Mini Da Minx: Nejdůležitější bylo konstantní paření

DJka s českými kořeny dává návod, jak se prosadit v Londýně.

5.4. 2011 10:00:26 | rozhovory | Kotlyk

- Kotlyk: Ahoj, v minulých dnech se v plné síle ukázal nástup jara a podle data je to už i oficiální. Jak to máš ty, vítáš příchod letních měsíců, nebo tě to nechává chladnou?

- Mini Da Minx: Ahoj, samozřejme mě to chladnou nenechává! Už vidím, jak se blíží léto plné festivalů, pikniků v parcích a pivních zahrádek. Cítím to ve vzduchu ;).

Do Česka zavítáš v rámci turné Atomic Hooligan, které organizuje Next Stop Promotions, v níž figuruješ i ty. Mohla by jsi nám celý podnik představit trochu blíže?

Next Stop Promotion jsme společně s DJem Bicou založili minulý rok. Seznámili jsme se před dvěma lety na Let It Rollu, kde on už dvakrát pořádal Wakata alternativní stage, kde jsem se ukázala i já. Zmínila jsem se mu, že mám spoustu známých na scéně, kteří mi závidí mé časté výlety do Česka (jelikož z mého vyprávění je pro ně Česko skvělá země :) Tak jsme si řekli, že se pokusíme zase na oplátku s českou scénou podělit o hudební zážitky z Londýna a Next Stop byl na světě. Je to takový exchange - výměnný program Česko - Anglie ;)

V loňském roce jste pod hlavičkou Next Stop London přivezli Justina ze Soul of Man, proč Vaše volba tentokrát padla právě na Terryho z Atomic Hooligan?

Samozřejmě podle skvělé hudby. Justina i Terryho jsem už viděla hodněkrát hrát a oba mě vždycky roztančí, publikum je miluje a oba mixují styly, který jsou mi nejbližší. Taky je s oběma kopec srandy a hlavně uměj pořádně rozjet akci. Jestli s někým budu trávit 24 hodin denně po několik dní, musím vědět, že se snesem ;).

Momentálně žiješ v Londýně, pocházíš ale z Česka, v tvém těle ale koluje i ruská krev a aby toho nebylo málo, tak jsi nějakou dobu jsi působila v JAR. To je celkem zajímavý mix :). Kde jsou doopravdy tvé kořeny a kde se cítíš nejvíc doma?

No, zrovna procházím krizí identity ;0. Maminka je původem Ruska, tak své veškeré extrémnosti svádím na ruskou vášnivou krev ;-). Doma říkám Česku (kde je má rodina), ale doma se cítím i v Londýně a udržuji pravidelný kontakt s Kapským Městem, kde jsem žila 4 roky. Jsem takový Triffid ;). Mimochodem moje česká gramatika už začíná být na štíru - při korektuře mi museli opravit "vyděla"!

Když jsi přišla do Londýna, moc lidí na djské scéně tě asi neznalo. Jak těžké je, se v takovém prostředí prosadit?

Říká se, že v Londýně je 50.000 DJs, takže je to oříšek. To, co jsem dokázala v JAR, bylo všem fuk, tak jsem začala zase od začátku. Naštěstí jsem se rychle uvedla na scénu častým hostováním na NSB radiu, brzy po příjezdu jsem začala pořádat své Chix in da Mix (party jen se ženskými Djkami), kterou jsem rozjela už v roce 2003 v Kapském Městě. Nejdůležitější ale asi bylo konstantní paření ;).

Vedle hraní se věnuješ i produkci a máš už za sebou i několik releasů. Děláš momentálně na něčem novém, na co se můžeme od tebe v budoucnu těšit?

Teď se až do konce května soustředím na zkouškové období na vysoké škole, kterou jsem začala předminulý rok, takže pro teď můžu nabídnout jen fungl nový breakbeatový mix. Po zkouškách se vrhnu na produkci fůze breaku a elektra. Momentálně jsem zamilovaná do basové linky, kterou jsem objevila minulý rok u producentů jako Miles Dyson či Lazy Rich. Tak bych je taky ráda zpracovala.

Když se celkově ohlédnu za tím, co v breakbeatu za posledních pár let vyšlo, stále více jde vidět, že do sebe absorbuje vlivy jiných stylů (dubstep, psytrance nebo funk) a breaků klasického ražení vychází čím dál tím míň. Jak tento vývoj hodnotíš ty?

Já si myslím, že je to přirozený vývoj. Je rozhodně zdravé to promixovat. Ostatně tak je to u všech stylů, že přizpůsobují zvuk jiným a od toho se odvíjejí. Z klasického breaku mám nejradši něco s ragga MCs a ty vycházejí pořád. Já ráda fůzuju různé styly dohromady, electro, funk, breakbeat nebo old school. To je pak teprve jízda!

Není to tak dávno, co byly vyhlášeny Breakspol Awards za loňský rok. Sledovala jsi nominace a co říkáš na výsledky?

Sledovala jsem to ve spánku, zrovna jsem dospávala časový posun z Indie ;). Krafty si rozhodně zaslouží obě ceny, je to hrdina! Některé ceny mě překvapily, některé naopak. Každopádně to byl, jak jsem slyšela, skvělý hudební zážitek.

Když už jsme u toho hodnocení, jaký byl byl tvůj osobní Best Of za loňský rok?

To je těžké, to nikdy není jen jeden... hmm ... tak to asi bude Lazy Rich - Discofukkr (Plaza de Funk remix). Totální jednička, co jsem nedávno dávala do chartu v DJ Magu. Anebo Fort Knox Five - What Make Ya Dance (Kraak & Smaak's Dutch Oven remix) či Drumattic Twins - Crazy Love (Peo de Pitte Remix).

PARTYINFO

Vendeta Kotlyk Edition

08.04.2011 Fléda, Brno
DJs: Terry Ryan aka Atomic Hooligan, Mini Da Minx, Bica, Gataro, Pako DJs (PapiOIL + Kotlyk)
2nd: Pohon DJs + hosti
Cena: 40 (do 22 hod.) / 99
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně