, včetně hymny v Kasparově hardcore mixu. Následující Tha Playah a industriální Ophidian už byli jiné kafe. I když se tito dva k sobě stylově příliš nehodí, tak jejich vystoupení bylo uzemňující! „Tha Playah - Why So Serious“ střídal „Lenny Dee - Forgotten Moments (Ophidian mix)“, následovaný „Tha Playah - Walking The Line“, kterou pro změnu vystřídal „Satronica - Life Pain Blood Death (Tymon remix)“. No paráda! Následovaly hlavy samotných labelů - DJs Neophyte a Ruffneck. Tyto oldschool legendy neopomněly známé klasiky, ale zahrály i novější věci, které výrazně vyzdvihuje hit „Neophyte - The New Shit“. Posledními DJs, kteří uzavřeli Hardcore Heroes vystoupení, pak byla dvojka Evil Activities a Nosferatu.

To nejlepší nakonec a u Black to platí dvojnásob, či spíše řečeno černonásob. Angerfist live, známé živé hardcore vystoupení jsme slyšeli již několikrát a stále nás baví. Danny Masseling alias DJ Angerfist oprášil staré klasiky jako „Angerfist - Dance With The Wolves“. Následovaly další povedené věci jako „Predator & Angerfist - The Switch“ nebo hymny k nedávnému Masters of Hardcore -„Dyprax & MC Tha Watcher - The Statement of Disorder“. Poslední kick dozněl, světla se rozsvítila a černota opět pro jednou zmizela ze světa. Za rok ale bude zpět a my s ní!

Připravili: Langy & Renata S.

PARTYINFO

Black

23.04.2011 Ethias Arena, Hasselt
DJs: Fenix, Coone, The Prophet, Brennan Heart (live), Scantraxx Swat, Scantraxx Swat, Noisecotrollers (live), Italian Madness, Black Overdose, Avio (live), Hardcore Heroes, Angerfist (live), MC Villian
Cena: 39,5 - ? (předprodej) €
REKLAMAREKLAMA