Colours of Ostrava 2011: První jména ostravských barev

Slavnostní 10. ročník se blíží, objevila se první jména vystupujících a proto není na škodu si pár informací zrekapitulovat.

28.2. 2011 06:11:52 | informace | mikeware

Oficiální představení všech vystupujících je plánováno až na 12. hodinu odpolední dne 1. března, ale i přesto jsou již některá jména známa. Ovšem abychom nepředbíhali, začneme od základních informací.

10. ročník festivalu Colours se uskuteční mezi 14-17. červencem. Tento rok bude festival ve znamení rekapitulace toho nejlepšího z let minulých, ale i premiér. Nabídnuto bude během 4 dní 16 scén, minimálně 160 kapel, djs, filmů, divadel a jiných. Dále se bude pokračovat ve zlepšeních z let minulých, kdy bude zachována druhá lávka přes řeku, velkokapacitní tribuny, klubová stage v jednom z pavilonů (New York city stage) a podobně. Minulý rok přinesl vyprodaný stav a proto letošní rok si může jeden návštěvník koupit na osobu maximálně 4 lístky. První vlna 4 tisíc lístků byla vyprodána, druhá vlna 5 tisíc taky a třetí vlna nabízí 8 tisíc lístků za cenu 1.590 za kus. Další vlna by měla nabízet lístky za 1.890 a na místě za 1.999 Kč.

Aby lidé nekupovali zajíce v pytli, byla představená část zahraničních vystupujících a větší část českých. Ze zahraničních jsou zatím známy britský Brendan Perry z legendárních Dead Can Dance, to nejlepší z balkánských dechovek Balkan Brass Battle, elektroničtí rockeři Apollo 440, Blackfield, Andreya Triana, La Shica a Sam Karpienia.

Video: Apollo 440 - Stop The Rock

Z českých zástupců je prozatím na výběr Nightwork, Divokej Bill, Monkey Business, Tata Bojs, Vladimír Mišík & ETC. a podobně. Celý seznam můžete sledovat na stránkách festivalu. Zatím nejsou známí žádní djs a pokud vše bude ve stejné kvalitě jako v posledních letech, tak si nejsem jistý, zda podobné scény by neměly být automaticky zavřeny. Nicméně vše je teprve před námi a doufejme v lepší zítřky. Za sebe mohu doufat, že se z českých zástupců objeví hlavně Kofe-in a Evolution Dejavu.

Na závěr mohu jen říci, počkejme si na další nové informace a pro nedočkavé mohu doporučit fotografie z minulého roku.

Linky:

PARTYINFO

Colours of Ostrava 2011

14.07.2011 - 17.07.2011 , Ostrava
Live: Public Image Ltd., Apollo 440, Grinderman, Youssou N’Dour, The Horrors, Jon Hassell, Roy Ayers, Swans, Semi Precious Weapons, Anomie Bell, Electric Wire Hustle, Tortured Soul, The Herbaliser, Blackfield, Balkan Brass Battle, N.O.H.A., Dubioza Kolektiv, Aranis, Brendan Perry, Andreya Triana, Monkey Business, Tata Bojs, Vladimír Mišík & ETC, Čankišou, Houpací koně, Prago Union, Priessnitz, Puding Pani Elvisovej, Sto Zvířat, Tleskač, Vltava, The Plastic People of the Universe, Le Pneumatiq, Navigators, Jiří Schmitzer etc.
Cena: 1.190 - 1.890 (předprodej) / 1.999
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně