Citadela: světový fenomén Sven Väth v Brně

V rámci své celosvětové tour do Brna zavítal matador taneční scény samotný “papá” Sven Väth.

23.3. 2011 15:21:00 | reporty | Jakub Pospíšil

Foto: Citadela [www.rave.cz/eweleena]

S sebou si také přivezl kolegy ze stáje Cocoon a to Chrise Tientjena a Jacka Sienkiewicze. Sekundovali také brněnští Jerry a Orbith, nesměla však chybět Míša Salačová a Michael Burian. Rozhodování proto nemělo dlouhého charakteru , přeci jen takov DJskéé formáty by měl člověk slyšet alespoň jednou za život.

G1čka

Tento pavilon brněnského výstaviště toho zažil opravdu hodně, avšak beze mě.Proto jsem byl velice zvědav, jak se pořadatelé s tímto prostorem poperou a jak bude vlastně celý prostor situován. Díky koncertu skupiny Scooter, který proběhl o den dříve, nebylo potřeba nic chystat, a tak na nás čekal v půlce rozdělený pavilon G1 a to tribunou, která byla nasměrovaná přímo naproti pódiu.

Tím tak vznikly dva rozdílné prostory a to taneční (aktivní) a za tribunou pasivní (odpočinkový). V pasivní části se samozřejmě nacházelo několik barů, stánků s jídlem a taky několik desítek “pivních” lavic na sezení. Na samotném konci pavilonu se nacházela šatna. Kapacitně dostačující. Škoda jen nepěkně lámajícího se zvuku, který se zde nacházel.

Ale zpět k taneční části a stagi samotné. Umístění tribuny byl, myslím, dobrý nápad, kdo chtěl, tak si užíval na parketu, kdo chtěl mít ale přehled, byl na tribuně, ze které byl opravdu kvalitní výhled na celý prostor. Co se však týká samotného vizuálu stage čekal bych tedy něco víc. Přeci jen se nejedná o nějakou hurá akci. Dvě standardní plátna a několik desítek světel mi přišlo málo, hlavně spíše škoda, celou jinak dobrou akci to mohlo ještě více dokreslit.

Bez nápadu

Tak bohužel musím charakterizovat vystoupení předního českého DJe Michaela Buriana. Zatím co na Space Flashi III v Pardubicích měl jeho set náboj a barvu, tak na Citadele nikoliv. Zahrál standardní set, nic navíc, nic co by mě donutilo tancovat. Snad jen Khaweri od Daniela Portmana mě velice potěšilo. Když už set začínal mít tempo a směr, tak byl v zápětí opět zpomalen a „jedem od znova“. Věřím, že zde bylo plno lidí, kteří se bavili, mě tentokrát Michael Burian vůbec nenadchl.

Cocoon boys

Chrise Tietjena jsem možnost slyšet opravdu jen chviličku, i tak se mi ale zdálo, že se díky času kdy hrál držel trochu zpět a nemohl to rozjet úplně, jak by potřeboval. I tak to ale mělo šťávu. Možná škoda, že byl line up takový jaký byl. Výměna minimálně s Burianem by nebyla špatná.

Zato Jacka Sienkiewicze jsme měli možnost slyšet od začátku do konce. A v tomto případě bych podtrhl slovo začátek! Ten byl totiž hodně, hodně hutný :-). Čekal jsem něco hodně pomalého a loudavého, všem ale nalil novou energii do žil a bylo to asi to, nač zde všichni čekali. Vůbec jsem netušil, co čekat, ale prvních 40 min bylo opravdu kvalitních. Ke konci setu to bohužel již nemělo takovou gradaci, jakou jsem čekal nebo spíš jaká by se hodila, nicméně to bylo zřejmě ovlivněno tím, že chystal půdu pro papá Svena. I tak ale patří oběma díky, že zavítali do našich končin a něco nás přiučili.

My všichni jsme jeho děti

Tak zněla odpověď jedné respondentky na otázku v anketě, kolik má Sven Väth dětí. A tato odpověď se minimálně pro tento večer zdála být správná! Sven začínal přesně ve 2 hodiny ráno a i když Jacek nehrál špatně, bylo potřeba trošku více publikum rozhýbat. Toho si byl Sven jako zkušený hercovník vědom a podle toho taky začal! Začátek hodný světové star.

Rozhodně jsem od začátku takový nášup nečekal, spíše vývoj a gradaci, ale proč ne. A tak nezbylo nic jiného než objednat další vodku a vrhnout se do víru davu. Snad jediný strach jsem měl z avizovaného 5hodinového setu, přeci jen udržet takto dlouho tempo a linku není nic jednoduchého i pro DJe typu Sven Väth. Tento strach byl však zbytečný, celou dobu měl jeho set směr, barvu a hlavně to “šlapalo” jak má. Rozhodně potěšil starší track z dílny Jorise Voorna - The Secret, ale neurazil ani Rampa & Re.You - Work. V té chvíli to všechny totálně roztrhalo! Ačkoliv bez tanečku, tak tomu dával myslím hodně i přes svůj požehnaný věk, skoro padesátník do nás pral skvělé techno. Nebylo snad člověka, který by se v tu chvíli minimálně nepohupoval do rytmu. Myslím, že šlo o vystoupení, které rozhodně stálo zato, a věřím, že nejen my ale i všichni ostatní odcházeli z BVV velice spokojeni.

Shrnutí

Tentokrát se vše, můžu říct, vydařilo, až na pár chyb byla celá akce v pořádku. Jak už ze strany pořadatele, tak ze strany vystupujících. Citadela za dobu svého znovuzrození určitě urazila velký kus cesty a já se bude jen a jen těšit, co nás čeká dál. Takže díky za tato skvělá jména a na příští Citadele na shledanou!

PARTYINFO

Citadela

19.03.2011 BVV, Brno
DJs: Sven Väth, Chris Tietjen, Jacek Sienkiewicz (live), Michael Burian, Orbith, Jerry, Misa Salacova
Cena: 499 - ? (předprodej)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně