Zažil jsem párty víkend v barcelonském ROW 14

Jak jsem se již zmínil v nedávném článku o Barceloně, mezi nejzajímavější kluby v katalánské metropoli patří ROW 14.

23.3. 2011 13:19:49 | life style | Dan

Jako správný reportér jsem se „obětoval“ a právě pro vás jsem se rozhodl strávit víkendovou dvoj-párty v tomto klubu, o kterém se ve Španělsku v poslední době mluví jako o vycházející hvězdě klubového nebe.

I přes krátkou existenci (v dubnu tomu budou 2 roky) se víkendové lineupy hemží jmény jako Sven Väth, Vitalic, Tiga, Danny Byrd či Andy C. Mimo letní sezónu se provoz „omezuje“ na pátek večer až neděli odpoledne. Pokud na to máte finačně i fyzicky, můžete zde strávit celý víkend.

Máš na to?

O něco podobného jsme se pokusili s mou přítelkyní před několika týdny a domluvili jsme se na páteční DnB a nedělní techno akci. Do samotnéhu klubu jsme dorazili v sobotu kolem druhé ranní, českou lstí jsme předběhli hrozen lidi tlačících se u vchodu obklopeného malým vodopádem, což byla poslední nóbl věc, které se nám v klubu dostalo. Jinak ROW 14 působí velice sympatickým dojmem. Za 13 € dostanete 2 nadupané stage a 2 terasy s chilloutem, vše zdobené dřevem, či rákosem, což při nočním nasvícení dodává skoro subtropickou atmosféru.

Menší tzv. ROWBAR stage většinou přináší tvrdší odnož produkce na hlavní stagi a působí dost tmavým undergoundovým dojmem. Při našem příchodu do plného sálu tepalo tekno a něco na způsob breakcoru. My ale mířili hned na hlavní stage jíž headlinovali tu noc Friction a především mocný Sub Focus, jehož produkce udává poslední dva roky tempo DnB. Hlavní sál je vyřešen prakticky, je obklopen bary a celý se svažuje doprostřed, kde se v tu dobu vařil už solidní kotel.

Friction se ničeho nebál a servíroval to tvrdší ze současného soundu. Hrál si s lidmi a věnoval se i dubstepu a raggajunglu, což mne samotného velice potěšilo. Po 2 hodinách gramofony vystřídaly CD playery a za mixem se objevil Sub Focus. Začal typicky peckou Rock It a to bylo kupodivu z jeho produkce na delší dobu vše. Pak se pohlavě vrhl do dubstepových vod a atmosféra pobublávala přesně v těchto rytmech. Po půlhodině se stalo to, na což jsem byl zvědavý, a to skill mixovat dubstep, DnB, breakbeat a house. V tu chvíli jsme neveřili vlastním uším, jak se to mu to dařilo, a bylo zajímavé sledovat, kam se to vše vyvine. Po těchto experimentech se vrátil k dubstepu, který umně prokládal DnB peckama od producentů jako Sigma, Dirtyphonics, Nero nebo Doctor P. Celý set mi ale ke konci přišel dost překombinovaný a nohy unavené, tak jsme se autobusem uklidili domů, protože korunní princezna Barcelonského clubbingu nás teprve čekala v něděli ráno.

Tohle je after!

Každý si pod pojemem after představí něco jiného. To, co se odehrává pod názvem Sunday Morning v ROW 14, dává tomuto slovu jiný obsah i rozměr. Jde o akci, která se koná každou nedělí od šesté ranní do třetí odpoledne a přináší pro změnu aktuální elektro, minimal a techno sound. Hvězdou námi zvolené neděle byl v současné době velice žádaný Němec Loco Dice. Zda budete pařit celou sobotní noc a ráno se přesunete do ROW 14 nebo, jako my, půjdete před akcí naslušno spát, je už na vás. Určitě se ale postarejte o to, abyste měli dost sil na to, co vás uvnitř čeká.

My dorazili kolem deváté ranní a absence fronty před klubem dala tušit, že většina místních zvolila první variantu a už se vevnitř oddávala rannímu běsnění. Vzhledem k tomu, že už po ránu bylo příjemných 14 stupňů, terasy byly plné lidi konzumujících místo snídaně míchané drinky nepochybně i jiné pochutiny. Opět jsme se zastavili na ROWBARU, kde do narvaného sálu bušili DJs svižné techno. Na hlavní stagi byly v té době už poctivé 2 tisíce partypeople všech barev pleti, ať od solárka nebo od narození. Úžasné bylo množství barevných doplňků, klobouků, deštníků, obřích brýli, nebo karnevalových oblečků.

Na slunci

Svůj set kolem 9 ranní rozjel miláček davu Loco Dice a ja si oddychl, že se nebude konat minimalové pohupování, ale první únorová neděle začne šlapavým technem. Atmosféra byla v tu dobu už tak hutná a klub tak narvaný, že jsme ani neuvažovali probíjet se k baru pro posílení a nechali jsme se unést atmosférou. Zhruba po půlhodině setu se začala otevírat střecha klubu a dovnitř začalo pronikat denní světlo a s ním i barcelonské slunce. Během několika minut se z tmavého klubu stala vzdušná terasa s modrým nebem nad námi a se slunečními paprsky hladícími tančící dav. Stavy euforie vlily se nám do žil a nešlo jinak než tancovat, co prostor dovolil, a naplno se odevzdat téměř letní atmosféře. Zaměstnanci klubu po několika minutách začali přinášet obří krabice a rozhazovat do davu další a další barevné doplňky, boa, paraplíčka no prostě si tento klub své party people hýčká a odměnou mu bývají natřískané víkendy plné tancechitvých clubberů.

Neodpustím si poznámku, že ani na jedné stagi nehrála v ranních, resp. dopoledních a odpoledních hodinách žádná rubačka, tak typická pro rána na techno akcích u nás, kdy jde příběh a myšlenka stranou a jde jen o to sekat to hlava nehlava ruce neruce. Bez větších iluzí o množství kolumbijských energy pytlíčků v kapsách přítomných a odlišné taneční kluture ve Španělsku, musím potvrdit, že místní párty mají nesrovnatelnou atmosféru a lidi, které jsme zde potkali, působili velice mile. Bouchnutí od vedle stojícího bodybuildera následuje usměvavá omluva, stejně jako polití cubatou (místní mocný míchaný drink) či šlápnutí na nohu. Také jsem nezaznamenal žádně stížnosti na po střechu narvaný klub, fronty na záchodech na to či ono. Lidi se prostě jdou bavit a nenechají si to zkazit.

V nejlepším jsme se rozhodli odejít a po dvanácté jsme tak zamířili k autobusu, který nás měl odvézt zpět do města. Neodpustili jsme si to a dopřáli jsme si zasloužený odpočinek na rozehřáté zemi, v paprscích jemného zimního slunce, kdy jsme si vyměňovali zážitky z úžasného dopoledne a přes otevřenou střechu klubu k nám doléhal vřískot davu kopírujícího jeden z těch nekonečných techno minimalových nájezdů. Uvědomil jsem, že už jsou tomu 3 roky, kdy jsem strávil týden na Ibize a od té doby jsem nic podobného nezažil.

ROW 14 je klub, který patří mezi špičku, a to i bez přehnané komerce, jaké podlehly téměř všchny kluby na Baleárách, a dokonce i se špetkou toho strohého undergroundu. To vše za přijatelnou cenu. Shodli jsme se na tom, že ROW 14 čeká tento rok skvělá klubová sezóna a že se my dva určitě staneme její součástí.

Video z afteru: Co dodat :-)?

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně