Chris Tietjen: Sven na mě na afteru mrkl a řekl, ať jdu hrát

Francouzský DJ Chris Tietjen žijící ve Frankfurtu...

11.2. 2011 10:59:05 | rozhovory | PePe

... je jedním z členů agentury Cocoon. Svůj talent mixovat energickou house music s prvky techna a ostatních stylů předvede na brněnské megaparty Citadela se Svenem Väthem. Poznejte v následujícím rozhovoru, jak začala jeho hvězdná kariéra.

- Pepe: Ahoj Chrisi, máš se?

- Chris Tietjen: Oh, díky, ano, mám se výborně!

Tvá kariéra začala na Ibize. Jak bys tento ostrov co nejlépe popsal pro ty, co tam dosud nebyli?

Popíšu vám ho tak, jak ho sám vnímám. Podle mě je Ibiza prvním a jediným místem, kde se všichni milovníci elektronické hudby z celého světa scházejí, aby si dobře zapařili a sdíleli své hudební zážitky. Můžeš tam cítit toho magického ducha staré hippie generace ze začátku 70. let. Ty vibrace procházejí celým ostrovem a možná, že právě to je pro mnoho lidí důvod, proč se na Ibizu každým rokem vracejí.

Můžeš ve svém dosavadním vývoji vysledovat nějaký bod zlomu?

Ano, bylo to už tenkrát, když jsem poprvé přijel na Ibizu, abych viděl Svena Vätha v Amnesii. Myslím, že to bylo v létě 2002. Zažil jsem perfektní noc a byl jsem totálně unesen z pozitivních vibrací v tomto klubu. A když se ráno zavíralo, Sven mě pozval, abych se k němu připojil na malou privátní afterparty. Sešlo se tam asi 60 až 70 lidí. Měl jsem možnost sledovat, jak Sven celý den hraje, seděl jsem kousek opodál v backstage a užíval si skvělou muziku. Ale pozdě odpoledne se najednou otočil, podíval se na mě, sundal si sluchátka a řekl: "Pojď Chrisi, zahrej si chvilku, musím se jít osprchovat." Nejdřív jsem byl v šoku, protože s tím bych nikdy nepočítal, představte si, že jsem byl vlastně ještě děcko, bylo mi 17 a jen jsem si užíval svůj první after na Ibize! Každopádně jsem se nějak vzpamatoval a začal hrát. A když se Sven vrátil, poslouchal můj set, který jsem hrál z jeho desek... Myslím, že to byl velmi speciální okamžik v mém životě.

To se asi nepoštěstí jen tak někomu. Jak se ke tvé DJské kariéře postavili rodiče?

Myslím, že perfektně. U nás se vždy dbalo na to, aby každý šel za svým cílem. Rodiče si všimli mého zájmu o muziku a podporovali mě. V době, kdy jsem začal poslouchat mixované sety a chtěl se sám naučit hrát, troufl jsem si přijít za maminkou a poprosit ji, aby mi koupila první gramofon. A ono to klaplo!

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na Citadelu na www.rave.cz/shop.

Za těch devět let jsi stihl už spoustu věcí, máš rezidenturu v klubu Cocoon, jezdíš po světě, vydáváš ceněné mixované kompilace. Čeho bys rád dosáhl v nejbližší budoucnosti?

V současnosti mě zajímá především vlastní produkce. Také do budoucna uvažuji o tom, že s kamarádem založíme DJské duo. Nahrávám šestý díl své mixované kompilace pro label Cocoon a ještě mám v plánu vybudovat si pořádný DJský web.

Když se zaměříme na tvé sety, preferuješ spíše pomalé stavění atmosféry nebo raději hráváš od začátku naplno a energicky, aby si lidi "utancovali zadky"?

Pomalý vývoj setu opravdu miluju, ale musíš mít na to čas. Je velice těžké postavit gradující set, když máš jen dvě hodiny hracího času. Myslím, že nejdůležitější je hrát jakoby ve vlnách, nahoru a dolů. Když se někdo soustředí jen na to, aby odehrál všechny nejnovější pecky, začne to být po chvíli stejná nuda, jako by hrál jen downtempo. Pravda zní: "Všechno záleží na správném mixu!"

A jakou techniku používáš pro své hraní nejraději?

Můj oblíbený setup je následující:

2x Technics 1210SL
2x Pioneer CDJ 1000
1x Allen&Heath Xone 92
1x Soundbite Auto Loop Module
2x Martin Audio Monitoring
Martin Audio sound system

Chrisi, děkuji za rozhovor a těším se na viděnou v Brně na Citadele.

Bylo mi potěšením, také se těším, až už vás rozpoutáme pravé Cocoon peklo!

PARTYINFO

Citadela

19.03.2011 BVV, Brno
DJs: Sven Väth, Chris Tietjen, Jacek Sienkiewicz (live), Michael Burian, Orbith, Jerry, Misa Salacova
Cena: 499 - ? (předprodej)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně