ASOT #500: Arminova oslava

Rozhlasový pořad aktuální světové DJské jedničky podle hlasování časopisu DJ Mag, Holanďana Armina van Buurena...

18.4. 2011 12:02:39 | reporty | Paya

...s názvem A State Of Trance dotáhl svou populární existenci k neuvěřitelné pětistovce vydání. Je proto samozřejmé, že se to muselo pořádně oslavit!

Foto: ASOT [www.rave.cz/langy]

Pětisté vysílání je úctyhodná meta. Není proto divu, že Armin pojal „narozeninovou“ party svého pořadu ASOT velkolepě - po vystoupení v jihoafrickém Johannesburgu, v severoamerickém Miami a v jihoamerickém Buenos Aires se na čtvrtý pokus party ASOT #500 uskutečnila v Evropě, v Arminově domovském Holandsku. Akci hostil výstavní komplex Brabanthallen ve městě ’s-Hertogenbosch. Seznam vystupujících umělců všem trancovým fanouškům vyrazil dech. Taková sestava hvězd tohoto žánru, to se opravdu jen tak nevidí. Společnosti Alda Events se dostalo té cti uspořádat přehlídku velké většiny superstars trancového oboru. Pochopitelně nemohla stačit jedna stage - v Den Boschi se jich nabízelo hned pět. Event byl dopředu vyprodán, a na místo proto dorazilo kolem 20 tisíc partypeople. Z akce byl pořizován přímý přenos, stan rádia 538 stál přímo u vchodu na akci. A jak bylo?

Prostě plno

Po našem bezproblémovém vstupu nás čekalo těžké rozhodování mezi vystoupením ruského mladíka Artyho na hlavní a bosenské hvězdičky Arneje na druhé velké scéně. Výsledkem bylo, že jsme si poslechli půl hodiny od každého z nich. Arty nás naprosto dostal klasikou Reflekt fest. Delline Bass - Need To Feel Loved v mash-upu od Above & Beyond a nakonec i svým remixem na Tilt - The World Doesn’t Know. Arnej nám zase udělal velkou radost svým remixem na bombu Dash Berlin - Till The Sky Falls Down. Výborná první hodina party! Po bleskovém zhlédnutí Marka Schulze (právě ve chvíli, kdy zněla odrhovačka Tiësto - Lethal Industry) jsme se přesunuli na jednu ze třech malých stageí. Šéfoval jí totiž zrovna Alex M.O.R.P.H. a uvedl se neuvěřitelným editem na Imperial March ze Star Wars! I Alex hrál klasiky, např. Binary Finary, a obligátní zpěv nemohl chybět u Arminova Going Wrong.

Zamávali jsme Menno de Jongovi a následoval průlet restaurační zónou, na jejíž nabídku si opravdu nemůžeme stěžovat. Navštívili jsme Paula Oakenfolda, Above & Beyond (dostat se na mainstage se postupně začalo ukazovat jako naprosto nemožné - byla prostě plná), Barta Claessena (alias Barthezze) a zakotvili jsme u našeho oblíbeného Pieta Bervoetse z Rank 1. Avyplatilo se, užili jsme si megaklasiku Airwave, zničující And Then nebo singl Jochen Miller - Brace Yourself, skvělé! Opět jsme jen zamávali Siedu van Rielovi a rychle jsme se přesunuli na Cosmic Gate. A zase klasiky, až neuvěřitelné - singly Fire Wire, Exploration Of Space (oboje v nových remixech), Gabriel & Dresden - Tracking Treasure Down (v mash-upu) nebo Veracocha - Carte  Blanche. Opravdu svátek trancu. Hodili jsme očkem po půvabné Sophie Sugar, pozdravili jsme Filu z formace A&F a přece jen zkusili hlavní stage.

Před nacpanou halou

Arminovipatřil podle očekávání hlavní čas mainstage, mezi druhou a čtvrtou ranní exhiboval před nacpanou halou. Poštěstilo se nám slyšet pecku Darren Tate vs. Jono Grant (of Above & Beyond) - Let The Light Shine In v loňské verzi od dvojky Filo & Peri, pouťový kolovrátek Zombie Nation - Kernkraft 400 (ten večer jej hráli snad všude), srdcovku Push - Strange World a Arminovu erbovní Serenity. Svou oslavu Armin zakončil vkleče děkujíc davu a hrajíc Cygnus X - The Orange Theme. Stáli jsme před těžkým rozhodnutím - buďto zběhnout na oblíbence Peppého nebo zůstat na krále Garetha. Mistr Emery si mimochodem dovolil neuvěřitelnou drzost - na svátku trancu, po vystoupení trancové jedničky hrající trancové klasiky, začal svou sadu housovým mash-upem Steve Angello & Faithless - Knas Insomnia! Dámy ovšem mají přednost, takže jsme se poté nechali zlákat italským borcem z Vanditu.

GiuseppeOttaviani vůbec nezklamal - uvítal nás neskutečnou skladbou Nu-NRG - Dreamland. Euforie největší! Ihned po jeho závěru v podobě balady Angel a nástupu Daniela Kandiho jsem trval na návratu k Emerymu. A i to se ukázalo jako dobrá volba - po zmash-upovaném Dustin Zahn - Stranger To Stability jsme stihli znovu Veracochu a také Garethův singl Sanctuary - příhodně v Giuseppe Ottaviani Remixu. No a závěr nás zničil, celá hala bouřila při Lange vs. Gareth Emery - Another You, Another Me. Nohy si poté vyžádaly řádný odpočinek, takže jsme opustili nastoupivší W&W. Závěr akce jsme absolvovali na Seanu Tyasovi. Ten nasadil mj. Tiëstovu klasiku Suburban Train, takže i jemu musíme zatleskat. V sedm hodin jsme opouštěli komplex Brabanthallen naprosto vyčerpaní a raději jsme zkoušeli zapomenout, že jsme z časových důvodů prostě nemohli slyšet všechno.

Vskutku, party byla tak nabitá, že prostě nešlo stihnout všechny veličiny současného trancu, přece jen pět stageí je příliš. Minuli jsme Andyho Moora, Johna O’Callaghana, Rogera Shaha, First State nebo Roberta Nicksona. K organizaci prakticky nemáme výhrad, prostorová dispozice byla využita dobře, možná se však akce přece jen měla uskutečnit v Utrechtu, který disponuje větší mainstage. V Den Boschi se vytvářely dlouhotrvající fronty na jejím vstupu, naopak na jejím výstupu (zavedeny byly jednosměrky) se nacházela mnohá úzká hrdla - naštěstí se nic nestalo. Co se týče zvuku, mám pocit, že na všech scénách byl opravdu povedený. Holanďané už to tak prostě mají. K odpočinku se nabízela jídelna či chill-out, platilo se žetony, ke koupení byla oficiální trička a kompilace ASOT 2011. Nechyběly v Beneluxu naprosto samozřejmé lockerboxy, zákaz kouření a platby kartou. Bezva oslava!

PARTYINFO

A State of Trance

09.04.2011 Brabanthallen, Den Bosch
DJs: Armin van Buuren, Alex M.O.R.P.H., Aly & Fila, Andy Moor, Arnej, Arty, Ashley Wallbridge, Ben Gold, Cosmic Gate, Daniel Kandi, Gareth Emery, John O’ Callaghan, Markus Schulz, Mat Zo, Menno de Jong, Myon & Shane 54, Orjan Nilsen, Paul Oakenfold, Roger Shah, Sean Tyas, Sied van Riel, Signum, Tenishia, Ummet Ozcan, W&W
Cena: 37,5 - ? (předprodej) €
REKLAMAREKLAMA