Vitalic na Elektře rozjásal zaplněnou Flédu

Třetí dubnový víkend do České Republiky po více jak dvouleté pauze opět dorazila jedna z ikon electra a elektronické hudby vůbec.

19.4. 2011 15:47:43 | reporty | finch

Foto: Elektra Liquid Cocaine Edition [www.rave.cz/boyda]

Francouzský mág, autor legendárních skladeb jako La Rock, My Poney, My Friend Dario a dalších, Pascal Arbez-Nicolas alias Vitalic. Ten se na Flédě v tom nejlepším světle představil již v roce 2006, kdy podle pamětníků předvedl jeden z nejúžasnějších vystoupení v historii klubu.

Krásná Fléda

Celý pátek jsem byl lehce nervózní v očekávání, zda budu svědkem další nezapomenutelné jízdy, nebo ničím vyjímečného výkonu, který Vitalic předvedl v roce 2009 na Apokalypse. Pár minut po jedenácté hodině konečně dokráčíme ke klubu, před kterým se line fronta čítající několik desítek hlav. První předzvěst kvalitního mejdanu, říkam si v duchu. Ta druhá přichází asi po patnácti minutách, kdy se konečně dostáváme do už v této době slušně zaplněného klubu. Po odložení svršků do šatny jdeme okamžitě na průzkum hlavní stage. Ta nás vítá tradičně skvělou výzdobou, jejíž hlavní dominantou jsou plátna natažená od stropu dolů. Na těch během noci běží projekce, nebo jsou efektně nasvícená světly, která jsou tentokráte také výborně nastavena.

Na jedné straně klubu bylo dokonce „romantické zákoutí“ v podobě lavičky a stromku na vyvýšeném místě, ze kterého byl pěkný rozhled na celý klub. Velice zajímavé zpestření, které jen dokazuje, že po stránce designu mají ostatní české kluby Flédě co závidět.

Druhá stage opět boduje

Za DJ pultem v této chvíli stojí a roztáčí CD zástupce slovenske scény, Fedor. Jeho bassline fidged electro breakbeat house se většině lidem líbí, mě ovšem vyhání na stage druhou. Zde první část noci vládne dvojka Click Joe a Kellys. Zbytek má potom na starosti další z plejády hostů z Německa, které si Click Joe pravidelně zve na své večírky, Sebastian Dubiel. Všichni tři pánové nám servírují pomalejší deepové skladby, převážně z kategorie techna a housu. Poslech této hudby na opět výborném zvukovém aparátu se pro mě osobně rovná výletu daleko za hranici současné elektronické nudy a jsem velice rád, že má Click Joe na Flédě možnost tuhle vizi elektronické hudby pravidelně představovat.

Pan nezařaditelný

Jedna hodina po půlnoci se ovšem neúprosně blíží, a tak se vydavám zpět do hlavního sálu. Ten je zcela zaplněn a atmosféra dala by se krájet. S lehčím zpožděním deseti minut Vitalic konečně začíná svůj selektor set, nakonec oproti původnímu lineupu prodloužen o sympatických 16 minut. U Vitalica nelze jednoznačně říci, jaký styl preferuje. Na začátek nám servíruje jemné electro, které ale vzápětí přechází do jeho říznější a rychlejší podoby. Zazněla spousta hitů z Vitalicovy vlastní tvorby, při kterých ruce většiny přítomných letí okamžitě nahoru. Zazní i pár skladeb s disko zvukem a to vše mistr prokládá několika málo techno skladbami, mezi nimiž se vyjímá pecka Dustin Zahn - Stranger to Stability (Len Faki remix). Většina lidí tančí, híří úsměvy a užívá si party, v předních řadách to neustále vře. Ale všechno jednou končí. Stejně jako úvodní, i ta závěrečná skladba se nese v duchu jemných electro zvuků doprovázených ženským vokálem, po nichž do nastalého ticha Vitalic několikrát s úsměvem na tváři zasalutuje spokojenému publiku, které ho odměňuje zaslouženým aplausem a potleskem.

Otěže párty poté přebírá rezident Orbith, který se s ničím nemazlí a hned od začátku pumpuje do lidí úderné techno.

Video: Vitalic @ Elektra Liquid Cocaine Edition, sestrih

Stará dobrá Elektra

Pocity z tohoto dílu mám určitě nejen já veskrze pozitivní. Ve skvěle připravené Flédě jsme byli svědky kvalitních vystoupení na kvalitních zvukových aparátech, z nichž ten v hlavním sále byl možná přeci jen malinko více nahlas, než by se slušelo. Občas bylo nutné posečkat několik minut na baru, ale s tím se musí v plném klubu počítat. Jediným minusem tak byl všudypřítomný nepořádek na zemi, hlavně střepy z rozbitých skleniček, kterých bylo opravdu požehnaně. Chování lidí, kteří tohle způsobují, pro mě zůstane navždy záhadou a doufám, že jich postupem času bude co nejméně.

Tak tedy na viděnou na další Elektře.

PARTYINFO

Elektra Liquid Cocaine Edition

15.04.2011 Fléda, Brno
DJs: Vitalic, Orbith, Fedor, Subgate, Da Moon
bar: Sebastian Dubiel, Kellys, Click Joe
Cena: 250 - 300 (předprodej) / 350
REKLAMAREKLAMA