Gridlok, pán temnot na Break4Beats

Pořadatelům Break4Beats se po posledním díle s Andym C opět povedl husarský kousek.

6.4. 2011 09:35:39 | reporty | finch

Na tento díl totiž zabookovali další legendu drumandbassu, Američana Gridloka. Po delší době tak byla možnost slyšet dva zahraniční headlinery, jelikož po minule zrušeném vystoupení (kvůli nemoci) dorazilo zahrát náhradní vystoupení také uskupení Blokhe4d.

Lidi, kam jste se poděli?

Už příchod na Flédu pár minut po desaté hodině večerní (otevřeno bylo od devíti) dával tušit, že to s návštevností opět nebude to pravé ořechové. I jeden z mých kamarádů, který se ke mně přitočil, začal rozhovor tímto v poslední době citlivým tématem. Pouze prvních pár nadšenců a sedací boxy v hlavním sále, které jsou jindy oddělané, to byly předzvěsti nepříliš vysokých předprodejů, které se poté bohužel potvrdily. Lehce rozladěn jsem se zaposlouchával do hudby, kterou nám servírovala zástupkyně něžného pohlaví za pultem, DJka Elwira. Místo jejího oblíbeného temného hrála celkem všední drumandbass, který se na začátek párty hodil přeci jen více. Po ní zaujmul místo za pultem rezident párty, Sayko. Ten jakoby se první půlku svého vystoupení hledal, tu druhou však znatelně zrychlil a předvedl svůj obvyklý energický výkon.

Blokhe4d, vodka a ti druzí :-)

Chvíli po půlnoci s lehkým zpožděním deseti minut pouští první track Jonas Ullmann alias Uman, polovina dua Blokhe4d. Tou druhou je Michael Wojcicki alias Vegas, jeden z trojice dnes již legendárních Bad Company. Blokhe4d nám servírují jejich typickou směsici drumandbassu, dubstepu a electra, na kterou publikum reaguje kladně a všichni se skvěle baví. I oni však první část vystoupení odehrávají pro mě v lehce utahaném tempu, a proto se jdu na chvíli podívat na vedlejší stage. Tam mé hudební choutky dokonale uspokojuje DJ, jehož jméno mi zůstalo utajeno (podle lineupu jím měl být jeden z francouzské dvojice Tshang + Indy) a jehož deepová selekce mě dokonale přikovala k podlaze.

Video: unknown dj @ break4beats

Po této velice příjemné čtvrthodince se vracím zpět do hlavního sálu. Zde je nálada a rozjařenost dvojice Blokhe4d, kterým několik posledních minut „sebral“ hlavní aktér pátečního klání zapojováním svého „nářadí“, značně úměrná množství vodky, která ubyla v jejich láhvi :-). Hlavně Uman si asi naléval dvojitou míru a tak i dlouhé minuty po skončení hraní si užívá párty nejen se svým parťákem, ale i s rozdováděnými prvními řadami publika.

Hlavní hvězda pro pár nadšenců

Gridlok navazuje na své předchůdce, ovšem po pár minutách přesedlává na to, čím se ve „zlámaném“ světě proslavil. Žádné hrátky, žádné kudrlinky, jen Gridlok a jeho temný syrový drumandbass. Atmosféru dotváří opět skvěle řešená dekorace hlavní stage. Tentokráte několik krychlí, situovaných na podlahu, jejichž nasvícení koresponduje s nastavením světelného parku.

Video: Gridlok @ Break4Beats

Spolu s kvalitní technikou mixu je tak Fléda svědkem dalšího vystoupení, na které určitě přítomní dlouho nezapomenou. Rozhlížím se kolem sebe a je mi až smutno z toho, že si tuhle parádu spolu se mnou užívá jen spoře zaplněný klub. Kde jsou ty časy, kdy byl problém dostat se z jednoho konce klubu na druhý, atmosféra dala by se krájet a čekání na drink v některých případech vyžadovalo pevné nervy.

Závěrem se sluší zmínit standardně dobře nastavený zvuk a standardně špatně nastavená světla. Nejen, že opět část z nich občas zasvítila přímo do tváří nebohých partypeople. Ale poprvé v životě jsem měl možnost vidět DJe (v tomto případě Vegas) bezmocně mávajícího rukama pod světly, která ho až příliš osvětlovala. Tohle jsou spolu s nízkou účastí opět jediné dva mínusy. Zatímco s tím prvním by si na Flédě měli hravě poradit, v případě druhém jsou pravděpodobně bezmocní. Odhadnout v dnešní době, na co mají lidé chuť se bavit je úkol, který by nevyřešil ani samotný hrdina románů Sira Arthura Conana Doyla. Uvidíme, zda se to pořadatelům alespoň částečně povedlo v případě následujícího dílu. Na ten má přijet další nestor drumandbassu, který se už na Flédě v tom nejlepším světle představil v únoru před dvěma lety. Charismatický šéf labelu Hospital Tony Colman aka London Electricity se svou energickou show, který určitě nevynechá ani pár tracků z jeho nového alba „Yikes!“, vycházejícího v druhé polovině dubna (ukázky zde). Máme se tedy opět na co těšit!

Linky:

PARTYINFO

Break4Beats

01.04.2011 Fléda, Brno
DJs: Gridlok, Blokhe4d, Sayko, Mario, Dry-rot, Elwira
2nd: Tshang + Indy, Ntkz, Mercur, Hrrnec
Cena: 190 (předprodej) / 240
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně